• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

“EL ELE KARDEŞLİK HUKUKU İÇİNDE HİZMET ETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

25 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
917 defa okundu.
“EL ELE KARDEŞLİK HUKUKU İÇİNDE HİZMET ETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Solhan’da vatandaşlarla bir araya gelen Kalkınma Bakanı Yılmaz, Solhan’a verdikleri destekten dolayı her geldiklerinde teşekkür etme gerektiğini söylerken Milletvekili Fehmioğlu ve Bakan Yardımcısı ile el ele kardeşlik hukuku içinde hizmet etmeye çalıştıklarını ifade etti.

Muş’tan Bingöl’e giderken Solhan’da vatandaşlar ile bir araya gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ak Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun ve AK Parti İl Başkanı Yılmaz Seven’in Solhan Ziyaretinde Kaymakam Fatih Okumuş, Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ve Ak Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu eşlik etti.

Ak Parti ilçe Başkanı Nihat Doğu ve Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, kısa bir selamlama konuşması yaptılar.

Ak Parti ilçe Başkanı Doğu, Bakan Yılmaz, Milletvekili Fehmioğlu ve Bakan Yardımcısı Coşkun’a hizmetlerden dolayı teşekkür ederken, Başkan Yıldız, öncelikle Yusuf Coşkun’a bakan yardımcılığı görevinin verilmesinden dolayı Bakan yılmaz’a teşekkür etti. Yaptıkları hizmetlerde her zaman hükümetin desteğini aldıklarını ifade eden Yıldız; Bakan Yılmaz, Milletvekili Fehmioğlu ve Bakan Yardımcısı Coşkun’a Solhan’a yapılan hizmetlere desteklerinden dolayı teşekkür etti.

COŞKUN, BİRLİK VE BERABERLİK TEMENNİSİNDE BULUNDU

Solhan Halkı’nın her zaman yanlarında olduklarını belirten Kalkınma Bakanı Yardımcısı Yusuf Coşkun, Solhan’ın hizmet taleplerinin milletvekili Fehmioğlu ve Bakan Yılmaz tarafından her zaman desteklendiğini belirtti. Taleplerinin geri çevrilmediğini ve hizmetlerin devam ettiğini ifade eden, Solhan’ın taleplerinden olan Sağlık Meslek Lisesi’nin de Milletvekili Fehmioğlu ve Bakan Yılmaz’ın desteği ile ilçeye kazandırıldığını aktaran Coşkun, Bu hizmetlerin Solhan’a hayırlı olmasını diledi.

Solhan’ın her zaman birlik ve beraberlik içinde olduğunu ve böyle devam edeceğine inandığını belirten Coşkun, birlik ve beraberliğin daim olması temennisinde bulundu.

Kısa bir selamlama konuşmasını da Ak Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu yaptı. Zazaca konuşarak halkı selamlayan ve gerek 7 Haziran ve 1 Kasım 2015 seçimlerinde Solhan’ın AK Parti’ye verdiği desteği hatırlatarak teşekkür eden Fehmioğlu, hizmetlerin devam edeceğini belirtirken Solhan’ın birlik ve beraberliği ile kendilerine olan desteğine dikkat çekti. Solhan ve Bingöl’e hizmet taleplerin değerlendirildiğini anımsatan Fehmioğlu, Bakan Yılmaz’ın her türlü desteğini aldıklarını ve hiçbir hizmet talebinin geri çevrilmediğini ifade etti.

“EL ELE KARDEŞLİK HUKUKU İÇİNDE HİZMET ETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Solhan’a 1 Kasım seçimlerinden sonra teşekkür etmek için geldiklerini ama Solhan’ın yakaladığı başarıya bir teşekkürün yetmediğini anımsatan ve her defasında teşekkür etmeleri gerektiğini belirtin Bakan Yılmaz, “Allah hepimizden razı olsun. 1 Kasım seçimlerinde yaptığımız şeyin sonuçlarını bugün daha iyi görüyoruz. 1 Kasım’da AK Parti güçlü bir şekilde çıkmasaydı bugün ülkede bir koalisyon dönemine gidilseydi, herkes bir tarafa çekiştirseydi emin olun bu günlerimizi çok arardık. Dünyada bir tarafta ekonomik kriz var, diğer tarafta Suriye başta olmak üzere bölgemizde büyük çalkantılar var. Türkiye’ye dönük birçok terör saldırıları var. Biri dini kullanıyor, diğeri Kürtçülüğü kullanıyor, bir başkası mezhebi kullanıyor. Hepsi de Türkiye’ye saldırma halindeler. Bütün bunları düşündüğümüzde 1 Kasım’da milletimize şükran duyuyoruz. Millet gerçekten ülkenin gidişatını gördü, duruma el koydu. Tabiri caizse çok büyük bir destek ve siyasi istikrarımızı sağladı. Bu siyasi istikrar olmazsa bugün ne Solhan’da ne Bingöl’de ne de Türkiye’de bu ortamı yakalayamazdık. Çok şükür size de 1 Kasım seçimlerinde bize güç veren bütün milletimize de buradan şükranlarımı sunuyorum. Biz de iş başına geldiğimiz günden bu yana tabi Cumhurbaşkanımız devletin başında Başbakanımız hükümetin başında hep birlikte sizlere hizmet etmeye çalışıyoruz. Elimizdeki bütün güçle vatandaşımıza hizmet etme yolunda gayret içindeyiz. Bingöl’de de belli bir yere gelmiş durumdayız. Çok şükür yollarımızla, üniversitelerimizle, hastanelerimizle ve köylere götürdüğümüz hizmetlerle eğitimi ile sağlığıyla belli bir yere gelmiş durumdayız. Solhan’da bunun şahididir. Allah razı olsun. Solhanlılar da kadir kıymet bilen insanlardır.

Bir eğitim kampusumuz oluştu. Küçük sanayi sistemiz, yollarımız, hastanemiz birçok yatırımımız oldu. Köylere yaptığımız hizmetler; bu yetmez diyoruz. Bir taraftan üniversite Meslek Yüksekokulu devam ediyor İnşallah o bittiği zaman Solhan artık üniversite şehri de olacak, üniversite talebeleri de olacak. Ama bunda altyapısı için aynı zamanda bir Sağlık Meslek Lisesi dile getirdi Solhanlılar. Sağ olsun Yusuf Bey burada bize teşekkür etti ama en çok o koşturdu. Yusuf beye bu gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu vesileyle Yusuf beyin bakan yardımcılığı da hayırlı olsun diyorum. Bu gerçekten Solhanlıların ve Bingöl’ün bir talebiydi. Sadece Solhan’ın değil. Nereye gittiysek herkes dedi ki ‘bak; Yusuf Bey çok koştu, çok uğraştı, az bir farkla kaybetti. Siz Yusuf Bey’i Bakan yardımcısı olarak değerlendirin’ diye söylediler. Biz de başbakanımıza cumhurbaşkanımıza bunu arz ettik. Cenabı Allah onlardan da razı olsun Cumhurbaşkanımıza başbakanımıza teşekkür ediyoruz onların imzasıyla kararıyla bizim teklifimizle bu gerçekleşti hayırlı mübarek olsun inşallah bu vesileyle Enver Beye de huzurunuz da çok teşekkür ediyorum. Gerçekten o da bu yönden çok gayret sarf etti diğer bütün bu hizmetlerde de inanın en küçük bir sorun yaşamadan el ele kardeşlik hukuku içinde hizmet etmeye çalışıyoruz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN