• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

EKPSS TERCİHLERİ BAŞLIYOR

19 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
727 defa okundu.
EKPSS TERCİHLERİ BAŞLIYOR

EKPSS 2016 tercih başvuruları 13-22 Temmuz arasında internet üzerinden ÖSYM`ye gönderilecek. Kılavuzda yer alan kadrolara, 2016 yılı EKPSS sınavına giren adaylar başvurabilecek.

Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (EKPSS) sonuçlarına göre tercih işlemlerinin başladığını duyurdu.

2016 EKPSS sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacağı belirtilen açıklamada, adayların tercihlerini 13-22 Temmuz 2016 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebilecekleri belirtildi.

Adayların, tercihte bulunabilmeleri için, 2016-EKPSS’ye girmiş veya 2016-Kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olması gerektiği kaydedilen açıklamada, “Tercihlerin geçerli olabilmesi için tercihlerin ÖSYM’ye internetle gönderildiği gün itibarıyla, sınava girilen öğrenim düzeyindeki bir okuldan veya programdan mezun olunması zorunludur. Tercihlerin internetle ÖSYM’ye gönderildiği gün itibarıyla mezun durumda bulunmayan adayların, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile, atamaları yapılmayacaktır” denildi.

KURA YÖNTEMİ TERCİHLERİ

Kuraya, askerlik şartını taşıyan ve askerde bulunan adayların tercih verebilecekleri belirtilen açıklamada, “ EKPSS/kuraya en az yüzde 40 ve üzerinde çalışabilir engelli olanlar başvurabileceklerdir. Sağlık kurulu raporlarında yüzde 40’tan daha az engelli olduğu belirtilen adaylar EKPSS ve kuraya başvuramazlar” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada ayrıca, “Ortaöğretim düzeyinde sınava giren; ancak, sınava başvurduğu dönemde ön lisans/lisans mezuniyetini bildirmeyen adayların (2016-EKPSS’ye başvurunun son günü olan 9 Mart 2016 tarihi ve öncesinde bir ön lisans veya bir lisans diploması almaya hak kazanmış adaylar), Önlisans düzeyinde sınava giren; ancak, sınava başvurduğu dönemde lisans mezuniyetini bildirmeyen adayların (2016-EKPSS’ye başvurunun son günü olan 9 Mart 2016tarihi ve öncesinde bir lisans diploması almaya hak kazanmış adaylar), Kura ile yerleştirme için başvuru yapan ancak, 9 Mart 2016 tarihi ve öncesinde almış olduğu ortaöğretim, ön lisans, lisans mezuniyetini bildirmeyen adayların (2016-EKPSS’ye başvurunun son günü olan 9 Mart 2016 tarihi ve öncesinde bir ortaöğretim kurumundan, bir ön lisans programından veya bir lisans programından mezun olan adaylar)Bu tercih işlemlerinde tercih yapmaları sistem tarafından engellenmiştir.”

Başvuru Merkezleri tarafından adayların başvuruları, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında alınacağı vurgulanan açıklamada, “Başvuru Merkezi aracılığı ile başvuru yapan adaylar, Aday Başvuru Kayıt Bilgilerinde yer alan başvuru bilgilerinin doğruluğunu kontrol etmek amacı ile görevli tarafından kendilerine verilen çıktıyı kontrol ettikten sonra çıktı üzerinde yer alan ONAY KODUNU görevliye bildirecekler ve görevli onay kodunu sisteme girdikten sonra başvuru tamamlanacaktır. Onay kodu girilmeyen başvurular tamamlanmayacağı için geçersizdir ve sorumluluk adaya aittir. Başvuruda; 3,00 TL Başvuru Hizmeti Ücreti adaylar tarafından ödenecektir.” İfadelerine yer verildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN