• Dolar Alış / Satış: 8.44 / 8.455
  • Euro Alış / Satış: 9.938 / 9.956
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

EK DERS KARŞILIĞI ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ALINACAK

7 Ağustos 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
869 defa okundu.
EK DERS KARŞILIĞI ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ALINACAK

Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 2017-2018 eğitim-öğretim yılında ücretli öğretmen çalıştırılacağı ile ilgili duyuruda bulundu. Yapılan duyuruda; başvuru tarihleri, başvuruda bulunabilme şartları ve istenilen belgeler de belirtildi.

Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ek ders karşılığı ücretlendirilecek öğretmenler ile ilgili yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“İlçemiz eğitim kurumlarının askere giden, ücretsiz izne ayrılan ve raporlu olanların yerine, Bakanlığımızca öğretmen ataması yapılmayan/norm kadro açığı olan okullardaki derslerin boş geçmemesi için, Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’nün Yönetici ve Öğretmenlerin ders ve ek ders saatlerine ilişkin kararının 9. maddesi ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2011/43 No’lu Genelgesi’nde belirtilen kriterler doğrultusunda ders karşılığında ücretli öğretmen görevlendirmesi yapılacaktır. Görev almak isteyenlerin “01 Ağustos 2017 ile 20 Ağustos 2017” tarihleri arasında müdürlüğümüz insan kaynakları bölümüne şahsen başvurmaları gerekmektedir. Görevlendirmeler bakanlığımızın atama kriterlerine göre alan bazlı öğretmenlik alan puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır. Ancak öğretmen istihdamında güçlük çekilen ulaşım barınma gibi uzak köy okullarındaki görevlendirmelerde İdarenin takdir hakkı saklıdır. Oluşturulan sıralama listesine göre kaymakamlığımızca uygun görülenler arasından görevlendirme yapılacaktır. Görev verilenlerden, verilen göreve gitmeyenler bu eğitim öğretim yılı içerisinde görev alma hakkını kullanmış sayılacak ve tekrar görev verilmeyecektir. Görevlendirmelerde görev alacak kişilere matbu dilekçede belirttikleri telefonlarına, telefon ile ulaşılacak olup, adreslerine ayrıca tebligat yapılmayacaktır.”

İSTENİLECEK BELGELER

Dilekçe (İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Bölümü atama şubesine verilecektir.)

Diploma/Mezuniyet belgesi/çıkış belgelerinin aslı gösterilmek kaydıyla fotokopisi

Diploma denklik belgesi (yurtdışı okullardan mezun olanlar için)

Varsa orta öğretim alan öğretmenliği Tezsiz yüksek lisans veya pedagojik formasyon belgesi

Nüfus cüzdanı fotokopisi.

2017 KPSS 10/ KPSS 121 sınav sonuç belgesi

1 Adet vesikalık fotoğraf

BAŞVURUDA BULUNABİLECEKLER

Eğitim Fakülteleri Bölümü mezunları

Fen Edebiyat Fakültesi Bölümü mezunları (formasyonu olanlar)

Okul öncesi (okul öncesi ve çocuk gelişimi) alanlarda görev almak isteyen ön lisans mezunlarının da başvuruları alınacaktır.

Not: Görevlendirmeler; güvenlik ve arşiv araştırmaları yapıldıktan sonra yapılacaktır.

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN