• Dolar Alış / Satış: 8.385 / 8.4
  • Euro Alış / Satış: 9.968 / 9.986
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:13
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:36
  • Yatsı: 21:17

Eğitime Büyük Yatırım

31 Aralık 2013
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2331 defa okundu.
Eğitime Büyük Yatırım

Bingöl’de eğitim yatırımlarıyla ilgili bilgilendirme yapan Vali Taşyapan: “2013 yılında devam eden ve programa yeni alınan yatırımların tamamlanmasıyla birlikte 40 adet okul, 12 adet pansiyon, 11 adet lojman, 3 adet spor salonu ve 1 adet malzeme deposu ilimize kazandırılacaktır” dedi.

 Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan, İl Özel İdaresi ve Köylere Hizmet Götürme Birlikleri tarafından devam eden ve ihale aşamasında olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü yatırımlarıyla ilgili bilgi verdi.

“ALTISI HARİÇ TÜM İŞLERİN İHALESİ YAPILDI”

2013 yılında Bingöl’de yeni yapılacak eğitim yatırımları için 85 milyon TL ödenek ayrıldığı bilgisini veren Vali Taşyapan: “Söz konusu yeni yapılacak eğitim yatırımlarının hızlı bir şekilde fizibilite çalışmaları, proje ve yaklaşık maliyetleri hazırlanarak ihale işlemlerine ivedi olarak İl Özel İdaresi tarafından başlanmıştır. Büyük bir özveriyle yılı içerisinde İl Özel İdaresi, Köylere Hizmet Götürme Birlikleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün ortak çalışmalarıyla ihale işlemleri devam eden 6 adet işin dışında işlerin tamamının ihale işlemleri tamamlanarak yapım çalışmalarına hızlı bir şekilde başlanmıştır. 2013 yılında devam eden ve programa yeni alınan yatırımların tamamlanması ile birlikte 40 adet okul, 12 adet pansiyon, 11 adet lojman, 3 adet spor salonu ve 1 adet malzeme deposu İlimize kazandırılacaktır. Bu yatırımlardan 3 adet proje TOKİ, 1 adet proje TOBB, 1 adet proje SYDV ve 1 adet proje KDRP tarafından yapılmaktadır” dedi.

“2 BİN 420 ÖĞRENCİYE BARINMA İMKÂNI”

Vali Taşyapan: “Bu çalışmaların sonucunda okulların yapılması ile 475 yeni derslik, pansiyonlarda 2 bin 420 öğrencinin barınması sağlanacaktır. Eğitim hizmeti verecek binalarımız en modern şekilde inşa edilmektedir. Eğitim altyapısına verilen bu destekle İlimizin büyük oranda altyapı sorunları tamamlanmış olmaktadır. Bundan sonra eğitim kalitesi ve başarı artırmaya yönelik çalışmalara ivme kazandıracaktır. 2013 yılında 13 adet okul, 7 adet pansiyon, 9 adet lojman ve 1 adet malzeme deposu tamamlanmış olup, 11 adet güçlendirme ve 15 adet onarım işi gerçekleştirilerek eğitim hizmetine sunulmuştur. İlimize ödenek tahsisinde katkı ve destek veren Kalkınma Bakanımız Sayın Dr. Cevdet Yılmaz’a, Milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. Eşref Taş’a teşekkür ediyorum. Ayrıca çalışmalarda emeği geçen bütün çalışma arkadaşlarımı da kutluyor, yapılan yatırımların çocuklarımıza, eğitim camiamıza ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Bingöl Online

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN