• Dolar Alış / Satış: 13.407 / 13.431
  • Euro Alış / Satış: 15.184 / 15.211
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:12
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

EĞİTİM ÖĞRETİMDE ÖNCÜ İLÇE…

22 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1303 defa okundu.
EĞİTİM ÖĞRETİMDE ÖNCÜ İLÇE…

Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okullarda mezun olup üst kademelerdeki okullara yerleşen öğrencilerin başarılarını paylaştı. İlçede 32 öğrencinin Fen Liselerine yerleştiği belirtilen açıklamada, bu öğrencilerden 14’ünün Atatürk Ortaokulu’ndan mezun öğrenciler olduğu belirtilip TEOG’da en başarılı okulun Atatürk Ortaokulu olduğu dikkat çekti.

Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okullarda mezun olup üst kademelerdeki okullara yerleşen öğrencilerin başarıları hakkında bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada; TEOG (Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş) ile LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) sonuçları ile ilgili değerlendirmede bulunuldu.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “2015-2016 eğitim-öğretim yılı sonucunda TEOG sınavı ile öğrencilerimizin yerleştirilmeleri yapıldı.Bu sınavla öğrencilerimizin bir kısmı ilçe dışındaki okullara yerleşti.Özellikle 28 öğrencimizin fen liselerine, 4 öğrencimizin imam hatip fen liselerine yerleştiği görülmektedir. Anadolu liselerine 162 öğrencimiz yerleşmiştir.

Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin açılması ile bu yıl bu okula kayıt olacak öğrencilerimizden 43’ü Solhanlı öğrencilerden oluşmaktadır. Bu da gösteriyor ki; bu okulumuzun açılışı Solhan’a değer katmıştır. İmam Hatip liselerine 199 öğrenci yerleşirken mesleki ve teknik eğitim veren okullara 116 öğrenci yerleşmiştir. Bu yıl spor ve güzel sanatlar liselerine ise 9 öğrenci yerleşmiştir. En fazla fen lisesi çıkaran okulumuz 12 fen ve 2 İHL fen olmak üzere 14 fen lisesi ile Atatürk Ortaokulu yerleştirmede birinci olmuştur.YenibaşakYBOise 5 fen ve 1 İHL fen olmak üzere 6 öğrenci ile yerleştirmede ikinci, Öğretmen Veli Tuğa Ortaokulu ise 3 fen lisesi ve 1 imam hatip fen lisesi olmak üzere 4, Solhan YBO; 3 fen lisesine öğrenci gönderi. Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ise 2 fen lisesi çıkararak tarihinde bir ilke imza attı.İMKBArakonak, HazarşahYeni Yerleşim ve Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ortaokulu ise birer öğrenci fen liselerine gönderdi. TEOG sonuçlarına göre; Atatürk Ortaokulu öğrencilerinden Yunus Emre Demir ilçe birincisi, Hivican Baki ilçe ikincisi ve Solhan YBO öğrencilerinden Şedide Çiçek ise ilçe üçüncüsü olmuştur”

EĞİTİM ÖĞRETİMDE ÖNCÜ İLÇE…

Özellikle takviye kursları ve kaymakamlık tarafından çocuklarımıza sağlanan eğitim materyalleri ile öğrencilerin arasındaki farkın azaldığı görüldüğü belirtilen ve bu katkının öğrencilerimizin başarısının artması sağladığı aktarılan açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: “LGS ile bu yıl sınava giren 149 öğrencimiz yükseköğretime adım attı. Öğrencilerimizin bir kısmı da daha iyi okullara yerleşmek için tercih yapmadıkları görüldü. Tabiî ki bu başarı bizi onurlandırmıştır. Solhan, eğitim öğretimde öncü olmayı hak etmektedir. Burada verimli ve disiplinli ders çalışma semeresini vermektedir. Fiziki yapıların hızla tamamlanması ve takviye kurslarının karşılığı alınmaktadır. Bizim açımızdan yeni hedef özellikle ortaöğretim için ilçe dışına çıkacak öğrencilerin önüne geçmek yeni hedef olmalıdır. Bunun için gerekli alt yapı çalışmaları başlamış olup Solhan kamuoyunun destekleri ile burada da başarılı olunacaktır. Tabiî ki tek kıstas merkezi sınavlar olmamalıdır. Özellikle sosyal ve sportif etkinliklere de gerekli önem verilmelidir. Zaten sayısız sportif başarıda bunun göstergesidir. Bu başarının sağlanmasında emeği geçen başta eğitim emekçilerimiz olmak üzere, öğrencilerimize ve kaynakların zamanında çocuklarımıza teslim edilmesinde hassas davranarak onlara destek olan ilçe kaymakamımıza teşekkür ederiz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN