• Dolar Alış / Satış: 8.287 / 8.302
  • Euro Alış / Satış: 10.073 / 10.091
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:59
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:18
  • Akşam: 19:31
  • Yatsı: 21:14

“EĞİTİM ÖĞRETİMDE FİZİKİ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR”

4 Mayıs 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1151 defa okundu.
“EĞİTİM ÖĞRETİMDE FİZİKİ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR”

Ak Parti İktidarında eğitim öğretimin fiziki sorunlarının çözümüne yönelik çok sayıda çalışmaların yapıldığını söyleyen Doğu, eksikliklerin de bir bir çözüldüğünü açıkladı.

 Ak Parti Solhan İlçe Başkanı Nihat Doğu, yaptığı açıklamada AK Parti İktidarı döneminde Eğitim alanında ilçemize çok önemli yatırımlar yapıldığını ifade etti.

Doğu, “Bu dönemde İMKB Arakonak OO, Şehit Kaymakam Ersin Ateş OO, Solhan YİBO Kompleksi, Öğretmen Veli Tuğa İO ve OO, Mehmet Akif Ersoy OO, Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Kompleksi, Dilektepe OO, sayısız konferans salonu, Halı sahalar ile ilçemizin eğitim öğretimde bir adım öne fırlamasının temelini oluşturmaktadır. İnşaatı devam eden 24 derslikli Anadolu İmam Hatip Lisesi ile 200 kişilik öğrenci yurdumuz ve 14 Derslikli Öğretmen Veli Tuğa OO sene başında inşallah eğitim öğretime kazandırılacaktır. Tabiî ki bu sıkıntılar eğitim öğretimde fiziki yapılanmamızı tam olarak bitirmemiştir. Bu bağlamda eksikliklerimizin giderilmesi için Hazarşah Köyümüz merkezinde 10 derslikli bir okul ve ilçemiz Yeni Mahalle’ye   19 derslikli bir Okul 2015 yatırım planına alınması sağlanmış ve en kısa sürede ihalesinin yapılarak eğitim öğretime kazandırılması hedeflenmektedir.” dedi.

“4 OKULUN NORMAL EĞİTİME GEÇMESİ HEDEFLENMETEDİR”

Solhan’da İlkokul, ortaokul ve lise de öğrenci barınma probleminin 50 yıllık dönem için çözüme kavuşturulduğunu belirten Doğu, açıklamasına şöyle devam etti. “Tüm bu önemli yatırımlar Ak Parti hükümetimiz tarafından ilçemize kazandırılmıştır. Yine devam eden okul inşaatlar ile ilçemizde halen ikili eğitim yapan 4 okulumuzda da normal eğitime geçilmesi hedeflenmektedir. Yapılan hizmetler bize gösteriyor ki Solhan’ın eğitim öğretimine yaptığı hizmetler ile Ak Parti damga vurmuştur. Vurmaya devam edecektir. Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile Bingöl Valiliği arasında imzalanan protokol kapsamında ilçemize 1 adet voleybol ve futbol sahası yapılacak. İhaleler, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü’nce gerçekleştirilecektir.  Spor Toto Teşkilat tarafından 1 adet voleybol-basketbol ve sentetik çim yüzeyli futbol sahası yapılacak. Bu kapsamda Bingöl Valiliği ile Gençlik Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı arasında protokol imzalandı. Ödeneklerin aktarılmasının akabinde ihale süreçlerinin başlatılacağı, tesislerin yıl içerisinde teslim alınacağı kaydedildi. Protokol kapsamında yapılan planlamada voleybol-basketbol ile futbol saha inşa edileceği yer olarak İl Gençlik ve spor müdürlüğü tarafından Solhan Metem olarak belirlendi. Projeler, yer sorunu nedeniyle çoğunlukla eğitim kurumları bahçesine inşa edilecek. Öğrencilerin yararlanacağı tesisler aynı zamanda semt sahası olarak da gençlere hizmet verecek. Voleybol ve basketbol sahaları tek tesisi olarak inşa edilecek. Futbol sahaları ise haricen yapılacak. Bütün bu hizmetlerin ilçemize kazandırılmasında emeği geçen başta Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz ve emeği geçen herkese teşekkürü borç bilir saygılarımı sunarım.” 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN