• Dolar Alış / Satış: 13.774 / 13.799
  • Euro Alış / Satış: 15.55 / 15.578
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:15
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 14:48
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

Eğitim Derneği’nden Bingöl’de Bir İlk

19 Haziran 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1351 defa okundu.
Eğitim Derneği’nden Bingöl’de Bir İlk

Solhan Eğitim Derneği, ‘Akıllı Çocuklarla Güzel Yarınlara’ adlı SODES projesi kapsamında “Yüzenada Zeka Oyunları Yarışması” düzenleyerek Bingöl’e bir ilke imza attı.

 2010 yılından bu yana gençlerin başarısına destek olmak amacıyla çeşitli kamu kurum ve kuruluşları ile ortak hareket ederek ihtiyaca göre sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri kamu yararı doğrultusunda çalışmalar gerçekleştiren Solhan Eğitim Derneği, “Yüzenada Zeka Oyunları Yarışması” düzenledi.

2013-2014 yılı faaliyet planı kapsamında, T.C. Kalkınma Bakanlığı adına Bingöl Valiliği ile Solhan Eğitim Derneği arasında imzalanan sözleşme gereği ‘Akıllı Çocuklarla Güzel Yarınlara’ adlı SODES projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Zekâ Oyunları seçmeli dersi müfredatına uygun olarak Ekim 2013’ten bu yana Solhan’da öğrenim gören 4, 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerine yönelik Zekâ ve Akıl Oyunları Eğitimleri verildi.

Öğrencilerin problem karşısında muhakeme ve çözüme yönelik strateji kurma becerilerini geliştirmek, kritik kararlar alabilme cesaretini kazandırmak, takım olma bilinci ve bu takımın bir ferdi olarak gerekli sorumluluğu yerine getirme duygusunu yaşatmak ve zekânın toplumsal başarıya dönüşmesine imkân sağlamak amacıyla uygulanan Zekâ ve Akıl Oyunları Eğitimleri sonucunda seçilen 4, 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerinin yarışabilmesi amacıyla “Yüzenada Zekâ Oyunları Yarışması” düzenlendi.

 

Bayar, Proje Hakkında Bilgi Verdi

“Yüzenada Zeka Oyunları Yarışması” programının açılış konuşması yapan ve konuyla ilgili katılımcıları bilgilendiren Solhan Eğitim Derneği Başkanı Ferhat Bayar, “Solhan Eğitim Derneği, eğitim sistemi içerisindeki farklı düşünmeye teşvikin yetersiz olduğunun, farklı düşünen ve problemlere farklı çözüm üreten bireylerin ödüllendirilmesi gerektiği bilincindedir. Bu vizyon dahilinde, görünür gelecekte öğrencilerimize ve onları hayata hazırlayan öğretmenlerine önemli kazanımlar sağlayacağından emin olarak T.C Kalkınma Bakanlığı SODES Programı kapsamında uygulamış olduğumuz "Akıllı Çocuklarla Güzel Yarınlara Projesi” ile eğitim alanında etkin çözümler üreten bir yapının dahili olduk. Bu sebeple çocukları daha güzel yarınlara hazırlamak adına çeşitli organizasyonlar yapmaktayız. Bu yarışmamızda çocuklarımızı teşvik etmek adına çeşitli hediyeler ile ödüllendireceğiz. Bizi bugün burada yalnız bırakmayan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Dereceye Giren Öğrencilere Ödül Verildi

Solhan YİBO Konferans Salonu’nda gerçekleşen 5’er gruptan ve 4’er kişiden (4, 5, 6 ve 7.sınıftan birer öğrenci) oluşan yarışmanın birincisi B grubu olurken hediyesi olan katılım belgesi ve tablet bilgisayarı (4 adet) Bingöl Vali Yardımcısı Mehmet Alper Çığ’ın elinde aldı. İkinci olan E grubu, katılım belgesi ve fotoğraf makinesi (4 adet) Solhan Kaymakamı Şeref Aydın ve Bingöl Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü M. Mesut İlhan’ın elinden aldılar. Üçüncü olan C grubu, katılım belgesi ve MP3 çalar (4 adet) ve 4. ile 5. olan takımlara katılım belgesi ile birlikte zekâ oyunları ürünleri hediyelerini ise Okul Müdürleri tarafından verildi. Yarışma sonunda katılımcılar yarışmaya katılan öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekti. Programda; yarışmada görevli olan jüri üyelerine teşekkür belgesi verilmesi ve katılımcılara yapılan çeşitli ikramlarla son buldu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN