• Dolar Alış / Satış: 17.348 / 17.379
  • Euro Alış / Satış: 18.275 / 18.308
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:48
  • Öğle: 12:32
  • İkindi: 16:28
  • Akşam: 19:55
  • Yatsı: 21:49

DÜNYA ENGELLİLER HAFTASI KUTLANDI

10 Aralık 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1547 defa okundu.
DÜNYA ENGELLİLER HAFTASI KUTLANDI

Solhan’da Dünya engelliler günü nedeniyle düzenlenen programda konuşan Başkan Yıldız; “Belediye olarak yaşanılır bir Solhan için özellikle engelli kardeşlerimizin yaşamlarını daha rahat idame edebilmeleri adına ciddi çalışmalar yürütmekteyiz.” dedi.

Solhan’da Dünya engelliler haftası münasebetiyle bir program düzenlendi.

Solhan Özel Güneş Özel Rehabilitasyon merkezi tarafından Solhan Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen programa Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz, Okul idareci ve personelleri, Öğrenci velileri, Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Engelli miniklere yönelik tertiplenen programda minik öğrencilerin oyun gösterileri, semazen gösterisi, Üsküdar Oyunu, tiyatro gösterisi ve halay çekilerek dünya engelliler günü kutlandı. Coşkuyla kutlanan Programda Başkan Yıldız, gün münasebetiyle koltuğu minik engelli Ömür Efe’ye devretti.

Programda konuşan Solhan Özel Güneş Özel Rehabilitasyon Merkezi Kurumu Müdürü İsmail Tuğu, Öğrencilere yönelik yaptıkları çalışmaları, öğrencilerin özellikleri ve farkındalık için yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verirken vatandaşların bu özel insanlara özel davranmaları gerektiğine dikkat çekerek belediyenin de hizmetlerinde bu özel insanları hatırlayarak çalışmalar yapması temennisinde bulundu.

Programda konuşan Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız; “Bugün dünya engelliler haftası münasebetiyle burada bulunmaktayız. Ben bütün engelli kardeşlerime engelsiz bir yaşam diliyorum. Dünya engelli haftasını da kutluyorum. Bizde belediye olarak yaşanılır bir Solhan için özellikle engelli kardeşlerimizin yaşamlarını daha rahat idame edebilmeleri adına ciddi çalışmalar yürütmekteyiz. Bu bizim görevimiz. Umuyoruz ki ileriki süreçlerde bunu daha çok ileriye taşıyalım. Bu kardeşlerimizin en azından sağlıklı bir şekilde hayatlarını idame etmelerini sağlamalarına yardımcı olmak için. Tabi burada birçok anne var, veli var, çok kardeşimiz var birçoğu belki şöyle düşünüyordur; keşke bende annemin o güzel sesini duyabilseydim, en azından onun söylediğini anlayabilseydim. Hepimizin birer engelli adayı olduğumuz bu dünyada gerçekten bunu anlayabilmek, bunu kavrayabilmek çok önemlidir diye düşünüyorum. Bir kez daha bütün kardeşlerime engelsiz bir yaşam diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN