• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

Dumlu, Adaylığını Açıkladı

1 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1192 defa okundu.
Dumlu, Adaylığını Açıkladı

Adalet ve Kalkınma Partisi Solhan İlçe Başkanlığı kongresinde aday olduğunu açıklayan Dumlu, kongrenin demokrasi gereğini olduğunu hatırlatıp, seçilip seçilmemesinin partisine hizmetini etkilemeyeceğini dile getirdi.

 Emin Dumlu, Adalet ve Kalkınma Partisi Solhan İlçe Başkanlığı kongresinde aday olduğunu açıkladı. Kongrenin demokrasi gereğini olduğunu hatırlatıp, seçilip seçilmemesinin partisine hizmetini etkilemeyeceğini dile getiren Dumlu, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da partiye hizmetinin aynı şekilde devam edeceğini belirtip, seçilirse parti yönetiminde vazifesini yapacağını seçilmemesi durumunda ise parti çalışmalarında hizmete devam edeceğini ifade edip tüm adaylara başarılar diledi.

AK Parti Solhan İlçe Başkanlığı görevine talip olan bir partili olduğunu ve kararlı olduğunu söyleyen Dumlu, “AK Parti İlçe başkanlığı bayrağını hak ettiği iktidar konumuna taşıyacağıma inanıyorum. Hırslı değil ama azimliyim. Özellikle vakit boşluğundan ve yaptığım işleri de muhtemel başarmamdan ötürü bu yola başvurdum. Taş üzerine taş koyan bir insan niçin siyasette başarısız olsun? ‘Siyaset, insan kazanma sanatıdır’ diyoruz. Yaşarken insanları kazanıp o insanlarla bir değer üretiyorsak eğer siyasette de bu değeri üreteceğiz. Siyasi kimliğim olduğu zaman ne hayatımdan, ne şahsiyetimden, ne de kimliğimden ödün vereceğim. İnandığım şey; hayatta başarılı olmaktır. Hayatımdaki başarıyı siyasete taşıyacağımdan eminim.” diye konuştu.

1979 Solhan’da dünyaya gelen ve İlköğretim ile Lise eğitimini Solhan’da tamamlayan Dumlu, 1997 yılında Solhan ilçesinde yapılan “Başörtüsüne Özgürlük” gösterisinde gözaltına alınarak uzun süre yargılandığını ve eğitim-öğretim hakkından birçok haktan yasal anlamda mahrum bırakıldığını belirtti.

Uzun yıllar yurtdışında yaşayan Dumlu, Adalet ve Kalkınma Partisinin kurulmasıyla beraber Gençlik Kollarında ve partinin değişik yönetim kademelerinde aktif bir şekilde yer aldı.

12 yıllık Ak Parti hükümeti süresince gerek ailece ve gerekse de sandık başlarında aktif bir şekilde çalıştığını ve maddi-manevi destekler sunduğunu ifade eden ve aynı zamanda da bir sivil toplum gönüllüsü olan Dumlu, Solhan Bongılon’un Sesi çatısı altında onlarca engelliye tekerlikli sandalye yardımlarında bulundu.

Bunların yanı sıra birçok ihtiyaç sahibi ve mağdurun ihtiyaçlarının giderilmesinde de aktif bir şekilde tol oynayan Dumlu aynı zamanda Solhan ilçesinin ülke genelinde tanıtımı içinde faaliyetler sürdürmektedir.

Çeşitli Turizm şirketlerinde de çalışan Dumlu, iyi düzeyde İngilizce, İsveççe, Norveççe orta derecede de Almanca bilmektedir. Dumlu evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

 

ası?q mn`?  im?” telaşına girerek enerjilerini tüketmektedirler.

 

5- Eğitim kurumlarımızın fiziksel yetersizlikleri; Eğitim kurumlarımızın büyük bir kısmı sadece kuru binadan ibarettir. Geleceğimiz olan çocuklarımızın yeteneklerini geliştirebilecekleri sosyal ve sportif alanlar maalesef yok denecek kadar azdır. Ayrıca okullarımızda bulunan laboratuarlarda yeterince kullanılmamakla birlikte sınıf ihtiyacı ortaya çıktıkça sınıfa dönüştürülmektedir. Tüm bu imkânsızlıklardan dolayı çoklu zeka kuramına inat; çocuklarımız sadece belli alanlara yönelmek zorunda bırakılmaktadır.

6- Eğitim sistemimizin süreç değil, sonuç odaklı olması; Bir taraftan araştırmayı ve sorgulamayı isteyen müfredat programı, diğer taraftan ezberciliğe iten sınav sistemi eğitimde ciddi bir ikilem oluşturmakta ve kaliteyi düşürmektedir. Örneğin son zamanlarda okullarımızda aç(tır)ılan hazırlık kurslarında test çözdürülmemesi istenmekte fakat öğrencilerin tabi oldukları sınavlarda test usulü.

7- Mesleki eğitim müfredatının gerçek hayat ile uyuşmaması; Mesleki eğitim veren okullarımız teknolojik alt yapı yetersizliği, teoriyi pratiğe dökememeden dolayı ihtiyaca cevap verememekte ve istihdamın lokomotifi olamamaktadır.

8- Eğitim kurumlarını hesap verir hale getirememe; günümüz eğitim sisteminde eğitim kurumlarından dönüt alınmamakta, bir üst eğitim kurumuna giden öğrenci ya da mezun takip sistemi olmadığından hiçbir eğitim kurumundan hesap sorulmamaktadır. Hesap verilebilirliğin olmadığı yerde kaliteden, fark yaratmaktan bahsedemeyiz.

9- Öğretmen yetiştirme ve atama politikasının yanlış olması; üniversitelerimizin ilgili bölümlerine ihtiyaç fazlası öğrenci alımından dolayı atama sorunu yaşayan adayların atanamaması ya da geç atanmasından dolayı heyecanlarını yitirmelerine ideallerinden vazgeçmelerine ve körelmelerine neden olmaktadır. Bu durum atandıktan sonra verimi oldukça düşürmektedir. Bu nedenle öğretmen istihdamı ve ihtiyacının dengelenmesinde mesleğin toplumdaki değeri ve statüsü hayati önem taşımaktadır.

10- Okullara yönetici seçiminin yanlışlıklarından kaynaklanan sorunlar; Okullarımıza ehliyet ve liyakatten ziyade başka kriterlerle yöneticilerin seçilmesinden dolayı istenen sonuç alınamamaktadır. Mevzuat uygulayıcısı yöneticiler yerine lider vasıflı yöneticilerin seçilmesi gerekmektedir. Son zamanlarda getirilen mülakat sistemi aslında bu fırsatı vermiştir. Fakat mülakat sisteminin de sakıncaları bu süreçte ortaya çıkmıştır. Çünkü mülakatta yönetici adayının liderlik vasıfları, sorunlar karşısındaki duruşu, ekip ruhuna sahip olması gibi yönleri sorgulanması gerekirken genelde mevzuat bilgisi, genel kültür vb. konular üzerinden mülakata alınmaları(bir anlamda yazılı sınavın sözlü sınava dönüşmüş hali) hayal kırıklığına neden olmuştur.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN