• Dolar Alış / Satış: 8.347 / 8.362
  • Euro Alış / Satış: 10.14 / 10.159
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:57
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:34
  • Yatsı: 21:18

Doktorlar Neden İstifa Etti?

10 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1914 defa okundu.
Doktorlar Neden İstifa Etti?

Solhan Devlet Hastanesi acil polikliniğinde görev yapan pratisyen hekimlerin istifa etmesi, kamuoyunda yankı buldu. Hekimlerin istifasını Solhan Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ender Karabulut’a sorduk.

 Solhan Devlet Hastanesi acil polikliniğinde görev yapan 4 pratisyen hekim istifa etti. Kamuoyunda 7 hekimin istifa ettiği dile getirilip hekimlerin neden istifa ettiği irdelendi.

Konu ile ilgili Solhan Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ender Karabulut ile yaptığımız görüşmede 7 hekimin değil 4 hekimin istifa ettiğini ve Solhan Devlet Hastanesi’nde 7 hekim kadrosunun bile bulunmadığını öğrendik.

Solhan Devlet Hastanesi’nde 6 pratisyen hekim kadrosunun bulunduğunu ifade eden Karabulut, bugüne kadar en çok 5 hekimin aynı anda görev yaptığını belirtip istifalar ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Hastanemizde görev yapan 4 hekimiz istifa etti. İki hekim yeni atanmış hekimlerdi ve ilk aylarında istifa ettiler. Bir hekimin istifasının uzmanlık sınavı dolayısı ile olduğunu dile getirebiliriz ancak diğer hekimin asıl istifa nedenini açıkçası bilmiyoruz. Diğer iki hekimiz ise sözleşmeli olarak görev yapıyorlardı. Açıktan atama kadrosu açıldı. Sözleşmeli konumdayken açıktan atamaya başvuramadıklarından istifa edip atama için başvuruda bulundular. Yani bu istifaların ne hastanedeki durum ne de Solhan’la alakalı değildir. Hekimlerin kendi kişisel durumları ile alakalıdır.”

Yeni atamalar ile ilgili de bilgi veren Karabulut, “Hastanemize Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı ile bir pratisyen hekim atandı. Kasım ayı sonlarında hekimlerimizin gelip göreve başlamalarını bekliyoruz. Şuan acil polikliniğinde bulunan hekim açığını da Bingöl Kamu Hastaneler Birliği Sekreterliği tarafından yapılan görevlendirme ile gidermiş bulunmaktayız. Solhan’da kadro olarak açık bulunsa da hekim açığını görevlendirmeler ile giderdiğimiz için bir sıkıntı söz konusu değildir. 60. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası için 4 pratisyen hekim talebimiz olacak. Aralık ayında bu kuranın da yapılmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN