• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

DOĞU, SOLHANIN SESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

5 Temmuz 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2165 defa okundu.
DOĞU, SOLHANIN SESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Solhanın Sesi Gazetesi’ni ziyaret eden Ak Parti İlçe Başkanı Doğu, yakın zamanda Ankara’da gerçekleştirdikleri girişimleri paylaşıp yapılacakları aktardı.

Ak Parti Solhan İlçe Başkanı Nihat Doğu, Solhanın Sesi Gazetesi’ni ziyaret etti.

Ankara ziyaretlerinde Solhan Spor Kulübünün maçlarının ilçede oynanması için spor salonu talebi, Solhan Devlet Hastanesi’nin 75 yataklı olması ile ilgili görüşmeler ve doğalgaz ile ilgili girişimlerinin olduğunu aktaran Doğu, “Spor salonu için Genel Başkan Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz,  Milletvekilimiz Sayın Feyzi Berdibek, Eski Kalkınma Bakan Yardımcımız Sayın Yusuf Coşkun, Belediye Başkanımız Sayın  Abdulhakim Yıldız, Solhan Spor Kulübü Başkanımız Sayın Sebahattin  İslamoğlu ve İl Genel Meclisi Üyemiz Sayın Halim İlkyaz ile birlikte Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sayın İhsan Selim Boydaş’ı ziyaret ettik. Solhan’ın Spor Salonu ihtiyacı için görüşüp talebimizi dile getirdik. Salon için teknik ekiplerce inceleme yapılmasından sonra karar vereceklerini ancak her halükarda ilgileneceklerini belirttiler. Bir hafta sonra teknik personelce inceleme yapılıp oluşturulan rapor Bakan Yardımcımıza sunuldu. Bakan Yardımcımız teknik personele eski salonun aynı şekilde kalması, yeni salon için taslak çalışması yapılıp sunulmasını istedi. İnşallah mevcut salonumuz yine gençlerimizin hizmetinde olacak ve yeni bir spor salonu yapılmasını bekliyoruz. Solhan Belediye Başkanımız, Solhan Spor Kulübü Başkanı ve İl Genel Meclisi Üyemiz ile birlikte yaptığımız girişimlerde bizleri yalnız bırakmayan Genel Başkan Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz’a,  Milletvekilimiz Sayın Feyzi Berdibek’e ve Eski Kalkınma Bakan Yardımcımız Sayın Yusuf Coşkun’a teşekkür ederiz. Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sayın İhsan Selim Boydaş’a da ilgi, alaka ve desteklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

HASTANENİN 75 YATAKLI OLMASI İÇİN GİRİŞİMDE BULUNULDU

Sağlık alanında da talepleri iletmek için Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ve İl Genel Meclis Üyesi Halim İlkyaz ile birlikte Kamu Hastaneler Kurumu Genel Müdürü Prof. Dr. Hilmi Ataseven’i ziyaret ettiklerini belirten Doğu, “Solhan Devlet Hastanemiz ile ilgili taleplerimizi aktardık. Daha önce de talep ettiğimiz hastanemizin kapasite artırımı ile 75 yataklı olmasını dile getirdik. İlçemizde sağlık alanında eğitim veren meslek lisesi ve Sağlık Hizmetleri MYO bünyesinde bulunan öğrencilerin strajı ve özellikle Odiyometri bölümümüzün Bingöl’de değil Solhan’da faaliyetini sürdürmesi için hastanemizde kulak burun boğaz bölümünün olması gerekir. Bu gibi sebepleri de aktararak Uzman Hekim branş sayısı artırımı ile hastanemizin 75 yataklı olması talebini ilettik. Bununla ilgili İl Sağlık Müdürlüğümüz nezdinde gerekli yazışmalar yapılıp talebimiz bakanlığımıza iletilmiştir. Bizler de takipçisi olup vatandaşlarımızın daha çok alanda sağlık hizmetini ilçemizde görmelerine katkı sunmaya gayret ediyoruz. Solhan Devlet Hastanemizde uzman hekim olarak; 2 Dahiliye Uzmanı, 1 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, 1 Çocuk Hastalıkları Uzmanı ve 1 Aile Hekimi Uzmanı görev yapmaktadır. Genel Cerrahi ile Anestezi Uzmanı talebimizi dile getirdik. Hemodiyaliz cihazı geldi. Transport küvözü, Diş ünitesinin yapılması ile Yoğun Bakım ünitesi onarımı ve engelli bireyler için seviye yoğun bakım ünitesinin faaliyete geçebilmesi için gerekli cihazların temin edilip hastanemize kazandırılması için girişimlerde bulunduk. 112 Acil Sağlık İstasyonu ile 5 Aile Hekimliği için Sağlık Merkezi Hizmet Binası projesi yapım aşamasına gelmiştir.” şeklinde konuştu.

DOĞALGAZ GİRİŞİMLERİ DEVAM EDİYOR

Son olarak Doğalgaz ile ilgili bilgi veren Doğu şunları aktardı: “astanemizaazz

Belediye Başkanımız Sayın Abdulhakim Yıldız, İl Genel Meclis Üyemiz Sayın Halim İlkyaz ve Solhan Spor Kulübü Başkanımız Sayın Sebahattin  İslamoğlu ile birlikte Doğugaz firma ortaklarından Sayın Abdurrahim Özge beyi ziyaret ettik. Solhan’ın doğalgaz durumu ile ilgili istişare edip taleplerimizi yineledik. Çalışmalar devam ediyor. Genel Başkan Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz ve Milletvekilimiz Sayın Feyzi Berdibek ile istişare ettik, süreci takip ediyorlar. Gayret ediyorlar. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu Üyesi Sayın Mehmet Uğur Dilipak ile görüşüp istişarede bulunduk. Belediyemiz eski başkanlarından Sayın Niyazi Çavuşoğlu da bizlere eşlik etti. Girişimlerimiz devam ediyor.  Süreç ile ilgili nihai durum olduğunda kamuoyuna gerekli açıklamayı yapacağız.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN