• Dolar Alış / Satış: 8.414 / 8.429
  • Euro Alış / Satış: 10.008 / 10.026
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:11
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:38
  • Yatsı: 21:20

Doğu, Adaylığını Açıkladı

1 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1640 defa okundu.
Doğu, Adaylığını Açıkladı

Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı, İl ve İlçe Teşkilatları ile yaptıkları istişareler neticesinde 5. Olağan kongresinde Solhan ilçe Başkanlığına yeniden aday olacağını belirten Doğu, “5. olağan kongre çalışmalarımızın partimize, Solhanımıza ve milletimize hayırlı olmasını Yüce Allah’tan temenni ediyorum” dedi.

 Adalet ve Kalkınma Partisi Solhan İlçe Başkanı Nihat Doğu, 6 Aralık 2014 günü yapılacak İlçe Başkanlığı kongresinden yeniden aday olacağını açıkladı.

Adaylığını yazılı basın açıklaması ile duyuran Doğu, “Millete hizmet yolunda, Birlik içinde Yeni Türkiye, Yeni Türkiye Yeni Güç Hedef 2023 sloganıyla yoluna devam eden Adalet ve Kalkınma Partisi Solhan 5. Olağan İlçe kongremiz 6 Aralık 2014 Cumartesi günü Solhan Kültür merkezinde yapılacaktır.” dedi.

Doğu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımız, İl ve İlçe Teşkilatımız ile yaptığımız istişareler neticesinde 5. Olağan kongresinde Solhan ilçe Başkanlığına yeniden aday olacağım. Ak Parti siyasi hayata başladığı 14 Ağustos 2001 tarihinden itibaren aziz milletimize taahhüt ettiği ve bugün Yeni Türkiye olarak tanımladığımız demokratikleşme, refah toplumu, kalkınma, öncü ülke olma, Barış sürecini devam ettirme, ilerleme ve büyük medeniyetimizi geleceğe taşıma süreçlerinin tamamını siyasi yolculuğunun ve büyük başarı hikayesinin bir destanı olarak gerçekleştirmektedir. Kurucu Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesi ve yerine Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun Genel Başkanımız ve Başbakanımız olarak seçilmesi ile Yeni Türkiye’nin kapıları ardına kadar açılmıştır. Ülkemiz bu yeni dönemde güçlü, demokratik, müreffeh ve saygın bir ülke olma hedefine daha büyük bir azimle yürüyecektir. Bu kutlu yürüyüşte Genel Başkanımız ve Başbakanımız sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun öncülüğünde tüm teşkilat mensuplarımızla yekvücut olarak büyük hedeflere ulaşacağız.

AK Parti, bu yeni dönemde milletin sesi olmaya devam edecektir. Daima milletimizin yanında olmaya, milletimizin dilini konuşmaya onunla olan gönül bağını korumaya devam edecektir.

5. olağan kongre çalışmalarımızın partimize, Solhanımıza ve milletimize hayırlı olmasını Yüce Allah tan temenni ediyorum.”

Nihat Doğu Kimdir?

1975 yılında Solhan’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Solhan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda, Lise öğrenimini Sivas Ticaret Meslek Lisesi’nde tamamladı. Üniversite öğrenimini ise 1999 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Sivas Meslek Yüksek Okulu Muhasebe bölümünü bitirdi.  2004 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. 2005 yılında yedek subay olarak askerlik görevini yaptı. Solhan ve bağlı köylerinde 3 yıl vekil öğretmenlik yaptı. 2007 yılında Avrupa Birliği ve Devlet Planlama Teşkilatı’nca finanse edilen Solhan Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Sanayi İşkoluna kaliteli insan kaynaklarının yetiştirilmesi ve geliştirilmesi projesinin koordinatörlüğünü yaptı.

Aktif siyasete 1995 yılında Refah Partisi Sivas Gençlik Kollarında başladı. Fazilet Partisi Sivas Gençlik Kollarında aktif olarak çalıştı. 2001 yılında kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi Solhan Gençlik Kolları Kurucu Başkanlığı’na getirildi. İki dönem Solhan gençlik kolları başkanlığını yaptı.

2008 yılında Ak Pati tarafından Bingöl’de düzenlenen yerel yönetimler programı siyaset akademisi seminerine katılarak sertifika aldı.

2008 yılında yapılan Ak Parti 3. Olağan kongresinde Ana Kademe Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Aynı dönemde Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Mali ve idari işler başkanı olarak görev yaptı.

8 Ocak 2012 tarihinde yapılan AK Parti 4. Olağan Kongresinde Solhan İlçe Başkanlığına seçildi. Halen Ak Parti Solhan İlçe Başkanı ve Ak Parti Genel Kongre delegeliğini yapmaktadır. 

Solhan ilçe merkezinde sigortacılık faaliyetinde bulunmaktadır. Evli ve dört çocuk babasıdır.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN