• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

Dilimizde Tüy Bitti, Ancak Çözüm Üretilmiyor

3 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1212 defa okundu.
Dilimizde Tüy Bitti, Ancak Çözüm Üretilmiyor

Solhan- Bingöl D-300 karayolu Özgüneş Petrol mevkiinde seyreden otomobilin önüne çıkan ineğe çarpması sonucu kaza meydana geldi. Meydana gelen kazada araç sürücüsü yara almadan kurtulurken, araçta maddi hasar meydana geldi.

 Yine Hayvan, Yine Kazaya!

Solhan-Bingöl D-300 karayolu üzerinde başıboş bırakılan hayvanlar araç sürücülerine zor anlar yaşatıyor.

Edinilen bilgiye göre; Ankara’dan Bitlis’e gitmekte olan Bahattin Sak yönetimindeki 21 GK 450 plakalı otomobil Solhan-Bingöl D-300 karayolu Özgüneş Petrol mevkiinde yola çıkan ineğe çarpması sonucu meydana gelen kazada araçta maddi hasar oluşurken sürücüde ciddi bir yaralanmanın olmadığı öğrenildi.

Meydana gelen kazada aracın çarptığı hayvan kazada aldığı darbeden dolayı kesilirken hayvanın küpesiz olduğu belirtildi.

Dilimizde Tüy Bitti, Çözüm Üretilmiyor

Sokakta başıboş dolaşan hayvanlar için çözüm bulunmadığını ve her geçen gün D-300 karayolunda hayvanların neden olduğu kazaların arttığını belirten vatandaşlar, hayvan sahiplerin ve yetkililerin artık bir adım atamaları gerektiğine dikkat çektiler.

D-300 karayolunu mesken edinen büyük baş hayvanların neden olduğu kazalar devam ediyor.  Başıboş hayvanların çevrede dolaştığını ve ilçenin imajına zarar verdiğini söyleyen vatandaşlar, Hayvanların yollarda dolaşmalarının trafiği etkilediğini dile getirdiler.

Gerek hayvan ve insan sağlığı için ve gerekse doğa tahribatının önlenmesi veya trafik aksaklıklarının önündeki bu kısmi engelin kaldırılması için yetkililerden bir girişim beklediklerini kaydeden vatandaşlar, yetkililerin çözüm getirmeleri noktasında ilçe halkının da desteğinin olmasının büyük önem arz ettiğini vurgularken artık hayvan sahiplerinin de sorunu görmeleri gerektiğine dikkat çektiler.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN