• Dolar Alış / Satış: 8.419 / 8.434
  • Euro Alış / Satış: 9.989 / 10.007
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:14
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:26
  • Akşam: 19:35
  • Yatsı: 21:16

DEVA PARTİSİ SOLHAN KONGRESİ YAPILDI

19 Ekim 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2190 defa okundu.
DEVA PARTİSİ SOLHAN KONGRESİ YAPILDI

DEVA Partisi Solhan İlçe Teşkilatı’nın birinci olağan kongresi yapıldı. Tek listeyle gidilen kongrede kurucu ilçe başkanı Ahmet Ozan, ilçe başkanlığına seçildi.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Solhan ilçe kongresi yapıldı. Yapılan kongrede Kurucu İlçe Başkanı Ahmet Ozan yeniden başkan seçildi.

Kongre 12 Ekim Pazartesi günü DEVA Partisi teşkilat binasında yapılırken, kongreye Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar, Merkez İlçe Başkanı Orhan Çamuka, Genç İlçe Başkanı Abdulbaki Erdoğmuş, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Divan Başkanlığını Bingöl kurucu heyet üyesi Galip Akengin’in yaptığı kongrede konuşma yapan Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar, “Üç aylık bir il başkanlığı atamalarıyla başlayan sürecimiz Bingöl ile beraber Kiğı, Adaklı ve Solhan’da gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Türkiye de ilçe atamalarını gerçekleştiren ilk il Bingöl. Bu konuda da büyük bir özveri ile çalıştık. İlçe adaylarımızı da büyük bir çoğunlukla tecrübeli, dürüst ve ilkeli insanlarla yola çıkmaya karar verdik. Hepsi bizim için kıymetli ve değerlidir, yönetimdeki arkadaşlarımızda aynı şekilde. Cuma gününden itibaren Diyarbakır, Batman ve Bitlis’teki kongrelerimizde büyük bir heyecanla gerçekleşti. Genel Başkanımız sahalara indi. Halkta büyük bir teveccüh var, büyük bir ilgi var bunu görebiliyoruz. Özellikle Doğu ve Güneydoğu’da ciddi bir ilgi var Genel Başkanımıza, bu vesileyle Solhan İlçe Kongremiz Solhanlılara hayırlı olsun. Ahmet başkanımı ve ekibini kutluyorum. Bundan sonraki mücadelede inşallah birlikte olacağız. Selam ve saygılarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Kongrede söz alan Solhan ilçe başkanı Ahmet Ozan ise; “DEVA Partisi ülkemize, ilimize ve ilçemize hayırlı olacaktır. Bolluk, bereket ve huzur getirecektir. Biz DEVA’ya inandık, Sayın Babacan’a inandık ve yola çıktık, katılımda bulunan herkese teşekkür ediyorum. DEVA Partisinin logosundaki damla, ülkemiz, ilimiz ve ilçemize bereket getireceğine inanarak yola çıktık. İnşallah ilçemizde de ben ve ekibim üzerimize düşeni layığıyla yapıp en iyi şekilde partimizi temsil edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN