• Dolar Alış / Satış: 8.347 / 8.362
  • Euro Alış / Satış: 10.14 / 10.159
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:57
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:34
  • Yatsı: 21:18

DEV PROJE YAKINDA HİZMETE AÇILIYOR!

3 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1336 defa okundu.
DEV PROJE YAKINDA HİZMETE AÇILIYOR!

Solhan Belediyesi tarafından Yeni Mahalle’de yapılan Açık Hava Spor Kompleksi Projesi hakkında bilgi veren Başkan Yıldız, projenin ilçeye bir renk kattığını aktarırken halka da büyük hizmet olduğuna dikkat çekti.

Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Yeni Mahalle’de tamamlanmak üzere olan dev proje hakkında bilgi verdi.

Solhan Yeni Mahalle’de bulunan Gençlik Hizmetleri arsasında yapılan Açık Hava Spor Kompleksi’nin son aşamaya geldiğini belirten Başkan Yıldız, kompleks hakkında bilgi verdi.

Toplam 36 bin metrekare alanda olan spor kompleksi hakkında bilgi veren Yıldız, 8 bin metrekarenin futbol sahası ve tribün yerleşkesinin olduğunu geri kalan 28 bin metre kare alanın ise açık hava spor kompleksi olarak projelendirildiğini ifade etti.

Bu alanın sadece spor kompleksi olarak değil aynı zamanda bir mesire alanı olduğunu belirten Yıldız, büyük bir yerleşkesi olan kompleksin iki tarafında çocuk oyun gurupları ile fitness aletleri ile kum havuzları bulunduğunu belirtirken yürüyüş parkurları, bisiklet yolu ve koşu pistinin olduğunu söyledi.

Kompleks içinde 15 adet kamelya, 16 adet pergola ve 50 adet de oturma bankı bulunduğunu ve halkın ihtiyaçlarına cevap verip istirahatlerini sağlamak için çalışmalar yürüttüğünü ifade eden Yıldız, alanda çeşmeler yapıp çöp kovaları kurarken lavabolar ve bay-bayan mescitleri de yaparak kompleks alanına gelen vatandaşların ihtiyaçlarına da cevap vermeye çalıştıklarını belirtti.

Alanda, tenis kortu, açık hava voleybol ve basketbol sahaları ve süs havuzlarının da olduğunu belirten Yıldız, buraya gelen vatandaşlara hizmet vermesi için bir büfenin de açılacağını aktarırken alanın geri kalan kısmında çim çalışması yapıldığını ve fidan dikimi yapıldığını söyledi.

Alanın yeşillendirilmesi için çim ekildiğini ve 730 adet çeşitli türlerden fidanların dikildiğini ve 600 adet ise süs bitkisi çalının dikildiğini belirten Yıldız, futbol sahası tirübünü yanlarına bitkiler ise ‘Solhan Belediyesi’ yazacaklarını ve peyzaj çalışması tamamlandığında büyük bir alanda muazzam bir görsel ile Solhan’a renk katılacağını belirtti.

Bu çalışmalar kapsamında yaklaşık 100 adet aydınlatmanın da yapıldığını ve bu alanın geceleri daha bir güzel görüneceğini söyleyen Yıldız, alana üç taraftan giriş olacağını ve halkımızın istediği gibi rahat bir şekilde kullanabilmesi için her şeyin düşünüldüğünü ifade etti.

Çalışmalar kapsamında kompleks içinde sondaj vurularak su çıkarıldığını belirten Yıldız, suyun dinamo olmadan yer yüzeyine çıktığını ve 72 metre derinlikte çıkan su tadının da çok güzel olduğunu belirtirken suyun tahlile gönderileceğini ve temiz çıkması durumunda içme suyu olarak da kullanılacağını aktardı.

AÇILIŞ EKİM SONUNDA

Dev projenin halkın hizmetine açılması ile ilgili de bildi veren Yıldız, komplekse Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ismini verdiklerini ve açılışa da Cumhurbaşkanını davet edeceklerini söyledi.

Yıldız, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ismini bu dev projemize verdik. Açılışını ayın sonunda düşünüyoruz. Açılış için Sayın Cumhurbaşkanımıza da gidip davet edeceğiz. Programları uygun olursa Solhan Halkı ile birlikte bu açılışta olmak isteyeceğine inanıyorum. Bakanlarımızı, milletvekilleri, Bingöl ve Muş il ve ilçe belediye başkanlarımız olmak üzere eski vekillerimiz ile eski başkanlarımızı da davet ederek bu projeye uygun bir açılış yapmayı planlıyoruz. Alt yapı ve üst yapı çalışmalar yanında sosyal ve kültürel alanda hizmetlere de yoğunluk verdik. Daha güzel hizmetlere layık olan halkımıza hizmetlerimiz devam edecektir. Bu projemiz ilçemize hayırlı olsun.” Şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN