• Dolar Alış / Satış: 18.612 / 18.646
  • Euro Alış / Satış: 19.421 / 19.456
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:10
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:05
  • Yatsı: 18:37

DERSİMİ SEÇİYORUM DİNİMİ VE DİLİMİ ÖĞRENİYORUM

11 Haziran 2022
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
308 defa okundu.
DERSİMİ SEÇİYORUM DİNİMİ VE DİLİMİ ÖĞRENİYORUM

Eğitim Bir Sen Solhan İlçe Temsilcisi Ferzende Açan, yaptığı açıklamada, seçmeli ders tercihleri hakkında velilere ve öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu.

Eğitim Bir-Sen Solhan Şubesi olarak seçmeli ders sürecine her yıl özel bir ihtimam gösterdiklerini söyleyen Açan, bunun için çocukların bu derslere daha fazla eğilim göstermeleri konusunda yardımcı olmaya çalıştıklarının altını çizdi.
GENÇLERİMİZİ VE VELİLERİMİZİ DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUZ
Eğitim Bir Sen Solhan İlçe Temsilcisi Ferzende Açan Ortaokul ve liselerde seçmeli ders sürecinin başladığını belirterek, “7 Şubat tarihine kadar devam edecek olan ders seçim sürecinde seçmeli derslerin ilgili yönetmelikte belirtildiği üzere ‘Ders seçimi okulun imkânlarına bağlı olarak veli, sınıf rehber öğretmeni ve rehberlik öğretmeninin bilgisi dâhilinde öğrenci tarafından aralık ve ocak ayları içinde yapılır. Bu dersleri seçen öğrenciler tercihleri doğrultusunda açılan seçmeli derslere yönlendirilir. Süresi içerisinde ders seçimi yapmayan öğrencilerin dersleri okul yönetimince belirlenir’ denilmektedir. Bu itibarla yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızın ve gençlerimizin milli ve manevi değerlerimize ve medeniyet tasavvuruna sahip olmalarını arzuluyorsak bunun yolunun dini bilgileri öğrenme ve öğretmekten geçtiğini bilmenizi istiyoruz. Bu vesile ile 5.6.7.8. sınıflarımızdaki çocuklarımız ile 9.10.11.12. sınıflarımızdaki gençlerimiz gelecek yıl alacakları dersleri şimdiden seçeceklerdir. Sizleri Kuran-ı Kerim, Hz. Muhammed’in (S.A.V) Hayatı, Temel Dini Bilgiler ile ilçemizde ağırlıklı olarak konuşulan anadilimiz olan Zazaca derslerini seçme konusunda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Maneviyatı güçlü karakteri yüksek çağın gerekleri ile donanmış, sadece yaşadığı yeri değil ümmet coğrafyasının derdini dert edinen mütedeyyin nesiller yetiştirmek, Kuran-ı bilen, onu okuyan, Peygamberini tanıyan ve O’nun yolundan giden bir nesil inşa etme gayreti içerisinde olmalıyız.. Sayın velilerimizden ricamız bu derslerin seçilmesi noktasında öğrencilerimizin getirecekleri dilekçeleri önemseyelim, okullara koşalım, bu derslerin seçilmesi noktasında öğretmen ve idarecilerimizin işini kolaylaştırarak duyarlılık gösterelim. Ders seçiminin takibini yapalım. Milli ve Manevi değerlerimize dönmenin küllerimizden yeniden doğmanın yolu dinini bilen, kaynağından öğrenen ve seven, peygamberini tanıyan, seven bir nesille mümkün olacaktır.” dedi.
HAYDİ VELİLER SON GÜN 7 ŞUBAT
Açan açıklamasının devamında, “Yine UNESCO tarafından yok olma tehlikesi ile karşı karşıya olan diller arasında gösterilen ve maalesef yeni nesil tarafından konuşulmayan anadilimiz Zazaki dilimizi hem evimizde çocuklarımızla konuşarak öğretelim, hem de seçmeli dersler arasında olan dilimizi seçerek gramerini öğrenmek suretiyle yarınlara taşıyalım. Unutmayalım ki; her dil ALLAH’ın birer ayetidir. Bu itibarla DİNİMİZİ DE DİLİMİZİ DE öğrenmek için Kur’an-ı Kerim, Hz. Muhammed (s.a.v)in Hayatı, Temel Dini Bilgiler ile Zazaca derslerini seçmek üzere haydi veliler 7 Şubat son gündür. Dinimize medeniyetimize birlik ve beraberliğimize, kardeşliğimize, geleceğimize sahip çıkacak bir nesil için duyarsız kalmayalım bu dersleri seçelim.” İfadelerini kullandı.
01/02/2022
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN