• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

DERNEKLER, TERÖRÜ LANETLEDİ

26 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1352 defa okundu.
DERNEKLER, TERÖRÜ LANETLEDİ

Terörü lanetlemek üzere bir araya gelen dernekler, vatandaşlara hitap ederken terörün dini ve milliyeti olmadığını belirtip birlik olduğumuzda hiçbir terör örgününün bu ülkeyi bölemeyeceğini aktardılar.

Bingöl Vatansever Köy Korucular Derneği ile Vatansever Bingöl Solhan Aşireti Derneği derneğinin düzenlediği teröre lanet mitingine Erzurum’da faaliyet gösteren Ergenekon Ocakları Derneği de davet edildi.

Solhan’da Cuma namazı çıkışında dernek başkanları vatandaşlara hitap edip, teröre karşı dik durmak ve birlik olmak gerektiğini söylediler.

PKK bir oyun olduğunu ve oyunun küçük bir ayağı olduğunu belirtirken bu oyunun büyük ayaklarının İslam üzerine oynandığını ifade eden Bingöl Vatansever Köy Korucular Derneği Başkanı Ali Haydar Yener, bu oyunlara kanmamak gerektiğini ifade etti.

Bu topraklarda binlerce şehit verildiğini ve her gün şehit haberleri aldığımızı belirten Yener, “Şehitler verildikçe, bu bölgede kan döküldükçe PKK’nın bitmez. PKK ile mücadele ediyoruz denmesi samimi değildir. PKK’nın üzerine gidilmiyor. PKK’nın bilinçli bir şekilde devamını sağlıyorlar. Bunlar, perde arka tarafında işbirlikçileridir. Yüzeysel olarak milletimizin, toplumumuzun huzurunda birbirlerine taş atıyorlarsa da bu taş atmaları samimi değildir. Bunlar arkada birbirleriyle aynıdırlar, aynı anlayış içerisindeler. Bu anlayışların perde arkasını görmemiz lazım. Artık ABD- İsrail işbirlikçileri; PKK terör örgütünü bölgemizde çekmeli, defolup gitmelidirler. Bunlar def edilmeden bizlerin huzuru olmaz, kardeşliğimiz olmaz. PKK, dinsiz bir terör örgütüdür. Dinsiz bir terör örgütünün karşı olduğu İslamiyet’tir, dindir, inançtır, kardeşliktir, barıştır, huzurdur. Bu bölge insanının inanç şeklini bozmaya çalışan bir terör örgütüdür. Bunların arkasında büyük Yahudi güçleri vardır. Büyük bir İsrail oyunudur. Bölgemizde, toprağımızda büyük bir İsrail’i inşa etmek istiyorlar. Bu bölgede ecdadımızın kanları dökülmüştür. Ecdadımızın bizlere emaneti olan bu kutsal topraklarda kendi hain emellerini inşa etmek istiyorlar. Bu geçmiş yüz yılın bir hesabıdır. Bu hesabı bilinçli bir şekilde yapıyorlar. Yıllardır tüm Türkiye Kamu ve kuruluşlarında yerleştirilmiş, kadrolaştırılmış kadrolardır. Bunlar da PKK’nın devamıdır. Bunların amaçları temelde birdir. Bunların hepsinin yok olup gitmesi lazım. Amaçlarını görmemiz lazım. Biz halk olarak, millet olarak bunu görmezsek başımıza çok büyük felaketler gelecek. Kendilerini bize melek olarak gösterecekler ama onlar melek değildirler. Biz onları melek görüyoruz ama onlar felaketimizdir. Bunları görmek lazım.” İfadelerini kullandı.

“TERÖR ÖRGÜTLERİ BİZLERİ BÖLEMEYECEK”

Bu ülkede terör örgütlerinin hiçbir zaman bizleri bölemeyeceklerini ifade eden Vatansever Bingöl Solahan Aşireti Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Abdulkadir Erkmen, “Bizler; ülkemize, vatanımıza bağlıyız. Geçmişte Çanakkale’de; Kürt’ü, Laz’ı, Çerke’zi hepimiz beraber savaşmışız. Bu ülke, bu vatan hepimizindir. Oynanan oyunlar diş ülkelerin oyunlarıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızı da eleştiriyorlar. Biz bunu; Solhan halkı olarak hiçbir zaman müsaade etmeyeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın oğlu Vakıf kurmuş, onu çekemiyorlar. Kendi çocuklarınızı eğlence yerleri ve kumarhanelerde eğlendiriyorsunuz bizim Cumhurbaşkanımızın oğlu vakıf kuruyor ülkesine ve vatanına hizmet ediyor Siz bunu çekemiyorsunuz.  Bu ülke; hepimizin, bu vatan; hepimizin. Teröre lanet etmek için birlik olalım. Cami hocalarımıza çekinmeden korkmadan dinin güzelliklerini anlatmaları konusunda vazife düşüyor. Biz birlik olursak terör örgütleri hiçbir zaman başaramayacaklar. Türkiye’de huzur istiyoruz ve terörün ismini Bingöl’de duymak istemiyoruz.” İfadelerini kullandı.

“TERÖRÜN DİNİ VE MİLLİYETİ YOKTUR”

Derneklerin daveti üzerine Solhan’a geldiğini belirtip kısa bir konuşma yapan Erzurum Ergenekon Ocakları Dernek Başkanı Ayhan Yıldız, “Değerli Solhan halkı; terörün dini ve milliyeti yoktur. 15 Temmuz’da yaşananlar da insanların üzerinde oynanan dini terördür. Sadece bu ülkede PKK terörü yoktur. Siyasal terör örgütü vardır, dinsel terör vardır ve etnik terör vardır. Ben bir Türk’üm. Solhan halkında Kürt var, Zaza var. Önce Allah’a sonra size teslim olup buraya gelmişim. Kardeşçe bu ülkeyi birlikte güzel günlere götürmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN