• Dolar Alış / Satış: 18.61 / 18.644
  • Euro Alış / Satış: 19.6 / 19.636
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:12
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

DEPREM VE YANGIN TATBİKATI YAPILDI

23 Haziran 2022
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2173 defa okundu.
DEPREM VE YANGIN TATBİKATI YAPILDI

Solhan ilçesinde hastane personelleri tarafından gerçekleştirilen deprem ve yangın tatbikatı gerçeği aratmadı. AFAD, itfaiye, Ambulans ile polis ekipleri de katılarak destek verdiği tatbikat gerçeği aratmadı.

Solhan Devlet Hastanesi’nde Hastane Afet Planı kapsamında tatbikat yapıldı. Tatbikata, AFAD, itfaiye, Ambulans ile polis ekipleri de katılarak destek verdi. Tatbikat öncesinde AFAD personelleri tarafından hastane personeline deprem ve yangın eğitimleri verildi. Eğitim sonrasında anonslarla hastanede bulunanlar uyarılırken, siren sesiyle hastane personeli tahliye edildi. Olası bir yangın anında yapılması gerekenler anlatılarak senaryo gereği çıkan yangın ise itfaiye ekipleri ve hastane personelinin koordineli çalışması sonucu söndürüldü. Mavi kod verilerek halat yardımıyla tahliye edilen temsili yaralı, sağlık ekiplerine teslim edildi. Polisin güvenlik tedbiri aldığı tatbikat gerçeğini aratmadı.

GERÇEĞE YAKIN OLMASI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK

Tatbikat sonrasında açıklamalarda bulunan Hastane Sivil Savunma Amiri Serhat Bilmez şu ifadeleri kullandı: “Her yıl yaptığımız yıllık tatbikatımızın bugün birini daha gerçekleştirmiş olduk. 2022 saha tatbikatı; deprem ve hastanede yangın tatbikatını gerçekleştirdik. Sağ olsun il afet, Solhan 112, itfaiye ekibimiz, emniyet birimindeki arkadaşların katılımıyla güzel bir tatbikat gerçekleştirdik. Gerçeğe yakın olması için elimizden geleni yaptık. Önce eğitim salonumuzda AFAD’dan arkadaşlarımız eğitimlerini verdi akabinde daha önce belirlediğimiz personelimizle yangın tatbikatı yaptık, ekiplerimiz yangına müdahale etti. Akabinde bütün ekiplerimiz hasta tahliyesinde hastanemizde tahliye yapılması için AFAD’daki arkadaşlar hasta tahliyesinde bulundu. İkinci kattan bir hasta tahliyesi gerçekleştirdik. Akabinde mavi kod hastaya müdahale kodumuz verildi. Daha sonraki aşamada çocuk kaçırma ile ilgili bizde çocuk hastanesi ayrı olmadığı için, çocuk doktorlarımızda burada bulunduğu için pembe kod tatbikatı yaptık. Akabinde kırmızı kod verilerek sahada yangın tatbikatını gerçekleştirdik. Başarılı geçti. Emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyoruz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN