• Dolar Alış / Satış: 8.347 / 8.362
  • Euro Alış / Satış: 10.14 / 10.159
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:57
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:34
  • Yatsı: 21:18

DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTILAR

26 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1359 defa okundu.
DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTILAR

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı Başkanlığında Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ortaöğretim branş öğretmenleriyle deneyim paylaşım toplantısı yapıldı.

 Solhan’da görev yapan tüm Sayısal (Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji) öğretmenleri ile önceki hafta Solhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde değerlendirme toplantısı yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, geçtiğimiz hafta da sözel branş ve meslek dersleri öğretmenleri ile bir toplantı yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı başkanlığında, geçtiğimiz hafta Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bir toplantı yapıldı.

İki oturum halinde yapılan toplantının ilk oturumunda sözel branşı öğretmenleri (Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Felsefe ve Rehberlik) ile ikinci oturumunda ise Meslek Dersleri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İngilizce, Resim, Müzik ve Beden Eğitimi branşı öğretmenleri ile bir araya gelindi.

Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ile birlikte İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Yusuf Tokuş, Şube Müdürü Ömer Abdulaziz Döger, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş, Şube Müdürleri Kamuran Uğur, Savaş Demirel ve Zülfü Çalışkan katıldı.

Öğretmenlerle bu toplantıyı yapmalarındaki asıl amacın öğretmenlerin bilgi ve deneyimlerini paylaşarak, daha deneyimli hale gelmelerini sağlamak olduğunu söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, öğretmenlik mesleğinin deneyim işi olduğunu söyledi.

Bu toplantının amaçlarından birinin de öğretmenlerin derslerinde daha da verimli olmak için hangi yöntem ve teknikleri kullandıklarını birbirleriyle paylaşarak daha da deneyim kazanmalarını sağlamak olduğunu belirten Sarı, şunları aktardı:

“Bu toplantıda üç konu üzerinde durarak paylaşımlarda bulunacağız. Bunlardan birincisi değerler eğitimi, ikincisi okuma ve yazma, üçüncüsü ise akademik başarı olarak okullarımızda yaptığımız çalışmalar olacaktır”

Sarı’nın konuşması ve değerlendirmelerinden sonra tüm öğretmenlere tek tek söz hakkı verilerek, öğretmenlerin okullarında bu üç konuda yaptıkları çalışmalar üzerinde paylaşımlarda bulunmaları istendi.

Katılımcıların yaptıkları çalışmaları ve deneyimlerini paylaştığı toplantının sonunda da toplantının çok verimli geçtiğini belirten Sarı, emeği ve katkısı olan herkese teşekkür etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN