• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

DEMİRLE’DEN BASIN AÇIKLAMASI

26 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1657 defa okundu.
DEMİRLE’DEN BASIN AÇIKLAMASI

7 Haziran’dan sonra dayatılan bir seçimin olduğunu ve seçimi dayatan gücün mağlubiyeti hazmetmediği için kendi seçim çalışmalarına engel olmaya çalıştığını ileri süren Demirel, “Seçim çalışmalarımıza engel olmalarının nedenleri de şunlar, Solhan’da artık halka sunabilecek hizmet yok. Solhan’da artık halka taahhütte bulunabilecek bir şey yok” dedi.

 Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bingöl Milletvekili Adayı Mahmut Demirel, Boğlan Bulvarı’nda basın açıklaması yaptı. Demirel’in basın açıklaması yaptığında HDP Bingöl Milletvekili adayı Hatice Kavran ve partililer de hazır bulundu.

7 Haziran’dan sonra dayatılan bir seçimin olduğunu ve seçimi dayatan gücün mağlubiyeti hazmetmediği için kendi seçim çalışmalarına engel olmaya çalıştığını ileri süren Demirel, "Seçim çalışmalarımıza engel olmalarının nedenleri de şunlar, Solhan’da artık halka sunabilecek hizmet yok. Solhan’da artık halka taahhütte bulunabilecek bir şey yok. Bugüne kadar yalan bildikleri her şeyi söylediler. Doğruyu zaten söylemiyorlar. Gerçeği de söylediklerinde aleyhlerinde olur. Dolayısıyla halka herhangi bir vaatte bulanamadıkları için bize karşı bir saldırı içerisindeler. Son bir haftadır üç kez bizim 20 tane afiş ve Billboard reklamlarımız geceleri meçhul veya malum kişiler tarafından yani biz meçhul diyoruz ama aslında malum kişiler tarafından yırtılıyor. Bizim çağrımız şuydu; Solhan’da ve Bingöl genelinde hatta Türkiye genelinde seçimin huzur ve sükunet içerisinde yürütme çabası içerisindeyiz. Maalesef ben burada Solhan Kaymakamlığına, AKP ilçe teşkilatına, Solhan Emniyet amirliğine sesleniyorum; siz geceleri uyurken bu şehrin güvenliğini kim alıyor, bu şehrin güvenliği geceleri kime emanet. Bu şehirde eşkıyalar dolaşıyor, HDP’nin billboardlarını yırtıyorlar, resimlerimizi ve afişlerimizi tahrip ediyorlar. Bu demokrasi değil, bu tahammül değil, bu saygı değil. Eğer Solhan halkının bu güzel hoşgörüsünü bu billboardlara yansıtmak istiyorsanız lütfen hepimiz birbirimize saygılı olalım. Lütfen hepimiz birbirimizin seçim kampanyalarına karışı sevgi ve saygı içerisinde yürütelim, birbirimize tahammül edelim. Çok az bir süre kaldı sonuç zaten belli. Sonuç inşallah HDP’nin lehine, sonuç HDP’nin başarısıdır. Bu HDP başarısını hep beraber kutlayalım. Bütün Solhan halkı olarak üç beş tane eşkıyanın yaptığı işlere de lütfen gerginliğine de gelmeyelim. Bu saldırı ve provokasyonlar ne kadar artarsa artsın hiçbir şekilde bizi çalışma azmimizden geri bırakmayacak." dedi.  

"HUZUR, SÜKUNET İÇERİSİNDE SEÇİM ÇALIŞMALARIMIZI YÜRÜTELİM"

Demirel, açıklamasına şöyle devam etti: "7 Haziran seçimlerinde Karlıova’da seçim aracımızın şoförünü Hamdullah arkadaşımızı katlettiler. Karlıova halkı kendilerine çok iyi bir cevap verdi. Burada eğer bizim billboardlarımızı yırtarsanız, bizim oradaki görsellerimize ve resimlerimize tahammül etmezseniz bu halk muhakkak duyarlı davranacak ve duygularıyla hareket edecek. Muhakkak size tıpkı Karlıova’da olduğu gibi, Bingöl’de olduğu gibi gereken cevabı verecektir.  Solhan halkının çalışmalarına ve desteğine de yürekten inanıyorum. Ayrıca Solhan’da her tarafta AKP’nin bayrakları aslılı, Bizim bütün taleplerimize rağmen minimum düzeyde bir defaya mahsus belediye bize itfaiye vermiş. Kıbrıs Cumhurbaşkanı seçildiği gün televizyonda şöyle bir şey söyledi; ‘itfaiye dahi polis teşkilatına bağlı’ Bizim arkadaşlarımız Solhan belediyesinden itfaiye talep ettiği zaman oradaki yetkililer demişler ki ‘polise başvurun, polis bizi haberdar etsin bizden istesin’ ya Allah aşkına siz hiç itfaiye için polise başvuran birilerini duydunuz mu? Bu Kıbrıs’ta var bir de Solhan’da var.  Hanginizin evi, samanlığı yandı siz polisi aradınız. Önce itfaiye aranır. Şunu da merak ediyorum belediye yetkilileri lütfen çıkıp açıklasınlar desinler ki ‘Ak Parti ilçe teşkilatı bize gelip itfaiye talebinde bulunmadan önce polise gittiler’ Polise gitmişlerse polis refakatinde onlardan itfaiye temin edilmişse biz de özür diliyoruz. Biz bu işi bilmiyorduk polise gidip öyle gelelim. Ama çifte standartlık olmasın. Belediye bu halkın resmi kurumudur, Bütün vatandaşa eşit muamelede bulunması gerekir. Ayrıca geçenlerde Solhan’da yırtılan billboardları Ak Parti ilçe başkanına söyledim. Kendisi duyarlı davranacağını söyledi. ‘Bundan sonra böyle bir şeyin yaşanmamasın için gereken duyarlılığı göstereceğim’ dedi ‘hatta şahitler karşısında bunu yapanların haddini bildireceğim’ dedi. Evet gerekli duyarlılığı gösterdi. 14 billboard daha yırtıldı. Benim hepinizden ricam seçim ortamına giriyoruz diğer partiler ve sistem yanlıları hükümet güçleri ne yapıyorlarsa yapsınlar bizi hiç ilgilendirmiyor. HDP’ye gönül veren, HDP’ye oy veren sağduyulu Solhanlı yurttaşlarıma çağrımdır. Lütfen huzur sükunet içerisinde seçim çalışmalarımızı yürütelim." şeklinde konuştu.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN