• Dolar Alış / Satış: 12.66 / 12.682
  • Euro Alış / Satış: 14.279 / 14.305
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:09
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:05
  • Yatsı: 18:37

Değerlerimize Saldırı Basın Özgürlüğü, Bizim…

21 Ocak 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1267 defa okundu.
Değerlerimize Saldırı Basın Özgürlüğü, Bizim…

“Değerlerimize Saldırı Basın Özgürlüğü, Bizim Değerlerimize Sarılmamız Terörizm Oluyor”
Hz. Peygamber’e yapılan hakaretleri kınamak için bir araya gelen Solhanlı Gençler, “Onlar bizim kutsal değerlerimize saldırmayı; basın özgürlüğü, bizim bu değerlere sarılmamıza ise terörizm dediler.” diyerek tepkilerini dile getiren bir açıklama yaptılar.

 Solhanlı Gençler 18 Ocak 2015 Pazar Günü ikindi namazından sonra Solhan Ulu Camii önünde bir araya gelerek Hz. Peygamber’e yapılan hakareti kınadılar.

Gençlerin tepkisine Solhanlılarda katılıp destek verdiler.

Haziruna hitaben ayet ve hadisler ile peygamber sevgisi aktarılan açıklamada;

“Tevbe süresi 128’inci ayetinde mealen; “And olsun size içinizden öyle bir Peygamber geldi ki gayet izzetli ve şereflidir. Sıkıntıya düşmeniz ona çok ağır gelir. Üstünüze titrer. Müminlere gayet merhametli ve şefkatlidir.”

Ali İmran suresi 31’inci ayette ise mealen; “Ey Resulüm de ki; ey insanlar, eğer Allah’ı seviyorsanız, gelin bana uyun ki Allah’ta sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Allah Ğafûr’dur, Rahîm’dir! (çok affedicidir, engin merhamet ve ihsan sahibidir.

Hadisi şerifte; “Sizden birinize ben; kendi nefsinden, annesinden, babasından, çocuklarından ve bütün insanlardan daha sevimli olmadığım müddetçe tam iman etmiş sayılmaz” başka bir hadis-i şerifte ise Hz. Ömer (ra) Bir gün peygamber (sav)’a şöyle demiştir: “Ey Allah’ın Resulü; sen bana nefsim hariç her şeyden daha fazla sevimlisin.” Hz. Peygamber (sav) ise ona; “Hayır ey Ömer! Nefsim elinde olan Allah’a yemin olsun ki; sen beni nefsinden daha fazla sevmedikçe gerçek iman etmiş olamazsınız” demiştir. Hz. Ömer (ra) da O’na “vallahi şimdi sen bana nefsimden daha fazla sevimlisin” dediğinde Hz. Peygamber “şimdi imanın kemale ermiştir Ey Ömer” demişti.” 

Hz. Ali (ra)’ya soruldu: Resulullah (sav)’e olan sevginiz nasıl? Hz. Ali şöyle cevap verdi:

“Resülullah (sav) bize babamızdan annemizden çocuklarımızdan ve mallarımızdan daha sevgili idi. Hatta o bize sıcak bir günde buz gibi sudan daha sevimli idi.” şu ifadelere yer verildi.

“Değerlerimize Saldırı Basın Özgürlüğü, Bizim Değerlerimize Sarılmamız Terörizm Oluyor”

Açıklamada; “Bugün burada bir cemaat olarak, bir vakıf olarak ya da bir dernek olarak değil, bugün burada ümmet olmaya, ümmetin vahdetine vesile olmaya geldik. Bugün buraya suskunluğumuzu bozmaya, bardağı taşıran son damlayı haykırmaya, sessizliğimizi çığlıklarla yırtmaya geldik. Bugün buraya Müslümanların yalnızca namaz kılan insanlar olmadığını, kırmızı çizgilerimizin olduğunu ve bunlar için gerektiğinde gözünü kırpmadan canını veren insanlar olduğumuzu hatırlatmaya geldik. Bildiğiniz üzere şeytanın köleleri, ebu cehilin torunları; gazete ve dergilerinde Efendimize, Peygamberimize, Kainatın yüzü suyu hürmetine yaratıldığı Hz. Adem’in O’nun nuru vesile ile cennete kabul edildiği, bu dini bize getiren, dünyada iken ahireti kazanmamıza vesile olacak olan kurtarıcımız Hz. Muhammed (sav)’e alçak biçimde hakarette bulundular. Onlar bizim kutsal değerlerimize saldırmayı; basın özgürlüğü, bizim bu değerlere sarılmamıza ise terörizm dediler. Eğer düşünseler bu ölenlerin onların öldürdüğü aşikar ortadadır. Daha önceki tepkilerimize rağmen reytingleri uğruna kutsallarımıza saldırmaya en alçak şekilde devam ettiler. Bizim susacağımızı sandılar, bizim Peygamber sevgimizi “anam babam sana feda olsun ya Resülullah” diyen sahabeden öğrendiğimizi unuttular. Peki, biz Müslümanlar olarak daha ne kadar içimize çekeceğiz? Bunların helak olmalarını mı bekleyeceğiz, dilsiz şeytan mı olacağız? Mahşer günü herkesin ‘nefsi nefsi’ dediği bir anda ‘ümmeti ümmeti’ diyen Peygambere böyle mi ümmet olacağız. Bu yüzle mi şefaat isteyeceğiz? Hayır! Onlara ümmeti gösterecek, adaleti, ahlakı öğreteceğiz… Irak’ta, Suriye’de, Gazze’de, Myanmar’da, Arakan’da, Doğu Türkistan’da yaptıkları ve yapmaya devam ettikleri katliamları görüyoruz. Asıl teröristin kendileri olduğunu hatırlatacağız. En büyük terörist Netenyahu’nun ve onun gibilerinin olduğu tiyatroyu tanımadığımız vurgulayacağız. Biz birlik olacağız. Gökyüzü İbrahim yağacak, arzu ve sema Lailaheillallah Muhammeden Resulullah ile yankılanacak ve meydanlarda putlar kırılacak. Siz İsrail, siz atom bombası, siz bebek katili, siz Charlie Hebdo’nun küfür yobazlarısınız. Biz hepimiz de Hz. Muhammed’in (sav) öğrencileriyiz. Kardeşlerim; gün küfür yobazlarına karşı birlik olma günüdür. Cemaat olma günü değil, vakıf olma günü değil, dernek olma günü değil; ümmet olma günüdür. Camilerimiz yalnızca namaz kılma yeri değil, camiler rabbimizin evleri, bizim sığınaklarımızdır. Çocuklarımızın Peygamber ahlakıyla ahlaklandığı yerdir.  Devletimizin temellerinin atıldığı ve oradan medeniyetin ne olduğunu bütün dünyaya öğretildiği yerdir.” ifadelere yer verildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN