• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

Defterdar Yılmaz’dan MTV Uyarısı

17 Ocak 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1312 defa okundu.
Defterdar Yılmaz’dan MTV Uyarısı

Bingöl Defterdarı Yılmaz, Motorlu Taşıt Vergisinin ilk taksitinin son ödeme tarihinin 31 Ocak 2014 olduğunu hatırlattı.

 Her yıl Ocak ve Temmuz aylarında iki eşit taksitte ödenen Motorlu Taşıtlar Vergisinin (MTV) 2014 yılına ilişkin birinci taksitinin son ödeme 31 Ocak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İl Defterdarı Özgür Yılmaz: “Her yıl Ocak ve Temmuz aylarında iki eşit taksitte ödenen Motorlu Taşıtlar Vergisinin (MTV) 2014 yılına ilişkin birinci taksitinin ödeme süresi 31 Ocak 2014 Cuma günü sona erecektir. Ödeme süresinin son günlerinde meydana gelen muhtemel yoğunluktan etkilenmemek için ödemelerin son günlere bırakılmaması gerekmektedir” dedi.

İl Defterdarı Yılmaz açıklamasını şu sözlerle sürdürdü:

“Motorlu Taşıtlar Vergisi mükellefleri, 2014 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi birinci taksitini; Kredi kartı ile Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet sayfasında (www.gib.gov.tr) yer alan İnternet Vergi Dairesi/Sık Kullanılanlar/Motorlu Taşıtlar Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme bölümüne giriş yapılarak. Anlaşmalı bankaların internet bankacılığını kullanarak veya banka şubelerine başvurarak. Bingöl Vergi Dairesi Müdürlüğü Vergi Dairesi Müdürlüğüne veya Motorlu Taşıtlar Vergisini tahsile yetkili diğer Vergi Dairesi Müdürlükleri veznelerine. Yukarıdaki ödeme kanallarının yanında, internet bankacılığı kullanıcısı olmaksızın Denizbank A.Ş., Finansbank A.Ş., Türkiye Garanti Bankası A.Ş., Yapı ve Kredi Bankası A.Ş., Akbank T.A.Ş.’nin internet siteleri üzerinden de söz konusu bankaların kendi kredi kartlarıyla ödeme yapabilirler. Mükellefler, Motorlu Taşıtlar Vergisine ilişkin ayrıntılı bilgi için Bingöl Vergi Dairesi Müdürlüğüne veya Vergi İletişim Merkezine (VİMER – 444 0 189) başvurabilirler.” 


Bingöl Online

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN