• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:05
  • Öğle: 12:16
  • İkindi: 14:50
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

DBP VE HDP’DEN BASIN AÇIKLAMASI

12 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1353 defa okundu.
DBP VE HDP’DEN BASIN AÇIKLAMASI

Ankara’da meydana gelen kanlı saldırı ile ilgili Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Solhan ilçe örgütü ile Halkların Demokratik Bölgesi (HDP) Solhan İlçe Örgütü tarafından basın açıklaması yapıldı.

 Parti Binası önünde yapılan basın açıklamasını Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Solhan ilçe Eş Başkanı Ömer Çeliker, okudu.

11 Ekim 2015 Pazar günü saat 11.30’da yapılan basın açıklamasında Çeliker, “Dün demokratik bileşenlerin başkent Ankara’da yapmak istediği barış mitingine maalesef yine katliamla cevap verildi ve bu insanlıktan nasiplenmemiş zalim, kan emiciler yine sahneye çıkarak tek suçu barışı savunmak olan halklarımıza intihar saldırılarıyla büyük bir katliam yaptılar. Bu katliamı yapanlar kadar bu katliama engel olmayanlar da bizce suçludur. Hiç bir katliamı hoş görecek ve savunacak bir din yeryüzüne inmemiştir ve hiç bir insan ölümüne, normal gören vicdan insanlığa ait bir vicdan değildir ve olamaz. Hal böyle iken ne zaman halkların birlikteliği söz konusu olmuşsa mutlaka birileri bunu dinamitlemiştir. Kardeş olmak ve barışı savunmak insani bir görev olduğu gibi dini bir farzdır. Aynı zamanda bu katliamlara sessiz kalanların dinen, vicdanen, ahlaken insanlıktan çıktığı aşikârdır. Onun için Allah’ın biz Müslümanlara farz kıldığı dinin özünü çarpıtmadan yaşamak ve bu uğurda işlenen insanlık suçlarına karşı çıkmayı bir emir olarak bilmemiz gerekiyor. Türkiye’nin başkenti güvenliğin en dorukta olduğu bir dönemde böyle bir saldırının yapılmış olması insanı başka düşündürmüyor değil. Mafya babalarının yaptığı mitinglerde “oluk oluk kan akacak” demesi tesadüfü olamaz. Türkiye’nin Suriyeleşmesine ramak kalmışken herkesin aklını başına alarak bütün halkların kucaklaşmasını sağlayacak müzakerelere derhal başlamaları bizim şuan bu hükümete çok fazla bir beklentimiz yok. Tıpkı Suruç tıpkı Diyarbakır katliamlarının adeta davetiye çıkarırcasına göz yumulması ve katillerin arkasındaki güçleri açığa çıkarmaması başlı başına bir suç ve ortaklaşmadır. Suçu işleyen kadar işlenmesine göz yumanlar da vicdanlarımızda suçludurlar.” Şeklinde konuştu.

Basın açıklamasının sonunda olayda yaşamını yitiren iki Bingöllünün olduğunu ve bunlardan birinin Solhan Melekanlı olduğunu belirten Çeliker, DBP, HDP ve diğer bileşenler olarak olayı kınadıklarını belirtirken Solhanlılar olarak olayda yaşamını yitiren hemşehrimizin cenazesine sahip çıkmaya davet etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN