• Dolar Alış / Satış: 15.789 / 15.817
  • Euro Alış / Satış: 16.563 / 16.593
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

DAMLA PROJESİ BİNGÖL’DE UYGULANACAK

19 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1500 defa okundu.
DAMLA PROJESİ BİNGÖL’DE UYGULANACAK

Gençlik ve Spor Bakanlığı faaliyetlerinden biri olan Damla Projesi’nin gönüllülük esaslı olup insan odaklı bir çalışma olduğunu belirten Çalışkan, Projenin 10 gün süreceğini ve üniversitelerde eğitim gören yerli ve uluslararası öğrencilerin oluşturduğu 40 kişilik bir ekipten oluşmakta olduğunu belirtirken katılmak isteyenlerin Solhan Gençlik Merkezi’ne müracaat etmeleri gerektiğini belirtti.

Solhan Gençlik Merkezi Müdürü Zülfü Çalışkan, Gençlik ve Spor Bakanlığı faaliyetlerinden biri olan ve gönüllülük esaslı olup insan odaklı bir çalışma olan Damla Projesi’nin Bingöl’de faaliyet göstereceğini belirtti.

Proje hakkında bilgi veren Çalışkan, “Proje kapsamında gidilen illerde dezavantajlı aile ve çocukların hiç bir din, dil ve etnik köken ayrımı yapmadan katılımcı gençlerle bir araya gelmesi; kültürel değerlerin karşılıklı aktarımı ile programın yürütüldüğü yörelerdeki insanlarla, katılımcı gençlerin hayata bakış açılarının olumlu yönde etkilenmesi amaçlanmaktadır.Damla projesinin bu programı 10 gün sürmekte ve ülkemiz üniversitelerinde eğitim gören yerli ve uluslararası öğrencilerin oluşturduğu 40 kişilik bir ekipten oluşmaktadır. Bu ekipler projenin yürütüldüğü illerde dezavantajlı bölgelerde gönüllülük faaliyetleri yürütmektedir.” dedi.

GÖNÜLLÜLÜK FAALİYETLERİ

Çalışkan, proje kapsamındaki gönüllülük faaliyetlerini şöyle sıraladı:

“Huzurevi, Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde yaşlılarımızı ziyaret,

Sevgi Evi ve Engelsiz Yaşam Merkezi ziyaretleri,

İlkokullarda çocuklarla çeşitli aktiviteler,

Köy okulu ve anaokulu duvarı boyama etkinliği,

İşitme/ Görme Engelliler Okulunu ziyaret ve çocuklarla çeşitli aktiviteler,

Topladığımız kitaplar ile kütüphane kurulumu,

Göçmenlerin eğitim gördüğü okulları ziyaret ve çocuklarla çeşitli aktiviteler,

Şehitlik ziyareti ve mezarlıklara çiçek dikimi ile çevre temizliği,

İllerdeki manevi büyüklerin ziyareti,

Fidan dikimi,

Yöre halkı ile tanışma ve akşamları dezavantajlı aile ziyaretleri vb.”

ALTINCI PROGRAM BİNGÖL’DE

Program süresince ulaşım, konaklama ve yemek masrafları proje kapsamında karşılanacağını belirten Çalışkan, “Program sonunda katılımcı gençlerimize katılım belgesi verilecektir.Damla projesinin 2018 yılı altıncı programı 10-19 Ağustos tarihleri arasında Erkek katılımcılara yönelik olarak Bingöl ilinde gerçekleştirilecektir. Katılmak isteyen gençlerimiz Gençlik Merkezi Müdürlüğümüze gelerek başvuruda bulunabilirler. Proje hakkında detaylı bilgi, fotoğraflar ve videolar için Bakanlığımız resmi web sayfası (http://www.gsb.gov.tr/Sayfalar/2548/2547/Damla) ve Damla projesi sosyal medya hesaplarını (facebook, instagram) ziyaret edebilirsiniz,

Haber: Erhan Döner (Satjyer)

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN