• Dolar Alış / Satış: 15.789 / 15.817
  • Euro Alış / Satış: 16.563 / 16.593
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

DAMARDAN HİZMET

28 Ağustos 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
972 defa okundu.
DAMARDAN HİZMET

Damar yolu hastalıklarında çözüm adresi olan Anjiyo ünitesinde bir ayda 164 hasta şifa buldu. Yeni kurulan üniteyle birlikte çevre illere sevkler önlenirken, hastaların daha rahat hizmet görmesi de sağlanıyor.

Bingöl Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekteri Uzman Dr. Hasan Bayındır, geçen ay açılan Bingöl Devlet Hastanesi Anjiyo Ünitesinde gerçekleşen ameliyatların il dışına sevkleri yüzde 90 oranında önlediğini söyledi.

Hekimlerin bu konuda titiz bir şekilde çalıştıklarını aktaran Bayındır, sevklerin tamamen ortadan kalkması için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

164 HASTA ANJİYO OLDU

Anjiyo ünitesinin açıldığı günden bu yana 164 kişinin tedavi gördüğünü aktaran Bayındır; “Anjiyo ünitemiz geçtiğimiz ay açıldı. Kısa süre içinde eksikleri tamamlayarak ameliyat almaya başladık ve ilk hastamızı başarılı bir şekilde ameliyat edip, taburcu etmiştik. Geçen süre içinde 164 anjiyo ameliyatı gerçekleştirildi ve tedavi burada yapıldı” diye konuştu.

“İL DIŞINA SEVKLER AZALACAK!”

Bingöl’de ilk kez anjiyo hizmetinin ardından Bingöl Kamu Hastaneleri Birliği’nden yapılan yazılı açıklamada; “İlimizde ilk kez anjiyografi hizmeti gerçekleştirilmiş olup, Anjiyografi ünitesinin kurulması ile birlikte çevre illere anjiyo yaptırmak için sağlık tesisimizden il dışına yapılan sevklerde büyük ölçüde bir azalma olacaktır” denilmişti.

5 UZMAN, 9 PRATİSYEN GELECEK

  1. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü atamalarında Bingöl’e 5 uzman ve 9 pratisyen hekimin atandığını belirten Bayındır; “Sağlık Bakanlığınca ataması yapılacak 76. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü atamalarında il geneli bağlı sağlık tesislerimize; 1 Nöroloji Uzmanı, 1 Aile Hekimliği Uzmanı, 1 Ortopedi Uzmanı, 1 Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı, 1 Çocuk Sağlığı Hastalıkları Uzmanı ve 9 Pratisyen Hekim ataması yapıldı” diye konuştu.

 

Bingöl Online

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN