• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

DALGIN, SOLHANLI SENDİKA ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ

15 Kasım 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
435 defa okundu.
DALGIN, SOLHANLI SENDİKA ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Solhanlı sendika üyeleriyle bir araya gelen Şehit Gazisen Eğitim Kolu Genel Başkanı Tayip Dalgın, “Tüm üyelerimiz bizim için çok değerlidir üyelerimizin sorunlarını kendi sorunlarımız olarak görüyoruz.” dedi.

Şehit Gazisen Eğitim Kolu Genel Başkanı Tayip Dalgın, Solhan’daki sendika üyeleriyle bir araya geldi.

Solhanda özel bir işletmede yyapılan kahvaltı programına Şehit Gazisen Eğitim Kolu Genel Başkanı Tayip Dalgın, Şehit Gazisen İl Eğitim Kolu Başkanı Cihat Kebude,Şehit Gazisen İlçe Eğitim Kolu Başkanı Niyazi Şimşek ve sendika üyleri katıldılar.

Dalgın, kahvaltı programında sendika üyelerine yaptığı konuşmadaşu açıklamalarda bulundu: “Sendikal çalışmalarımıza ilişkin yapılacak faaliyetler kamu görevlileri arkadaşlarımızın ekonomik,sosyal hak, ve menfaatlerini koruma ve geliştirme amacını ve misyonunu taşır. Sağlıklı bir toplum, adaletli gelir dağılımı, fırsat eşitliği, sosyal güvenlik ve dayanışmanın geliştirilmesi, çocuk haklarının korunması, kadınla erkeğin eşitliği ve yönetime katılması, doğa ve çevrenin korunması amacıyla, üreten, katılan, gelişen bir Türkiye hedefler. Bu amaç ve misyonun gerçekleştirilmesi için, Devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünün korunması ve Atatürk ilkelerinin yaşatılması  doğrultusunda, demokratik ilkelerden sapmadan; Kamu çalışanlarının yaptıkları işe uygun ve insanlık haysiyetine yaraşır adil bir ücret sağlamaya çalışacağız. Kamu çalışanlarının beden ve ruh sağlığını koruyacak ve gelişmelerini sağlayacak tedbirleri alacağız. Dil,ırk,cinsiyet,siyasi düşünce,felsefi inanç,din ve mezhep farkı gözetmeksizin çalışmanın toplumun yaşayışındaki rolünü ve değerini anlamış ve bu konudaki haklarına ve görevlerine yetkin bir üye topluluğu meydana getirmek için çalışacağız.Milli hassasiyetlerimizin en başında gelen şehitlerimizin bizlere bıraktıkları emanetleri olan yakınları bu milletin gönlünün baş tacıdır.Bu vatan ve ay yıldızlı bayrak için canlarını feda eden kahramanların yakınlarına sahip çıkmayı kendimize en önemli görev addetmekteyiz. Bu çerçevede kamuda istihdam edilen şehit yakınları ve gazilerimizin  sorunlarını yakından takip edecek, yaşanan problem ve sıkıntılarına ivedilikle müdahale edilecektir. Kamuda çalışan vatansever arkadaşlarımızın üyemiz olsun veya olmasın haksızlığa uğramış ise haklarını savunmak için her türlü desteğimizi vermekten çekinmeyiz. Kırmızı çizgilerimiz  her zaman var olacaktır tek vatan, tek devlet, tek bayrak, tek millet. Devlet Terbiyesi devlet aklı ve devlet odaklı calışan arkadaşlarımız önceliğimizdir. Bizler devletiz, devletin içinden çıkan sendikayız. Bingöl  çok zor bir bölge olup burda çalışan kamu görevlilerin daha zorlu şartlarda çalıştıklarını biliyoruz. Biz her zaman bu arkadaşlarımızın yanında olacagimizi Yayladere,Yedisu, Kiğı ilçelerinde görev yapan kamu görevlileri arkadaşlarımızın kardeşimizin sorunuyla bizzat ilgileneceğimizi ve Bingöllü olup Bingöl’ün sizin için her zaman önceliğimiz olup burdaki kamu görevlileri  kardeşlerimizle sürekli bir araya gelmeyi hedeflediğimizi belirtmek istiyorum. Özelikle 2021 yüzde üç buçuk zam verildiği memurların gecinmekte zorlandığını ek iş yapmak zorunda oldukları bizimde artık bu yanlışlara dur deme zamanı geldiğini bugüne kadar Memur-sen aldığı üyelere sahip çıkmadığı hiç bir üyenin sorunuyla ilgilenmediği hepimiz biliyoruz. Tüm üyelerimiz bizim için çok değerlidir. Üyelerimizin sorunlarını kendi sorunlarımız olarak görüyoruz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN