• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

DAĞALGAZ İÇİN MEŞALE YAKILDI

21 Ocak 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
278 defa okundu.
DAĞALGAZ İÇİN MEŞALE YAKILDI

Kullanımına Aralık ayında başlanan ancak bir program halinde açılışı yapılmayan doğalgazda meşale yakma töreni düzenlendi. Vali Ekinci, “Enerji denilince bilinen ilk kaynaklardan doğalgazı Solhan’ımıza kavuşturmak elbette bize heyecan veriyor. Çünkü Solhanlı kardeşlerimiz; yapılan hizmetlerin en iyisine en güzeline layıktır.” dedi.

Solhan’da kullanımına başlanan doğalgaz için meşale yakma töreni düzenlendi.

Solhan Belediye bahçesinde düzenlenen törene Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, 23. Dönem Bingöl Milletvekili Yusuf Coşkun, Solhan Kaymakamı Mustafa Hamit Kıyıcı, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Doğalgaz yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.

Solhanlıların yıllardır beklediği doğalgaz için geçtiğimiz yıl çalışmalara başlanarak Aralık ayında evlere ilk gaz verildi. Yeni abonelerin doğalgaza kavuşması için çalışmalar sürerken ilk gazın verildiği süreçte resmi açılış yapılmadığı için henüz resmiyete kavuşmazken ilçede yapılan meşale yakma töreni ile ilçenin doğalgaza kavuşması resmileşti.

Törenin açış ve selamlama konuşmasını yapan Doğugaz A. Ş. Genel Müdürü Serhat Demircan, “Yatırımlarımıza 2020 yılı ağustos ayı sonlarında başlamış olup en hızlı ve güvenilir bir şekilde doğalgaz arzını sağlamak için yoğun çaba sarf ederek ülkemizde rekor diyebileceğimiz bir süre içerisinde 1232 abonemize doğalgaz arzını sağlamış bulunmaktayız.” dedi.

YAKLAŞIK BİN 250 ABONE DOĞALGAZ KULLANIYOR

Emeği geçenlere teşekkür eden Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı; “Göreve geldiğimiz günden bu yana ilçemizi yaşanabilir bir ilçe hale getirmek ve halkımızın yaşam kalitesini artırmak için bütün gayretlerimizi ortaya koyduk.  Yüce rabb’ime hamd olsun ki bugün Solhan’ımızda doğalgazı konuşuyoruz ve çok kısa bir sürede yaklaşık bin 250 abonemiz şu an aktif bir şekilde doğalgazı kullanmaktadır.  Doğalgazı sadece ekonomik boyutuyla değil bu kadar havası temiz olan bir ilçede kışın nerdeyse bütün ilçe bir sis tabakasına bürünüyordu. Şuan bakıyorum doğalgaz kullanılan bölgelerimizde çok kirli bir hava söz konusu değil. Diğer bölgelere baktığımızda o sıkıntı devam ediyor. İnşallah içinde bulunduğumuz 2021 yılı ve sonrasında ilçemizdeki doğalgazı tamamlayıp halkımızın hizmetine sunacağız. Bundan sonraki mücadelemizde ilçemiz için en iyi şekilde hizmet etmek için gayretlerimiz, çabalarımız devam edecektir.”

“SOLHANLILAR HİÇBİR ZAMAN BİZLERİ YALNIZ BIRAKMADILAR”

Solhan halkı ile beraber olmaktan mutlu olduklarını dile getiren Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek; “Dün Genç ilçemiz, bugün Solhan ilçemiz, İnşallah yarın Karlıova ve diğer ilçelerimizde hizmetlerimiz devam edecektir. AK Parti hükümeti bu konuda halka hizmet hakka hizmet düsturuyla hareket etmektedir. Yapılacak hizmetler toplumun birliğini, beraberliğini, kardeşlik duygularını İnsanı yaşat ki devlet yaşasın sloganıyla hareket eden bir zihniyetin düşüncesiyiz. Bize yakışacak olan da bu millete en güzel şekilde hizmet etmektir. Solhanlılar hiçbir zaman bizleri yalnız bırakmadılar. Hep yanımızda oldular. Hep bizle beraber oldular. Doğalgaz Solhan’da çok temiz olan bir havaya bir daha temiz bir hava katmıştır. Geçmişte Bingöl’ün üstüne baktığınız zaman isten, lekeden, karabulutlardan hiçbir şey görünmezdi. Solhan’da da böyleydi. Bugün tertemiz, pırıl pırıl bir havayla birlikte Solhan’a ayrı bir güzellik katmıştır. İnşallah bu hizmetlerimiz devam edecektir. Solhanlıların emrinde olmaktan şeref duyacağımızı belirtiyorum.”

“DOĞALGAZI SOLHAN’IMIZA KAVUŞTURMAK ELBETTE BİZE HEYECAN VERİYOR”

Bingöl Valisi Kadir Ekinci ise, “Rabbime şükürler olsun bizler böylesine Solhan için hayırlı bir hizmetin açılışı için bir araya getirme fırsatı verdi. İnşallah dün olduğu gibi, bugün olduğu gibi bundan sonra da Solhan halkımıza hizmet etmeyi rabbim bize nasip etsin diyelim. Hakikaten güvenilir enerji denilince bilinen ilk kaynaklardan doğalgazı Solhan’ımıza kavuşturmak elbette bize heyecan veriyor. Çünkü Solhanlı kardeşlerimiz hepimiz biliyoruz ki yapılan hizmetlerin en iyisine en güzeline layıktır. Her zaman mütevazı, vefakar tavrıyla meydanda olan Solhanlı kardeşimize bu hizmeti getirmeseydik herhalde Bingöl’ün en büyük eksiklerinden biri olurdu. Dolayısıyla bu hizmetin gelmesinde başta Sayın Bakanımız Sayın Milletvekilimiz Değerli Belediye Başkanımız ve İlçe Başkanımız hakikaten çok gayret ettiler. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. Malumunuz marifet iltifata tabidir biz teşekkürlerimizi edelim ki bundan sonra Solhan’a daha fazla hizmet alalım. Çünkü Solhan’ın buna ihtiyacı var. Hakikaten değerli Belediye Başkanımız var, güzel çalışmaları var bu çalışmalar desteklemek lazım. Emin olun tüm Türkiye’de olduğu gibi Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı var. Doğalgaz başta büyükşehirlerde olmak üzere tüm şehirlerimizde, büyük ilçelerimiz başta olmak üzere bütün ilçelerimizde hizmete girecektir. Bu hizmetlerden ilk faydalanan ilçelerden biri de Solhan oldu ki bizim için de büyük bir mutluluktur.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN