• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

ÇÖZÜM SÜRECİ TAMAMLANACAK

8 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1299 defa okundu.
ÇÖZÜM SÜRECİ TAMAMLANACAK

PTT Kavşağı’nda halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP, CHP ve paralel yapıya yüklendi. Seçim sonuçları ne olursa olsun çözüm sürecinin bundan etkilenmeyeceğini vurgulayan Erdoğan, “İnşallah Çözüm Sürecini de tamamına erdireceğiz” dedi.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere geçtiğimiz hafta Bingöl’e geldi. Cumhurbaşkanlığı sıfatıyla ilk defa Bingöl’e gelen Erdoğan, ilk olarak valilik ziyaretinde bulundu. İl Valisi Yavuz Selim Köşger, 49`uncu Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Aygün, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Bingöl Cumhuriyet Başsavcısı Celal Aygün ve resmi kurum müdürleri tarafından karşılanan Erdoğan, valilik makamına geçti. Basın kapalı yapılan ziyaretin ardından `Cumhurbaşkanı Bingöllülerle Buluşuyor` adlı miting alanına gelen Erdoğan, halkı selamladıktan sonra protokol bölümüne geçti.

Mitingde ilk olarak sahneye çıkan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, halkı Zazaca selamladı. Barakazi’den sonra Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Bingöl’deki hizmetler hakkında kısa konuşmalar yaptı.

DEMİRTAŞ’A YÜKLENDİ

Protokol konuşmalarının ardından sahneye çıkan Erdoğan, Bingöllülere hitap etti. Erdoğan, HDP’nin Güneydoğu Anadolu’da baskı ile oy toplamaya çalıştığını ve -Meclis’e giremezsek kriz çıkar- tehdidini savurduğunu ifade ederek, “Müsterih olun, hiçbir şey yapamazlar. Herkes gitsin, istediği partiye oy versin” dedi.

HDP lideri Selahattin Demirtaş’ı da hedef alan Erdoğan, “Mardin’de ’Müslümanım’ diyor. Tamam da Müslüman Diyaneti, din derslerini, İmam Hatip Liselerini kapatır mı? Dağda, mağaralarda Zerdüştlük dinini öğreten nasıl Müslüman oluyor” ifadelerini kullandı.

Seçim sonuçları ne olursa olsun çözüm sürecinin bundan etkilenmeyeceğini de ekleyen Erdoğan, “Çözüm süreci bunlarla başlamadı ki bunlarla bitsin” dedi.

“KILIÇDAROĞLU HEMEN ÇARK ETTİ”

‘Altın kaplama klozet’ iddiasını ortaya atan Kemal Kılıçdaroğlu’na da yüklenen Erdoğan, “Bu toprakların hafızası, millete karşı yapılan hiçbir haksızlığı unutmadı. Bu ülkede 1932’den sonra dünyaya gelenler minarelerden sadece ‘Tanrı uludur’ sözünü duydular. Rahmetli Menderes’ten sonra ezan aslıyla okundu… Dün Menderes’i iftiralarla mahkeme önüne çıkarmışlardı, bugün benzer bir oyunu ‘altın klozet kapağı’ gibi bahanelerle bizim için yapmaya çalışıyorlar. Hemen cevabını verdik. Millet boşuna ‘çarkçı Kemal’ demiyor. Bu millete yutturamazsınız. Her defasında olduğu gibi bu defada çark etti. Ama ’Yarabbi şükür’ deyip yalanlarına devam ediyor” diye konuştu.

“BUNLARIN ASLI BOZUK”

Paralel yapı ve HDP’nin birlikte olduğunu belirten Erdoğan, şunları söyledi: “Bu paralel örgüt her zaman darbecilerin yanında yer aldı. O Pensilvanya’daki zat ne dedi: ‘Başörtüsü fürüattır.’ İnziva için Amerika`ya gitti. ‘Taksim bizim kabemiz’ diyenin bunlardan ne farkı var. İnziva için Amerika`ya gidenle Taksim`i Kâbe olarak görenleri nerede buluşturuyorsun Yarabbi? Bunların aslı bozuk.”

"KÜRT`Ü KÜRT`E ÖLDÜRDÜLER"

“Bunlar varlıklarını, darbecilere borçlu. Terör örgütünün partisinin başındaki zat ne dedi: “Dökülün sokağa.” 50 kişi öldü mü? Bunlar Kürt`ü Kürt`e öldürdü. Çıkmış sözde 200 aydın bunlar karanlık. Bu partiye destek veriyor. Diyanet Kürtçe Kur`an-ı Kerim meali bastırdı. Diyor ki 1 tane bastırdı. Yalanı ortaya çıktı. Bunlar nasıl ben Müslümanım diyor? İmam – Hatipleri, Diyanet`i, Din dersinin kaldıracağım diyor.”

“ELİNİZE GÖZÜNÜZE DURSUN”

“Savımızı şehit eden teröristler bunları destekliyor. Paralel örgüt, darbeci Doğan medyası, eşcinseller, ermeni lobisi hepsi bunları destekliyor. Diyarbakır’da çocukları dağa kaçırılan anneleri arasözle su sıkarak kaçırdılar. Hani siz kadına saygılıydınız? Hakkâri’ye havaalanı yapıyoruz. Terör örgütünün siyasi partisi diyor ki ‘Neden yapıyorsunuz? Bundan zenginler faydalanıyorlar.’ Eline gözüne dursun. Benim milletim her şeyin farkında.”

“HERKES GİTSİN GÖNLÜ HANGİ PARTİYİ ÇEKİYORSA GİTSİN ONA VERSİN”

“Milletim müsterih olsun. Herkes gitsin gönlü hangi partiyi çekiyorsa gitsin ona versin. Çözüm süreciyle seçimin hiçbir alakası yok. Biz bunlarla başlatmadık ki bunlar yok diye bitsin. Biz çözüm sürecini milletimizle başlattık. Biz başladığımız hiçbir hayırlı işi yarım bırakmadık. İnşallah Çözüm Sürecini de tamamına erdireceğiz. Bingöl hep kardeşliğin yanında oldu. Çözüm Süreci`ni hep gönülden desteklediniz. Bu asil duruşunuzu Pazar günü de sandıklara giderek göstermenizi istiyorum.”

“BİNGÖLLÜLER OLARAK TERÖRE HEP KARŞI OLDUNUZ”

Bingöllüler her zaman teröre karşı olduğunu belirten Erdoğan, “Bingöl hep kardeşliğin yanında oldu. Çözüm sürecini yürekten desteklediniz. Bingöl’den bu asil duruşunu devam ettirmesini, Pazar günü de sandıklara giderek göstermesini istiyoruz. Sizlerden Rabia’mıza sahip çıkmanızı istiyorum. Bizim gündemimizde Bingöl’de, Hakkâri’de, Ağrı’da, Muş’ta olduğu gibi şehirlerimize hava limanları inşa etmek, yollar hastaneler konutlar inşa etmek var. Bunlara sorarsan bu hastaneleri neden inşa ediyorsunuz? Diyecekler ki zenginleşmek için… Bingöl, lafa bakmaz, icraata bakar. Bingöl, eser siyasetine, hizmet siyasetine bakar. Bingöl demokrasiye sahip çıkana, kardeşliğe sahip çıkana bakar” dedi.

“BİNGÖL’ÜN ÂLİMLERİ DİRENDİ”

Tek parti döneminde yaşanan zulümleri en iyi bilenin Bingöllüler olduğunu, milli ve manevi değerlerin tahrip edilmeye ve kökünden kazılmaya çalışıldığı dönemde Bingöl`ün âlim ve melelerinin buna direndiğini anlatan Erdoğan, "Gece karanlığında gizli gizli talebelerine kuran öğrettiler. Onların fedakârlıkları neticesinde hamdolsun bugün hala camilerimiz dolup taşıyor. 1932 yılından sonra dünyaya gelen nesiller sadece minarelerden `Tanrı uludur, Tanrı uludur` sesini duydular. 1950 yılında rahmetli Menderes`in en önemli seçim vaatlerinden biri ezanın aslına döndürülmesiydi. Seçimden sonraki ilk icraatlarından biri bu oldu. 18 yıl sonra ilk defa ezan aslı ile okundu. O gün yaşananlara dair inanın çok hüzünlü anılar var. Sultan Ahmet Camii`nde müezzinler `Allah`u Ekber` diye haykırınca. Beyazıt, Süleymaniye, Fatih derken İstanbul bir anda ezan sesleri ile yankılandı. Herkes heyecandan tir tir titriyordu. Ezanlar bitene kadar millet avluda oturdu kaldı. Adeta bir şaşkınlık içindeydiler. Ezanın aslına yeniden kavuşmak milletimizi böyle mesut etmişti" diye konuştu.

“BİNGÖL’E 7,5 KATRİLYON LİRA YATIRIM YAPTIK”

12 yılda Bingöl’e 7,5 katrilyon lira yatırım yapıldığını kaydeden Erdoğan, şunları söyledi: “Şimdi Bingöl’e doğalgaz gelecek inşallah. Tüm hazırlıklar tamamlandı. Belediye ile dağıtım şirketi arasında yapılacak protokol sonucunda inşallah Bingöl biraz gecikme ile de olsa doğalgazına kavuşacak. 2007 yılında kurduğumuz Bingöl Üniversitesi, 8 binden fazla öğrencisi ve 27 eğitim kurumuyla hizmet veriyor. Bingöl’de toplamda Bin 131 kişi kapasiteli 2 adet yükseköğrenim yurdunu hizmete açtık. Önümüzdeki yıl 300, 2018’de Bin 450 kişi kapasiteli 2 yurdu daha açacağız. Bingöl’e merkezden ilçelerine kadar yeni sağlık tesisleri inşa ettik. Şimdi Bingöl Devlet Hastanesi’ne 300 yatak kapasiteli ek bir blok yaparak hastanemizi büyütüyoruz. Bingöl depremi olduğunda, anında hallettik. O günden bu güne Bingöl’de 5544 adet konut inşa ettik. Bingöl’ün çehresi değişiyor. İnşallah, daha da iyi olacak. Biz gelene kadar Bingöl’e yapılmış bölünmüş yol ne kadardı biliyor musunuz? 5 kilometreydi. Biz geldik, tam 180 kilometre bölünmüş yol yaptık Bingöl’e… Baraj altında kalan eski demiryolu yerine 114 kilometre uzunluğunda Elazığ, Bingöl, Muş demiryollarını yapıyoruz. 1 katrilyon 600 trilyon liralık demiryolu 2017 yılında tamamlanacak. 2013 yılında Bingöl’ü havalimanıyla buluşturduk. Harabe ve Dik ovalarındaki arazileri sulayacak Gülbahar Barajını Bingöl’e biz kazandırdık. 2016’da inşallah sulama sorunu bitiyor. Kiğı barajı inşallah yakında bitiyor. Başbakanlığım döneminde olduğu gibi, bundan sonra da Bingöl yatırımlarını Cumhurbaşkanı olarak takip edeceğim.”

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN