• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:05
  • Öğle: 12:16
  • İkindi: 14:50
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

Çözüm İçin Destek Şart

8 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1048 defa okundu.
Çözüm İçin Destek Şart

Solhan’da her yıl su sorununun olduğunu ve bu yıl da su kaynaklarının kuraklıktan etkilenerek suyun azalmasından dolayı sorunun devam ettiğini belirten Yıldız, su sorununun çözümü için bazı çalışmalar yaptıklarını dile getirirken kaçaklarla mücadeleye devam ettiklerini aktarıp vatandaşların duyarlı olmasını istedi.

 Solhan’da havaların ısınması ile su sorunu yeniden baş gösterdi. Vatandaşlar, bazı bölgelere saatli uygulamaya geçildiğini aktarırken bazı bölgelerde kesintinin büyük sıkıntılara neden olduğunu aktarıyorlar.

Geçtiğimiz haftalarda su sorunun çözümü ile ilgili çalışmalar yapacaklarını aktaran Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız’a çalışmaların ne aşamada olduğunu ve sorunun çözümü için neler yapıldığını sorduk.

Solhan’da her yıl su sorununun olduğunu ve bu yıl da su kaynaklarının kuraklıktan etkilenerek suyun azalmasından dolayı sorunun devam ettiğini belirten Yıldız, geçtiğimiz haftalarda belirttiği gibi sondaj çalışması ile çözüm getirmeye çalıştıklarını ve sondaj çalışmasının tamamlandığını aktardı.

 170 metre derinlikte suya ulaşıldığını ancak daha sağlıklı olması için 220 metre derinliğe kadar inilerek sondaj çalışmasını nihayete erdirdiklerini belirten Yıldız, elektrik ile ilgili bazı çalışmaların olduğunu ve çalışmaların tamamlanması ile bu hafta başı dalgıcın indirilip su aktarımının gerçekleştireceklerini belirtti.

Her yıl yaz aylarında su ile ilgili belli sıkıntıların yaşandığını söyleyen Yıldız, bu yıl kuraklıktan dolayı da sorun boyutunun biraz daha büyüdüğünü ve suyun azaldığına dikkat çekerken sorunun çözümü için bazı tedbirlerin alındığını söyledi.

Sondaj çalışması ile su sorununa belli oranda çözüm getirileceğini söyleyen Yıldız, Ramazan bayramından sonra da bir kaynak için çalışmaların olacağını ve bu gibi çalışmalar ile suda artışa gideceklerini belirtirken özellikle kaçaklardan dolayı vatandaşların çok mağdur olduğunu ve bu alanda da ciddi çalışmaların olduğunu aktardı.

Su sorununun bir nedeninin de düzensiz su kullanımı ve kaçak kullanımlardan kaynaklandığını belirten Yıldız, kaçaklarla ilgili ciddi çalışmalarının olduğunu ve tespit edilenlerle ilgili gerekli işlemlerin yapıldığını ifade ederken suyun idareli kullanılması için vatandaşlardan da ricada bulunduğunu belirtti.

İhtiyaç fazlası su kullanımının kul hakkına girdiğini ve Müslümanlar olarak özellikle bu Ramazan ayında bizlerden dolayı bir başka kardeşimizin mağdur olmamasına özen göstermemiz gerektiğine dikkat çeken Yıldız, birinin fazladan kullandığı bir kap su bir başkasının hiç kullanmamasına neden olabileceğinden dolayı dikkatli ve idareli su kullanılması gerektiğini dile getirdi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN