• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

‘ÇÖZÜM BEKLİYORUZ’

1 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
964 defa okundu.
‘ÇÖZÜM BEKLİYORUZ’

Solhan’ın şehirler arası yol güzergahında olmasından dolayı çarşı merkezinde trafik yoğunluğu yaşandığını dile getiren vatandaşlar, geçiş güzergahına yapılan araç parkının trafik sorununu beraberinde getirdiğini belirtirken yaya geçişleri ve kaldırım işgaline de çözüm beklediklerini söylediler.

Taşıt ve yaya trafiği ile ilgili düzenleme bekleyen vatandaşlar, yetkililerin konuyu gündemlerine almalarını bekliyorlar.

İlçedeki trafik sorununun, oto park yetersizliğinden ve kaldırım işgalinden kaynaklandığını dile getiren vatandaşlar, trafik sorunun çözümü için yetkililerden çözüm bekliyorlar.

D-300 Karayolunun ilçe merkezinden geçişi nedeniyle çarşı merkezinde trafik yoğunluğu yaşandığını dile vatandaşlar, yetkililerin sorunun çözümüne ilişkin bir girişimleri olmadığını iddia ederek, var olan otoparkların kullandırılması ve eksik olması durumunda yeni otoparkların yapılması, yaya geçişleri ve kaldırım işgali için de çalışmaların yapılmasını beklediklerini ifade ettiler.

TRAFİK SORUNU ÇÖZÜLMELİ

Boğlan Bulvarı’ndaki trafik yoğunluğuna dikkat çeken vatandaşlar, şehirler arası geçiş güzergahına araçların park edilmesi ile de trafik sorununu beraberinde getiriyor.

Yol kenarlarına park edilen araçlar nedeniyle yoldan geçen vatandaşlar işyerlerine giremediği gibi kaldırımları da kullanamadıklarını belirten duyarlı vatandaşlar, Ana yolda araçların park edilmesinin trafikte tehlikeye neden olduğu gibi aynı zamanda ilçemiz için görüntü kirliliğine de sebep olduğunu söylediler.

Çarşı merkezine araç parkında ısrar edenlere yönelik bir yaptırımın olmadığını belirten vatandaşlar, araç park alanlarının da eksikliğinin trafik sorununa davetiye çıkardığını belirttiler.

Trafik sorununun kangrenleştiğini ve bunun asıl sebebinin ise düzensiz araç parkı ve mini terminalin yeterince kullanılmamasından dolayı olduğunu aktaran vatandaşlar, sorunun çözümü için yetkililerin düğmeye basma zamanının geçtiğini ifade ettiler.

ESNAF MAĞDUR OLUYOR, VATANDAŞLAR RAHATSIZ

İşyerleri önüne ve özellikle kaldırımlara yapılan araç parkının büyük sorun teşkil ettiğini söyleyen bazı işletme sahipleri, esnaflar olarak yaşadıkları sorunun farkına varılmasını beklediklerini söyleyerek Solhan’a gelen yabancıların yol kenarında park halindeki araçlardan başka bir şey görmediklerini söylediler.

İlçeden geçen yolcuların Solhanlıların kaldırımları kullanmadığı yönündeki eleştirilerine dikkat çeken ve görüntünün haklı olduklarını gösterdiğini belirten vatandaşlar, “Vatandaşın kaldırımları kullanmamasının sebebi, kaldırımların işgal edilmesidir. İnsanlarımız kaldırımları kullandığı, araçların otoparklara çekildiği zaman ilçenin güzel bir görünüme sahip olduğu herkes tarafından kabul edilecektir. Düzensiz park yapılmasından dolayı esnaf mağdur oluyor vatandaşlar rahatsız. Yollar; araç geçişinden çok park alanına dönmüş, kaldırımlar da yaya geçişinden çok tezgahlarla kapılmış durumdadır. Yetkililerin bu sorunlara yönelik çalışmalarını istiyor ve ilçemizin hak ettiği yere gelmesi için hepimiz üstümüze düşeni yapmalıyız” ifadelerini kullandılar.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN