• Dolar Alış / Satış: 8.624 / 8.64
  • Euro Alış / Satış: 10.307 / 10.326
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:45
  • Öğle: 12:30
  • İkindi: 16:26
  • Akşam: 19:54
  • Yatsı: 21:47

COŞKUN, YENİDEN BAKAN YARDIMCISI

30 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1626 defa okundu.
COŞKUN, YENİDEN BAKAN YARDIMCISI

Bingöl 23. Dönem AK Parti Milletvekili ve TBMM Kâtip Üyeliği görevlerini yürüten, 2015 yılında ise 26. Dönem Bingöl AK Parti Milletvekili Adayı olan ve 64’üncü hükmette Kalkınma Bakanı Yardımcısı görevine atanan Avukat Yusuf Coşkun, yeni kabineden sonra tekrar Kalkınma Bakan Yardımcısı görevine atandı.

Bingöl siyasetinin aktif isimlerinden olan, 23. Dönem Bingöl milletvekilliği ve TBMM Kâtip Üyeliği görevlerinin yanı sıra son olarak 26. Dönem milletvekili adayı olan Yusuf Coşkun, 7 Haziran seçimlerine oranla 1 Kasım seçimlerinde AK Parti’nin Bingöl’deki oy oranının artmasındaki çalışmalarda gösterdiği performans dikkat çekmişti.

1 Kasım 2015 seçim sonrası gerek Bingöl ve gerekse Solhan’da Coşkun’un 64. Hükümette bakan yardımcılığı görevine getirilmesi gündeme gelmişti. Ocak 2016’da Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Reecep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan ve Resmi gazetede yayımlanan Atama Kararnamesi’yle Yusuf Coşkun, Kalkınma Bakan yardımcısı olarak atanmıştı.

COŞKUN, YENİDEN BAKAN YARDIMCISI

AK Parti’nin 2. Olağanüstü Büyük Kongresi’ne tek aday olarak giden ve bin 405 delegenin onayıyla yeni Genel Başkan seçilen Binali Yıldırım, 65. Hükümet’i kurma görevini tamamladı. Kabine listesini Beştepe’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunan Yıldırım, daha sonra Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda, Bakanlar Kurulu’nda kimlerin yer aldığını kamuoyuna açıkladı.

Açıklanan yeni kabinede Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili olan Cevdet Yılmaz’a yer verilmedi. Yılmaz’ın görevi yeni hükümette Lütfi Elvan’a verilirken  23. Dönem Bingöl milletvekilliği ve TBMM Kâtip Üyeliği görevlerini yürüten ve 2016 yılı Ocak ayında Kalkınma Bakan Yardımcısı olarak atanan Yusuf Coşkun’un görevde kalıp kalmayacağı merak konusu oldu.

28 Mayıs 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın imzaladığı kararda “Açık bulunan 1’inci dereceli kadrolu ve +8000 ek göstergeli bakan yardımcılığına Yusuf Coşkun’un atanması 657 sayılı kanunun 59. ve 76. maddeleri ile 2451 sayılı kanunun 2. maddesi gereğince uygun görülmüştür” ifadelerine yer verildi.

Cumartesi günü imzalanan kararın duyulması üzerine Coşkun’un görevinde kalması sevinç ile karşılandı.

COŞKUN’DAN İLK AÇIKLAMA

Atama kararnamesinin ardından görüşleri alınan Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, atamada imzası bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Kalkınma Bakanı Lütfü Elvan’a teşekkür etti.

Bu süreçte ilgi ve desteğini esirgemeyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, AK Parti Bingöl il teşkilatına da teşekkür eden Coşkun; “Her daim ilgi ve desteklerini yakinen hissettiğim tüm çalışma arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Özellikle bu süreçte dualarıyla bizlere güç veren Bingöl halkına minnettarlığımı ifade ediyor, sonsuz şükranlarımı iletiyorum. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Cevdet Yılmaz ile birlikte çalışmaktan büyük onur ve mutluluk duydum. Gerek ilimize, gerekse ülkemize yaptığı üstün hizmetlerden ötürü özellikle teşekkür etmek istiyorum. Bundan sonraki süreçte de yine gerek kendisi, gerekse Bingöl Milletvekilimiz Sayın Enver Fehmioğlu, Bingöl Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi, İl teşkilatlarımız, belediye başkanlarımız ve partimizin diğer kademelerindeki yol arkadaşlarımızla el birliğiyle Bingöl’ümüze hizmet için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Yeni görevimiz hayırlara vesile olsun, Rabbim, bu kutlu yürüyüşte bizleri mahcup etmesin inşallah” diye konuştu.

YILDIZ ‘HAYIRLI OLSUN’ MESAJI YAYIMLADI

Coşkun’un yeniden Kalkınma Bakanı Yardımcısı görevine atanması ile ilgili hayırlı olsun mesajı yayımlayan Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, “AK Parti 23. Dönem Bingöl Milletvekili ve TBMM Kâtip Üyeliği görevlerini yürüten, iki dönem Ak Parti İl Başkanı olarak görev yapan ve 26. Dönem Ak Parti Bingöl Milletvekili Adayı olan Solhan’ın Evladı Sayın Yusuf Coşkun, ikinci kez Kalkınma Bakanı Yardımcılığına atanmıştır. 64. Hükümette Kalkınma Bakanı olan Sayın Dr. Cevdet Yılmaz’ın Bakanlığı döneminde Kalkınma Bakanı Yardımcısı görevine atanan ve geçtiğimiz hafta yeni kabinenin oluşmasından sonra yeniden aynı göreve getirilen Sayın Yusuf Coşkun’u tebrik eder, çalışmalarında başarılar dilerim. Bu sevinci Solhanlılar olarak bizlere yaşatan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’a ve ve desteklerini esirgemeyen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Cevdet Yılmaz’a teşekkür ederim.” İfadelerini kullandı.

DOĞU, COŞKUN’U TEBRİK ETTİ

Kalkınma Bakanı Yardımcısı Yusuf Coşkun’un yeniden aynı görevini yürütmesi ile ilgili alınan kararın ardından sosyal medya hesabında bir mesaj yayımlayan Ak Parti Solhan İlçe Başkanı Nihat Doğu, şu ifadeleri kullandı: “Kalkınma Bakan Yardımcılığına yeniden atanan Av. Yusuf Coşkun’u tebrik ederim. Bu göreve atanmasında desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Ak Partı Genel Başkan Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz ve Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’a teşekkür ediyorum.”

YUSUF COŞKUN KİMDİR?

1987 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi`ni bitirdi. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü`nde özel hukuk dalında yüksek lisans yaptı. 1989 yılında kaymakamlık sınavını kazandı. Bir süre Erzurum Kaymakam Adaylığı yaptıktan sonra istifa edip Bingöl`de serbest avukatlık yaptı. Türk Hukuk Enstitüsü Bingöl Temsilciliği, Kimsesiz Çocukları Koruma Derneği Başkanlığı yaptı. Ayrıca kamu yararına çalışan çeşitli sivil toplum örgütlerinde de görev aldı. 23. Dönem Bingöl Milletvekilidir. 23. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi oldu. AK Parti’den 26. Dönem Bingöl Milletvekili Adayı oldu. Kalkınma Bakanlığı Bakan yardımcılığı görevine getirilen Coşkun, İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN