• Dolar Alış / Satış: 8.526 / 8.542
  • Euro Alış / Satış: 10.098 / 10.116
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:14
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:26
  • Akşam: 19:34
  • Yatsı: 21:14

COŞKUN VE YILMAZ’DAN SOLHAN ZİYARETİ

6 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
977 defa okundu.
COŞKUN VE YILMAZ’DAN SOLHAN ZİYARETİ

Kalkınma Bakanı Yardımcısı Yusuf Coşkun ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz Muş ilinden Bingöl’e geçerken Solhan’da vatandaşlar ile bir araya geldiler.

Şeymar İş merkezi önünde vatandaşlar ile bir araya gelen Coşkun ve Yılmaz’ın konuşmaları öncesi AK Parti Solhan İlçe Başkanı Nihat Doğu, “22 Mayıs da AK Parti ikinci olağan üstü Kongresinde nöbet değişimi oldu. Kalkınma Bakanımız Sayın Dr. Cevdet Yılmaz Parti Genel Başkan Yardımcılığına getirildi. Aynı zamanda AK Parti sözcüsü oldu. AK Parti’nin bu kutlu yürüyüşünde, bu kutlu davasında bu görevi kendisine hayırlı olsun. Solhanımızın evladı Bingöl’ün 23’üncü dönem milletvekili Yusuf Bey Kalkınma bakan yardımcısına yeniden atandı. Atanmasından dolayı kendisini tebrik ediyorum ve desteklerinden dolayı sayın genel başkan yardımcımız Dr Cevdet Yılmaz’a da çok çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

COŞKUN, “CEVDET BEY SOLHAN İÇİN NE GEREKİYORSA FAZLASIYLA YAPTI”

Hükümet değişikliğini hatırlatan Kalkınma Bakanı Yardımcısı Yusuf Coşkun, “Biliyorsunuz bir hükümet değişikliği oldu genel başkanımız değişti. Bununla birlikte sayın bakanımız Cevdet Yılmaz Bey de önce partimizin merkez karar yönetim kuruluna seçildi -partimizin en üst karar organı, en yetkili organı- sonra da Genel Başkan yardımcısına atandı ve şimdi Sayın Binali Yıldırım Bey’in yardımcısı olarak partimizin mutfağında. Bu partinin bütün ülkemizdeki politikalarını belirleyen bir merkezde çalışmakta ve sizin huzurunuzda kendisini bir kez daha tebrik ediyorum. Sayın bakanımızın daha önceki yıllarda hem Milletvekili olarak hem de Kalkınma Bakanı döneminde Türkiye’nin her tarafında hizmetleri oldu ama özelde hakikaten Bingöl’ün her köyünde, her mezrasında, her deresinde, her binasında, her yolunda, suyunu içtiğimiz her çeşmesine kadar en küçüğünden en büyüğüne kadar bütün hizmetlerinde Cevdet Bey’in imzası, katkısı var. Onun oluru var. Allah kendisinden razı olsun. Sayın Bakanımız şu an partimizin Genel Başkan Yardımcısı dediğim gibi en üst derecede yine görevli yetkili ve yine de bu hizmetlerini inşallah onun önderliğinde Bingöl’e hizmetlerimizi devam ettireceğiz. Ben huzurunda kendi şahsımla ilgili sizler adına Solhan adına da teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Hakikatten bu süre içerisinde -siyasete girdiğinden bugüne kadar inşallah bundan sonra da aynı şekilde devam eder- Solhan’la ilgili olarak kendisine götürdüğümüz her projede tereddütsüz onay verdi. Ne gerekiyorsa fazlasıyla yaptı. Dolayısıyla ben inanıyorum ki bundan sonra da aynı şekilde Sayın bakanımız Solhan’a olan sevgisi, Solhan’a olan muhabbeti devam edecek ve sizlerin ananızın sütü kadar helal olan hizmeti akışına devam edecek. Benimle ilgili olarak yaptıklarını biliyorsunuz zaten. Kendisi beni layık gördü yardımcılığına atadı ilk döneminde yeni hükümet döneminde yine de Sayın Bakanım Cevdet Yılmaz beyin özel tavsiyesiyle desteğiyle sizler adına tekrar bu makama Solhanlılar ve Bingöllüler adına bakan yardımcılığına tekrar atandım ve yine onun için huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

5 HÜKÜMETTE BAKAN OLARAK GÖREV YAPTI

Yeni dönemle birlikte ilk defa Bingöl’e geldiklerini belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, “Solhan gerçekten bizim için ayrı bir yere sahip, ben bütün siyasi hayatım boyunca Solhanlıların her zaman desteğini gördüm, duasını gördüm bundan sonra da inşallah yolumuza Solhanlılarla beraber devam edeceğiz.  Bu ara Türkiye’de çok önemli bazı değişiklikler oldu, çok şükür bunları çok güzel bir şekilde partimiz yönetti. En küçük bir kırgınlık, dargınlık, bir sıkıntı olmadan bir hükümet gitti, başka bir hükümet geldi. Tabi birçok arkadaşımız devam etti. Belli oranda değişiklikler oldu. Başbakanımız değişti bu vesile ile ben önceki dönem görev yapan sayın başbakanımız Ahmet Davutoğlun’a hizmetlerinden dolayı huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Diğer taraftan yeni başbakan olarak seçilen mecliste 315 milletvekilinin oyuyla güvenoyu alan 65. Hükümetimizi kuran Sayın Binali Yıldırım Başbakanımıza da teşekkür ediyorum, tebriklerimi ve başarı dileklerimi bir kez daha sunuyorum.  Uzun zamandır hükümette görev yapıyoruz. Sizlerin desteğiyle, ilk atandığım zaman 2009 yılıydı. O zaman devlet bakanı olarak atanmıştım, daha sonra devlet bakanlıkları kaldırıldı. Ardından Kalkınma Bakanlığı kuruldu yeni bir bakanlık olarak onunda ilk bakanı ben oldum. 5 hükümette bakan olarak görev yaptım.  Vesile olanlara buradan teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanlarımız başta olmak üzere destek veren siz Solhanlılara Bingöllülere de şükranlarımı sunuyorum.” İfadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN