• Dolar Alış / Satış: 8.347 / 8.362
  • Euro Alış / Satış: 10.14 / 10.159
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

COŞKUN; “GENÇLER ÖNCELİĞİMİZDİR”

12 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1142 defa okundu.
COŞKUN; “GENÇLER ÖNCELİĞİMİZDİR”

Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdüren AK Parti Bingöl Milletvekili Adayı Yusuf Coşkun, 1 Kasım seçimleri sonrası oluşacak AK Parti iktidarının toplumun her kesimine önemli destekler sağlayacağını, bundan en fazla gençlerin yararlanacağını vurguladı.

 1 Kasım genel seçimleri öncesi esnaf ve halk ziyaretlerini sürdüren Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Bingöl Milletvekili Adayı Yusuf Coşkun, Bingöl Devlet Hastanesi’nde hastaları ve refakatçilerini ziyaret edip ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti.

“HASTANE SORUNU ÇÖZÜLÜYOR”

Hasta refakatçilerinin yeni hastane binasının tamamlanması talebine, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger’in geçtiğimiz gün “Hastanede sona gelindi. Ekim ya da Kasım ayında yeni hastane binasına taşınılacak” beyanıyla karşılık veren Coşkun; “Hastanenin önemli oranda tamamlandığı, taşınma işlemlerinin yakın zamanda başlatılacağı bilgisi verildi. Bizler de bu konunun takipçisiyiz. Kasım ayında açılacağı da Sayın Valimiz tarafından iki gün önce beyan edildi. İnşallah bu sorun çözülecek ve artık daha yeni projelerin hayata geçmesi için çabalayacağız. ” dedi.

“GENÇLER VE KADINLARA POZİTİF AYRIMCILIK GELİYOR”

Hastane ziyaretinin ardından Solhan’a gelen Coşkun, ilçe merkezinde esnafları ziyaret edip vatandaşlarla bir araya geldi. Sorunları ve talepleri dinleyen Coşkun, seçim beyannamesindeki hususlara dikkat çekti ve AK Parti’nin tek başına iktidar olmasıyla birlikte kadınlar ve özellikle gençler açısından ciddi bir atılım döneminin başlayacağını vurguladı.

Coşkun; “Seçim beyannamemizde de açıkça belirtildi. Kadın girişimcilerin, 100 bin TL’ye kadar 5 yıllık vadeli kredileri için yüzde 85 oranında kefaret imkânı sağlayacağız. Doğum nedeniyle ücretsiz izinde geçen sürelerin memuriyet kıdemi izni şeklinde değerlendireceğiz. Seçilme yaşını 18’e indireceğiz. Gençlerimize sınırsız ücretsiz internet erişme imkânı getiriyoruz. Kendi işini kurmak isteyen gençlerimize 50 bin liraya kadar destek sunma imkânı getiriyoruz. Bakın kredi değil, 50 bin lira karşılıksız destek. Cebine 50 bin lira konacak ve diyecek ki buyur. Eğer bu yetmiyorsa 100 bin liraya kadar faizsiz kredi vereceğiz. Gençlerimizin kullanacakları 100 bin lira kredi için yüzde 85 oranında kefalet imkanı sağlayacağız. Yeni iş kuran gençlerimize 3 yıl boyunca gelir vergisi muafiyeti sağlayacağız.

İlk kez iş bulan her gencimizin maaşının 1 yıl boyunca devlet tarafından karşılanmasını sağlayacağız. Bu hem işçiye hem iş verene destektir. Gençlerin istihdamının bu derece desteklendiği dünyada örnek yoktur. Gençler ya kendi işini kursun, ya da bir işe avantajlı müracaat etsin. Lise mezunu gençlerimizin 2 yıl boyunca genel sağlık sigortalarını sağlayacağız. Gençlerimizin orta öğretimden yükseköğretime geçişte hayat planlaması için çalışmalar yapacağız. GençDes diye bir birim oluşturuyoruz. Kısa film, ilk film, dergi, sportif faaliyetlerine karşılıksız destek vereceğiz. Her şeye engel olursunuz da aşkın önüne geçilmez. Evlenmek isteyenlere çeyiz hesabı çalışması başlatacağız. Çeyiz hesabında biriktirilen paranın yüzde 20’si oranında devlet destek verecek.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN