• Dolar Alış / Satış: 13.407 / 13.431
  • Euro Alış / Satış: 15.184 / 15.211
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:12
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

Coşkun, “Davutoğlu Doğru Bir Tercihtir”

25 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1361 defa okundu.
Coşkun, “Davutoğlu Doğru Bir Tercihtir”

Davutoğlu’nun yeni görevinin Türkiye için hayırlara vesile olmasını dileyen Ak Parti İl Başkanı Yusuf Coşkun, teşkilat olarak yeni sürece hazır olduklarını, her zamankinden daha yoğun bir enerjiyle çalışmaları sürdüreceklerini kaydetti.

 10 Ağustos’ta 12. Cumhurbaşkanı seçilen ve 28 Ağustos`ta görevi Abdullah Gül’den devralacak olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti MYK toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, genel başkan ve Türkiye’nin 26’ncı Başbakan adayının Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu olduğunu açıkladı.

Bu gelişmeler üzerine açıklama yapan AK Parti Bingöl İl Başkanı Yusuf Coşkun, ‘Davutoğlu’ tercihinin, partileri açısından doğru ve hayırlı bir karar olduğuna inandığını ifade etti.

Davutoğlu’nun yeni görevinin Türkiye için hayırlara vesile olmasını dileyen Coşkun, teşkilat olarak yeni sürece hazır olduklarını, her zamankinden daha yoğun bir enerjiyle çalışmaları sürdüreceklerini kaydetti.

Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki AK Parti’nin, 2015 genel seçimlerine de güçlü ve kararlı bir şekilde gireceğini söyleyen Coşkun, 27 Ağustos’ta yapılacak kongrenin ardından çalışmaların şekilleneceğinin altını çizdi.

“OYNANAN OYUNLAR BOŞA ÇIKACAKTIR”

Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası AK Parti’nin bölünmesi ve yıpratılması için birçok iç ve dış odağın farklı spekülasyonlar ortaya attığına işaret eden Coşkun: “Milletin gücüyle bugünlere gelen ve Türkiye’yi özlenen gelişmişlik seviyesine taşıyan AK Parti’nin, tuzağa düşecek kadar basit bir kadrodan oluşmadığı bir kez daha görülmüştür. Güçlü istişare, güven, bilgi ve tecrübeyle harmanlanan AK kadrolar, geleceği okuyabilmekle beraber, kararlı duruşu sayesinde de varlığını sürdürecektir. Ve bilinmelidir ki, partimiz üzerine oynanan oyunlar dün olduğu gibi, bugün de, yarın da boşa çıkacaktır. Bu noktada, Sayın Ahmet Davutoğlu’nun önemli ve doğru bir tercih olduğuna inanıyoruz. İnşallah yeni süreç, ülkemiz ve partimiz açısından güzel olacak ve yakalanan bu yüksek performans aksamadan devam edecek” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN