• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:55
  • Öğle: 12:23
  • İkindi: 15:52
  • Akşam: 18:30
  • Yatsı: 19:57

COŞKUN: ‘BİNGÖL’ÜN DURUŞU GURURLANDIRDI’

24 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
768 defa okundu.
COŞKUN: ‘BİNGÖL’ÜN DURUŞU GURURLANDIRDI’

Referandum oylamasında yüzde 72,57 oranında ‘Evet’ diyen Bingöl’ün bu tavrının gurur verici olduğunu söyleyen Coşkun; “Yoğun bir çalışmanın neticesinde, halkımzın göstermiş olduğu bu yoğun teveccüh, Bingöl’ümüzün tarihinde her daim sergilediği dik duruşların bir yenisidir. Asil duruşuyla bir kez da hayran kaldığımız Bingöl’ümüzün her bir ferdine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, Anayasa değişikliğine ilişkin halk oylamasından çıkan % 51.41 ‘Evet’ % 48.59 ‘Hayır’ sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerini paylaştı.

“Hükümetimiz, 2003 yılından beri başarıyla devam ettirdiği siyasi istikrarı, halkımızdan ‘Evet’ oyu alarak taçlandırdı. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı için koyduğumuz hedeflere şimdi daha da yakınız” diyen Coşkun, referandumda sandığa giderek demokrasiye ve istikrara sahip çıkan ülke insanın minnettar olduklarını ifade etti.

“YOLUMUZA BAKACAĞIZ”

Halk iradesinin sandıktan ‘evet’ olarak çıkmasıyla yeni bir dönemin başladığını ve artık daha güçlü bir Türkiye olacağını vurgulayan Coşkun; “Türkiye’yi hizmetle tanıştıran, siyasi istikrarı sağlama başarısını göstererek güçlü sıçrama hamlelerini gerçekleştiren AK Parti iktidarı, bundan sonraki süreçte çok daha güçlü bir yönetim anlayışıyla 2023 hedefglerine emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir. Milletimizin bu manada ortaya koyduğu ‘evet’ tavrı, son derece önemli ve kıymetlidir. Bugünden itibaren, ‘evet’ diyenle de, ‘hayır’ diyenle de kucaklaşılacak ve yeni, güçlü bir Türkiye için mücadele etmeye devam edilecektir. Bu sonuç, kararı ne olursa olsun herkese kazandıracaktır. Artık seçim süreci geride kaldı, hizmet etme çabamızı daha da güçlendirerek yolumuza bakacağız” dedi.

“DAHA HIZLI BİR KALKINMA SÜRECİNE GİRİYORUZ”

Demokratikleşme alanındaki büyümesini sürdüren Türkiye’nin, sosyal ve ekonomik anlamda da dar kalıpları kırarak özellikle bölgesinin gözbebeği olmayı başardığını dile getiren Coşkun, referandum sonuçlarıyla birlikte kalkınma hamlelerinin daha güçlü bir şekilde hayat bulacağının altını çizdi.

Yerli üretim, istihdam, ihracat ve öz kaynakların değerlendirilmesi ve arttırılmasında yeni bir sayfa açılacağını aktaran Coşkun; “Bu yıl yakalayacağımız büyüme ve gelişmeleri, bundan sonraki süreçte başta cumhurbaşkanımızın liderliğinde, başkanımızla birlikte hükümet olarak da, gerekli her türlü tedbiri alarak da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“BİNGÖL’ÜN DİK DURUŞLU HAYRAN BIRAKTI”

174 Bin 843 seçmenin bulunduğu Bingöl’de, 137 Bin 171 seçmenin oy kullandığını ve bunlardan 95 Bin 987 kişinin (yüzde 72,57) evet, 36 Bin 273 kişinin de (yüzde 27,43) hayır oyu kullandığına dikkat çeken Coşkun; “Bu oranla Bingöl’ümüz, Türkiye’de en yüksek oranda ‘evet’ diyen 10 ilden biri olmuştur. Bu, bizler için bir gurur kaynağıdır. Yoğun bir çalışma sonucunda halkımızın göstermiş olduğu bu yoğun teveccüh, Bingöl’ümüzün tarihinde her daim sergilediği dik duruşların bir yenisidir. En kritik süreçlerden biri olan bu oylamada da halkımız sevgisini en yüksek oranda göstermiş ve iktidarımızı, Sayın Cumhurbaşkanımızı bağrına basmıştır. Bu manada, yoğun emek harcayan başta AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Sayın Dr. Cevdet Yılmaz’a, Milletvekilimiz Sayın Enver Fehmioğlu’na, Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’ye, ilçe ve belde belediye başkanlarımıza, İl, ilçe ve belde teşkilatlarımıza, köy ve mahalle başkanlarımıza, il genel ve belediye meclis üyelerimize, gönüllü kahramanlarımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Dik duruşuyla bir kez da hayran kaldığımız Bingöl’ümüzün her bir ferdine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah, yeni süreç hizmet ve kalkınma hamleleriyle dolu dolu olacaktır. Bir kez daha sonucun hayırlı olmasını diliyor, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN