• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

COŞKUN, BAKAN YARDIMCISI OLDU

4 Ocak 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
935 defa okundu.
COŞKUN, BAKAN YARDIMCISI OLDU

Bingöl 23. Dönem AK Parti Milletvekili ve TBMM Kâtip Üyeliği görevlerini yürüten, 2015 yılında ise 26. Dönem Bingöl AK Parti Milletvekili Adayı olan Avukat Yusuf Coşkun, Kalkınma Bakan Yardımcısı oldu.

Bingöl siyasetinin aktif isimlerinden olup AK Parti il başkanlığı döneminde aldığı ödüllerle adından sıkça söz ettiren, 23. Dönem Bingöl milletvekilliği ve TBMM Kâtip Üyeliği görevlerinin yanı sıra son olarak 26. Dönem milletvekili adayı olan Yusuf Coşkun, 7 Haziran seçimlerine oranla 1 Kasım seçimlerinde AK Parti’nin Bingöl’deki oy oranının artmasındaki çalışmalarda gösterdiği performansa dikkat çekmişti.

SEÇİM SONRASI GÜNDEME GELMİŞTİ

Seçim sonrası Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin, yaptığı bir konuşmada “Sayın Yusuf Coşkun Bakan Yardımcısı olsun” beyanatının ardından gündeme gelen “bakan yardımcılığı” konusu, uzun süre gündemde kalmıştı. Önceki dönem Kalkınma Bakan Yardımcılığı görevini yürüten Mehmet Ceylan’ın geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı olmasının ardından Yusuf Coşkun hakkındaki “Kalkınma Bakan yardımcısı olacak” iddiası da yoğunluk kazanmıştı.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Reecep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan ve Resmi gazete`nin bugünkü sayısında yayımlanan Atama Kararnamesi`yle Yusuf Coşkun, Kalkınma Bakan yardımcısı olarak atandı. Bu atamada, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın büyük etkisi olduğu belirtiliyor. Bu atamanın, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Milletvekili Enver Fehmioğlu’nun, Bingöl’e dair çalışmalardaki yükünü hafifleteceği vurgulanıyor.

COŞKUN: “MEMLEKETİMİZ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Atama sonrası görüşleri alınan Kalkınma Bakan yardımcısı Yusuf Coşkun, Bingöl’e hizmet etme yolundaki çabasını sürdüreceği için mutlu olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’a, kendisini bu göreve layık gördükleri için teşekkür eden Coşkun; “Artık yeni bir sayfa açacak ve hizmet etme yolundaki çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz. Rabbim bizleri mahcup etmesin inşallah. Bizleri her daim bağrına basan, girdiğimiz seçimlerde en güçlü şekilde desteğini sunan, acı ve tatlı günlerde her daim birlikte olduğum ve duasını alarak kendimde güç bulduğum Bingöl halkına şükranlarımı sunuyorum. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da memleketimiz için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Hayırlara vesile olur inşallah” dedi.

YUSUF COŞKUN KİMDİR?

1987 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi`ni bitirdi. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü`nde özel hukuk dalında yüksek lisans yaptı. 1989 yılında kaymakamlık sınavını kazandı. Bir süre Erzurum Kaymakam Adaylığı yaptıktan sonra istifa edip Bingöl`de serbest avukatlık yaptı. Türk Hukuk Enstitüsü Bingöl Temsilciliği, Kimsesiz Çocukları Koruma Derneği Başkanlığı yaptı. Ayrıca kamu yararına çalışan çeşitli sivil toplum örgütlerinde de görev aldı. 23. Dönem Bingöl Milletvekilidir. 23. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi oldu. AK Parti’den 26. Dönem Bingöl Milletvekili Adayı oldu. Kalkınma Bakanlığı Bakan yardımcılığı görevine getirilen Coşkun, İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Bingolonline

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN