• Dolar Alış / Satış: 13.407 / 13.431
  • Euro Alış / Satış: 15.184 / 15.211
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:12
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

ÇÖPLER BİNGÖL’E TAŞINIYOR

25 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1078 defa okundu.
ÇÖPLER BİNGÖL’E TAŞINIYOR

Mayıs ayı başından buyana Solhan ilçe merkezinde toplanan çöplerin İlçenin güneyine dökülmediğini söyleyen Başkan Yıldız, çöplerin söz verildiği üzere Mayıs ayı başından itibaren Bingöl Katı Atık ve Bertaaf Tesisine taşındığını söyledi.

‘Şehir Çöplüğü’nün bulunduğu alanın evlere yakın olmasından dolayı sağlık açısından sıkıntılı olduğu gibi orman bölgesinde olmasından dolayı da ormana ciddi zarar verdiği sıkça dile getirilen Solhan şehir çöplüğü sorunu çözüldü.

Mart ayında yaptığı bir açıklamada Mayıs ayında çöplerin Bingöl’e taşıyacakları sözünü veren Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, 1 Mayıs 2016 tarihinden sonra şehir çöplüğüne çöplerin taşınmadığını belirtti.

Solhan’da toplanan çöpler Solhan’da orman alanı aksine artık Bingöl’e taşınıyor. Mart 2016’da Solhanın Sesi Gazetesi’ne yaptığı açıklamada Mayıs ayından sonra Solhan Çöplerinin Bingöl’de bulunan Katı Atık ve Bertaraf Tesisi’ne taşınacağı sözünü veren Başkan Yıldız, Mayıs ayının bitmesini beklemeden sözünü tuttuğunu ifade etti.

Mart ayı açıklamasında mensubu bulundukları Bingöl Çevre Belediyeler Birliği (Bin-Çev-Bir) olarak geniş depolama kapasitesine sahip araç alacaklarını ve bu araçla çöplerin Bingöl’deki tesise taşınacağını belirten ancak araç alınmadığı taktirde kendi imkanları ile de olsa çöpleri Bingöl’e taşıyacakları sözünü veren Yıldız, “Daha önce çöpleri gerekirse kendi imkanlarımız ile de olsa Bingöl’deki tesise taşıyacağımızı söyledik. 1 Mayıs’tan itibaren çöpleri Bingöl’e taşıyoruz. Belirttiğimiz Bin-Çev-Bir aracı henüz alınamadığından kendi imkanlarımız ile çöpleri taşımaya başladık. Hizmetin her türlüsüne layık olan hemşehrilerime verdiğim sözü tutmanın sevincini yaşıyorum. İnşaallah halkımızın da desteği ile daha güzel hizmetlerde bulunacağız.” İfadelerini kullandı.

Eski çöp alanının ne yapılacağı sorusu üzerine Başkan Yıldız şu açıklamada bulundu: “eski çöp alanı konusunda ise Bingöl’de çöplerin enerjiye dönüştürülmesi ile ilgili bir proje üzerinde çalışmalar var. Bu proje hayata geçirilirse o zaman buradaki çöplerin de kullanılıp kullanılamayacağı hakkında girişimlerimiz olacak. Proje kapsamında bir çalışma yürütülmediği taktirde o zaman kendi imkanlarımız ile çevreye zararını önleyici çalışmalar yürüteceğiz.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN