• Dolar Alış / Satış: 8.287 / 8.302
  • Euro Alış / Satış: 10.073 / 10.091
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:59
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:18
  • Akşam: 19:31
  • Yatsı: 21:14

Çok Dilli Koro, Konser Verdi

19 Haziran 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1984 defa okundu.
Çok Dilli Koro, Konser Verdi

Solhan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliğince SODES Projesi kapsamında Uygulanan Solhan Kelam Geceleri Sanat Atölyesi Projesi kapsamında oluşturulan çok dilli koro, konser verdi.

 Solhan’da Kelam Geceleri Sanat Atölyesi Projesiyle altı dilde müzik dinletisi yapıldı.

Solhan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliğince SODES Projesi kapsamında Uygulanan Solhan Kelam Geceleri Sanat Atölyesi Projesi, çok dilli korosu bir konser verdi.

11 Haziran 2014 Çarşamba günü saat 16.00’da Solhan Düğün Salonunda yapılan Solhan Kelam Geceleri Sanat Atölyesi projesi konserine Bingöl Vali Yardımcısı Mehmet Alper Çığ, Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, Bingöl Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü M. Mesut İlhan, Arakonak Belediye Başkanı Mustafa Döner, Bingöl Valiliği AB Proje Koordinasyon Merkezi Proje Uzmanı Kader Dağıstanlı, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, öğrenci velileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Solhan Kelam Geceleri Sanat Atölyesi Projesi tanıtımıyla ilgili Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, bir konuşma yaptı.

Kaymakam Aydın şöyle konuştu: “Solhan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliğince SODES Projesi kapsamında uygulanan Solhan Kelam Geceleri Sanat Atölyesi Projemizin temel amacı; ilçemizde profesyonel anlamda müzik yapılması için gerekli alt yapının hazırlanarak bu alanda yetenekli gençlerin tespit edilmesi ve konservatuvar eğitimi almak isteyen öğrencilerimize destek olunmasıdır. Bu amaç için 2013 yılında hazırlanarak Bingöl Valiliğine sunduğumuz projemiz kabul görmüş ve 2013 yılı aralık ayında eğitimlere başlanmıştır. Proje kapsamında bağlama, gitar, keman ve piyano kursları verilerek bu kurslar kapsamında 48 kız ve erkek öğrenci eğitim almıştır. Eğitimler için gerekli müzik alet ve ekipmanları da proje kapsamında temin edilmiştir. Bu eğitimler sonucunda tüm kursiyerlerimiz eğitimini aldıkları müzik aletini kullanacak kapasiteye kavuşmuşlardır. Projemizin bir başka faaliyeti ise oluşturulan çok dilli koromuzdur. Bu koroda Kürtçe, Türkçe, Zazaca, Lazca, Romence ve İngilizce olmak üzere 6 dilde şarkılar dillendirmektedir. Projemize verdiği desteklerden dolayı Vali Yardımcımız Sayın Mehmet Alper Çığ’a ve projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çok fedakarhane çalışan öğretmen arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum.”

Açılış konuşmasından sonra çok dilli koro Kürtçe, Türkçe, Zazaca, Lazca, Romence ve İngilizce olmak üzere 6 dilde şarkılar seslendirdi. Birbirinden farklı şarkılar seslendiren koro, dinleyicilere keyifli anlar yaşattı. Solhan Kelam Geceleri Sanat Atölyesi Projesi Programı, katılımcıların halay çekmesi ve davetlilere yapılan ikramlarla son buldu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN