• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

Çiftçi, Saadet Partisi’nden İstifa Edeceğini Açıkl

23 Şubat 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1372 defa okundu.
Çiftçi, Saadet Partisi’nden İstifa Edeceğini Açıkl

2009 Mahalli İdareler Seçiminde Saadet Partisi’nden Solhan Belediye Meclis Üyeliğine seçilen ve Saadet Partisi’nin Solhan Belediyesi’ndeki tek Meclis Üyesi olan Abdurrezzak Çiftçi, Pazartesi günü Saadet Partisi’nden istifa edeceğini açıkladı.

 2009 Mahalli İdareler Seçiminde Saadet Partisinde Solhan Belediye Meclis Üyeliğine seçilen ve Halk arasında Yadin Çiftçi olarak bilinen Abdurrezzak Çiftçi, partisinin ilçe yönetiminin görüşlerinin il yönetimi tarafından dikkate alınmadığını ve Saadet Partisi Milli Görüş çizgisi dışına çıktığını söyleyerek Saadet Partisi’nden 24 Şubat 2014 Pazartesi günü istifa edeceğini açıkladı.

İstifası ile ilgili bir açıklama yapan Çiftçi Şu ifadeleri kullandı: “Partimizin tüzüğünün 2. Maddesinde ‘Saadet Partisi Evrensel İnsan Hakları Beyannamesi ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ndeki kıstasların, Anayasanın 2. maddesinde yazılı temel niteliklerin, bireysel hak ve hürriyetlerin gerçek manasıyla ve evrensel esaslara uygun olarak uygulanmasına ve ülkemizin maddi ve manevi kalkınmasının “Önce Ahlak ve Maneviyat” anlayışıyla sağlanmasına gayret gösterir.  Milletin huzur, saadet ve özgürlüğünü, refah ve itibarını artırmaya gayret eder. Adaletin mülkün temeli olduğu ilkesi doğrultusunda gerçek bir hukuk devletinin oluşmasını hedefler.’ denilmektedir. Ancak son zamanlarda Partimizin ‘Önce Ahlak Ve Maneviyat’ ilkesinden uzaklaştığını üzülerek görmekteyim. Saadet Partisi Milli Görüş çizgisi dışına çıkmaması gerekir. Beraber yıllardır mücadele ettiğimiz İlçe Yönetimimizin görüş ve düşünceleri hiçe sayılması doğru değildir. Böyle bir teşkilatta benim de bulunmam mantıksızdır. Üzülerek belirtmek isterim ki Saadet Partisi Genel Merkezi ve İl Yönetimi artık insanlara huzur ve refahını değil kişilerin iktidarını ön plana çıkarmaktadır. Prof.Dr. Necmettin Erbakan’ın hatırına Solhan’dan ta Konya’ya, Bursa’ya, Tatvan’a, Erzurum’a mitinge gittiğim günler bugün gibi hayalimdedir. Akıncılar’daki ve Milli Gençlik Vakfı’ndaki günlerim her zaman şiyarım olmaya devam edecektir. Bu Yadin Çiftçi’nin şahsi meselesi değildir. Bu hakkın ve adaletin artık Saadet Partisi’nde yok oluşu ve kişisel hedeflerin ön plana çıkması meselesidir. 24 Şubat 2014 Pazartesi gününden itibaren Saadet Partisinin Tek Belediye Meclis Üyesi olarak Partimden istifa edeceğimi tüm kamuoyuna duyuruyorum. Gerek bana oy veren gerekse beni destekleyen herkese şükranlarımı sunuyorum.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN