• Dolar Alış / Satış: 8.419 / 8.434
  • Euro Alış / Satış: 9.989 / 10.007
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:14
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:26
  • Akşam: 19:35
  • Yatsı: 21:16

CHP’DEN SON GÖZALTILARA TEPKİ AÇIKLAMASI

28 Eylül 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2220 defa okundu.
CHP’DEN SON GÖZALTILARA TEPKİ AÇIKLAMASI

CHP Solhan İlçe Başkanlığı Kobani olayları soruşturmasında çoğu HDP’li 82 kişi hakkında gözaltı kararına yazılı basın açıklamasıyla tepki gösterdi.

CHP Solhan İlçe Başkanlığı tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen ve Eski TBMM İdare Amiri Sırrı Süreyya Önder’in bulunduğu eski Milletvekillerine, MYK üyelerine yönelik bir operasyon yapıldı. 6-7 Ekim olayları olarak bilinen olaylarla da Ayhan Bilgen tutuklandı. 9 ay tutuklu kaldı ve serbest bırakıldı. Anayasa mahkemesine hukuksuz tutuklandım diye deliller sundu ve anayasa mahkemesi 20/7 ye 5974 sayılı kararıyla dedi ki olayların olduğu HDP’nin MYK bildirisini imzaladığı gün Ayhan Bilgen’in o toplantıya katılmadığı anlaşılmıştır. O bildiriden sorumlu tutulamaz deyip hak ihlaline uğramıştır. Yattığı 9 ay için tazminat verin dedi. Buna bugün Ayhan Bilgen için 6-7 Ekim olayları için MYK üyesi olduğu için gözaltına alıyorlar. Sebep Kars’ın seçilmiş Belediye Başkanı HDP’nin elinde kalmış. Sırrı Süreyya Önder tutuklandığında kendisine bu iddialar soruldu. Bu iddiaları cevapladı ve ceza almadı zaten dışarıya da çıktı. Ayhan Bilgen zaten ilin Belediye Başkanı savcı bey çağırsa zaten gidecek gitmezse kaçsa işinize gelir ey AKP hemen Valiyi Kayyum atarsınız. Ama Ayhan Bilgen’i evinde yaka paça gözaltına alarak tutukluyorlar ve o görüntüleri servis ediyorlar. Bunu şunun için yapıyorlar. Türkiye’de kendileri için gündem yaratmak istiyorlar ve kendilerine itiraz eden herkese sonunuz böyle olur demek istiyorlar. Kazandıkları seçimleri Milli İrade, başka şekilde tecelli ettiğinde bu şekildeki yöntemle alaşağı etmek istiyorlar.”

Açıklama “Onun için diyoruz ki; HDP’ye yapılan operasyon halkın iradesini yok saymak, kendisinden olmayana tahammül etmemektir. Hukukun sopa olarak kullanılmasına müsaade etmeyeceğiz. İhtiyacımız olan tek şey cesaret ve dayanışmadır. Bu cesaret ve dayanışmayı zaman kaybetmeden göstermekte boynumuzun borcudur.” şeklinde tamamlandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN