• Dolar Alış / Satış: 17.348 / 17.379
  • Euro Alış / Satış: 18.275 / 18.308
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:48
  • Öğle: 12:32
  • İkindi: 16:28
  • Akşam: 19:55
  • Yatsı: 21:49

CHP’DEN SOLHANIN SESİ’NE ZİYARET

28 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
7051 defa okundu.
CHP’DEN SOLHANIN SESİ’NE ZİYARET

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Solhan Belediye Başkanı Adayı Ertan Turgut ve Belediye Meclisi Üyesi Adayı Mehmet Canlı Solhanın Sesi Gazetesi’ni ziyaret ettiler.

31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler seçiminin yaklaşmasıyla Belediye Başkan adayları saha çalışmalarına devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Solhan Belediye Başkanı Adayı Ertan Turgut ve Belediye Meclisi Üyesi Adayı Mehmet Canlı Solhanın Sesi Gazetesi’ni ziyaret ettiler.

Solhanın Sesi Gazetesi’ni ziyaretinde konuşan CHP Solhan Belediye Başkanı Adayı Ertan Turgut aday olma sebebini açıklarken süreci şu ifadeler ile değerlendirdi; “Yıllardır kendi yaşadığım durumlardan dolayı, Solhan’ı birebir yaşadığım için, Solhan’ın eksikliklerini kendim gördüğüm için, artık Solhan’da bir şeylerin değişmesini düşündüğüm için belediye başkanı adayı olmaya karar verdim. Gerçekten Solhan’ın gençliğine hiçbir önem, hiçbir değer yok. Solhanlı gençler kendilerini kaybettiği için, kendini bulamadığı için, ben de onlardan biri olduğum için öncelikle bu gençliğe bir el atılmasını düşünüyorum. Tabi Solhan’da birçok sorun var. Mesela gelen hizmette adaletsizlik var. Eğer Solhan’a bir hizmet geliyorsa bunun adil bir şekilde dağılması için, her eve bir maaş girebilmesi için, hiçbir çocuğun aç yatmaması için aday oldum. İnanıyorum bizimle beraber Solhan’ın çehresi değişecek. Solhan’da adaletli hakkaniyetli bir ortam olacak. Biz bunu ekibimizle beraber bundan sonraki süreçte arkadaşlarımızla, bizimle beraber yürüyen dostlarımızla, Solhan’ı seven insanlarla bunu değiştirmeyi düşünüyoruz. Solhan’da İş-Kur’da eleman alımı oluyor kura çekiliyor. Zengini fakiri aynı torbaya koyup kura çekmek bence yanlış. Her evde işsiz olanı kanaat önderlerimiz ve muhtarlarımızla tespit edip her eve bir maaşın girmesi için çalışma yapacağız.”

 “ÇÖP PARADIR”

Hizmet olarak vatandaşların çöp sıkıntısından muzdarip olduklarını belirten Turgut, “Hizmet olarak genellikle insanlarımızın söylediği tek şey çöp sıkıntısıdır. Tabi 8 işçi ile 20 binlik bir nüfusa hizmet etmeye kalkarsan, çöp toplatmaya kalkarsan çöp sorunu felakete gider. Solhan’da kadrolu 40 personel var. 8’i Şoför 32’si personel bunların hepsi çöp toplamaya giderse çöp sorunu kalmaz. Bunların içinden koskoca Solhan’da 6-8 kişi çöp toplamaya çıkıyor. Bu anlamda İş-Kur’un katkısının olduğunu da düşünmüyorum. İş-Kur kuralarında genelde bayanlar çıkıyor. Bayanlar mahallelerde kendi evinin önünü temizliyor. Öncelik şehir merkezi olmalıdır. Şehir merkezinde bu sorun olduğunda sen mahalleleri temizlediğinde ne değişir. Çöpün yoğun atıldığı yerlerde daha yoğun bir çalışmanın olması gerektiğini düşünüyorum. Çöp işini öncelikle belediyenin kadrolu personeli yapacak ama onu da göremiyorum. Öncelikle çöpte çalışan kadrolu personeli sahaya çıkarırsan çöp sorununun kalmayacağını düşünüyorum. Çöpü belediyeye katkıya dönüştürmek için Solhan’da kurulması için bir pres makinesinin alınması gerektiğini düşünüyorum. Bu makine çok yüksek bir meblağa da mal olmuyor. Bu makine ile günlük kağıt, pet, cam dönüşüme kazandırılabilir. Bingöl’e gidiş geliş yakıt gidiyor ve çöpümüz bedavaya gidiyor. Buraya bir pres makinesi alınsa burada bir noktaya konulsa çöpler biriktikten sonra alıcı firma gelip çöplerini alıyor. Hem çöpün kar kalıyor hem de yakıt cebinde kalıyor. Bunu günlük konuşmalarımızda söyledik ama kimse yapmadı. Personelin var, araç gerecin var neden çöpünü buradan Bingöl’e götürüyorsun. Çöp paradır. Çöpün bedavaya gitmemesi lazım bu bir istihdamdır aslında. İşsiz gençlerimiz var bu kağıt ve petleri dönüşüm için bunları belediyeye satabilirler.” dedi.

“BAŞIBOŞ HAYVANLAR OLABİLDİĞİNDEN FAZLADIR”

Memleketimizde konuşulan konulardan bir diğerinin ise WC sorunu, kaldırım işgali ve başıboş hayvanlar olduğunu belirten Turgut, şunları aktardı; “Çarşı merkezinde ve çeşitli noktalarda lavabo, WC yok, bu çok önemli bir eksiklik. Bir de kaldırım işgali var. Esnaflarımız da bu konuda şikâyetçi. Araçlar yol ortasında park ediliyor, park alanları yok. Bunlar ciddi mevzulardır. Buna ekleyeceklerimden bir tanesi de hayvan sorunudur. Başıboş hayvanlar olabildiğinden fazladır. Belediyemizde veterinerimizde var, aşılarını ve bakımlarını yapabiliriz.  Bir hayvan barınağı olduğunda bence hayvan sorununu ortadan kaldırır. Elbette Solhan’ın sorunu çoktur ama önceliğimiz asli olan işlerdir. Gençlik üzerine aktivitelerimiz olacak, muhtarlarımızla, kanaat önderleriyle, STK’lar ile bir araya geleceğiz. Her zaman Solhan’ın sorunları nelerdir göz önünde bulundurmak lazım. Eğitim camiasında Solhan’a gönül vermiş arkadaşlarımızla diğer alanlarda görev yapmış arkadaşlarımızla gerçekten bu kim olursa olsun, siyasi görüşü ne olursa olsun, kişiliğine bakılmadan kim olursa olsun eğer bir faaliyet gösteriyorsa bunlarla oturup istişare yapma durumu olması gerekiyor. Bizim kin/nefreti bir kenara bırakıp, kişiselliği bir tarafa bırakıp Solhan için uğraşmamız lazım.”

ÇIKAN ARKADAŞIMIZA DESTEK VERECEĞİM”

“Ben Belediye Başkanı Adayıyım gidip de genel sorunlara girmem.” diyen Turgut, şu ifadeleri kullandı: “Bütün partili arkadaşlarıma şunu söylemek istiyorum; kimin ne fikri varsa ortaya koysun kazanan arkadaşımız diğer adaylarımızdan görüşlerini alsın. Yani kimse kin nefret yapmasın. Hangi arkadaşımız çıkarsa isterim ki önemli noktalarda benim düşündüklerimi değerlendirsin. Ben bir yarıştayım çıkmasam dahi Solhan’a hizmet etmek için elimden geleni yapacağım. Geçmişte yapmaya çalıştım, azda olsa yaptım. Bundan sonra da yapmayı düşündüğüm gibi yapacağımda. Çıkan arkadaşımıza destek vereceğim. Adamcılığa son verilsin, herkes görevini yapsın. Belediyede öncelikle bir disiplinin olması lazımdır. Kimin görevi neyse görevini bilmesi gerekiyor. Eğer disiplin olursa diğer olaylar kendiliğinden gelişir.”

Turgut, son olarak şunları aktardı: “Solhan’da hava kirliliği var, yol geçişlerinde sıkıntılar var, eğitim alanında Solhan’da Belediye tarafından hiçbir çalışma yok. Kurslarımız yok. Dil ve diğer kurslarımız yok. Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber Solhan’da gençlere bir katkı sunulabilir. Biz geldiğimizde bu alanlarda da çalışmalar yapacağız.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN