• Dolar Alış / Satış: 8.414 / 8.429
  • Euro Alış / Satış: 10.008 / 10.026
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:12
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:37
  • Yatsı: 21:19

CHP EKONOMİ MASASI HEYETİ SOLHAN’A GELDİ

11 Haziran 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
803 defa okundu.
CHP EKONOMİ MASASI HEYETİ SOLHAN’A GELDİ

CHP ekonomi politikalarının halka anlatılması ve halkın taleplerinin öğrenilmesi amacıyla oluşturduğu Ekonomi Masası heyeti, Solhan’a geldi. CHP’li Ağbaba, iktidar olduklarında bölgedeki illerin sorunlarını çözeceklerini söyleyerek, “Umarım hep birlikte dostlarımızla birlikte iktidar oluruz. Türkiye’nin hali ortada. Yönetilemeyen bir Türkiye var.” dedi.

CHP Ekonomi ve Esnaf Masası heyeti Solhan’da çeşitli ziyaretlerde bulunup, partisinin ekonomi ve esnafla ilgili görüş ve çözüm önerilerini paylaştı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba başkanlığındaki Ekonomi Masası heyeti, Muş’un ardından Solhan’ı ziyaret etti. Ağbaba’nın yanı sıra milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Çetin Osman Budak, Cengiz Gökçel, Tahsin Tarhan, Tekin Bingöl, Sevda Erdan Kılıç, Bekir Başevirgen, Nihat Yeşil, Yüksel Mansur Kılıç, Bedri Serter, Ayhan Barut, Mürsel Alban, Polat Şaroğlu, Abdurrahman Tutdere, parti meclisi üyeleri Nevaf Bilek ve Hakan Uyanık´ın yer aldığı heyet, ilk olarak çarşı merkezinde bir kahvehanenin önünde vatandaşlara bir araya geldiler.

BİNGÖL, ‘SEÇİMLE GELEN SEÇİMLE GİDER’

CHP’li vekiller oturdukları kahvehanede vatandaşlara seslendi. Kendisinin Solhan Ardüşenli olduğunu belirten CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, vatandaşların sorunlarını ve bölgenin tarihini birebir yaşadığı için çok iyi bildiğine değinerek, vatandaşların yaşadığı sıkıntıdan çıkış yolunun CHP iktidarı olduğunu söyledi. Bingöl, vatadaşlara “Uzun süredir ülkeyi bir parti yönetiyor. Son bir kaç yıldır referandumdan sonra ülkeyi bir koalisyon yönetiyor. Bu ceberut iktidarı ortadan kaldıracağız. Ama bir şey yapacağız. Bu halka zulüm edenlerden mutlaka hesap soracağız. Biz iktidarımızda asla demokrasiden vazgeçmeyeceğiz. Ve gün gelecek Türkiye’de yurttaşlarımız bir büyük ittifakı gerçekleştirecek. O ittifak sandıktaki ittifaktır. Kürdüyle, Türküyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Zazasıyla el ele kol kola omuz omuza dayanışarak Türkiye’ye demokrasiyi ve insan haklarını, özgürlükleri biz inşa edeceğiz. Seçimle gelen seçimle gider.” dedi.

AĞBABA, ‘BU TOPRAKLARIN KADERİ İŞSİZLİK DEĞİL’

CHP’li Ağbaba da iktidar olduklarında bölgedeki illerin sorunlarını çözeceklerini söyleyerek, “Umarım hep birlikte dostlarımızla birlikte iktidar oluruz. Türkiye’nin hali ortada. Yönetilemeyen bir Türkiye var.” diye vurguladı.

Ağbaba, konuşmalarına şöyle devam etti: “Ekonomi Masamız ve Esnaf Masamız olarak Genel başkanımızın talimatıyla günlerdir geziyoruz. Amacımız şu değerli arkadaşlar. Sizlerin dertlerinizi sorunlarınızı tespit edip Türkiye’nin gündemine taşımak. Eğer Allah’ın izni sizin de desteğiniz olursa iktidar olduğumuzda bölgenin sorunlarını tespit etmiş olarak çözüm için çalışmak. Daha önce bu bölge bize fazla oy vermedi İnşallah bundan sonra verirler, İnşallah bundan sonra buralara daha fazla geliriz. Umarım önümüzdeki dönem Bingöl Mecliste temsil edilir. Türkiye’nin hali ortada. Yönetilemeyen bir Türkiye var. Çiftçisi mutsuz, hayvancılıkla uğraşan mutsuz, işsizlik had safhada. Bu topraklarda yaşayan insanlar hayvancılık yaparken pişman olmayacak emeğinin hakkını alacak. Bu toprakların kaderi işsizlik değil, Solhan’ın Bingöl’ün kaderi yoksulluk değil, emeğinizin karşılığını alacaksınız. Hiç merak etmeyin bu düzeni değiştireceğiz.”

Konuşmaların ardından heyet gruplar halinde Solhan çarşısında gezerek esnaf ve vatandaşların dertlerini dinlediler.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN