• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

Çevremizi Temiz Tutalım

16 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1358 defa okundu.
Çevremizi Temiz Tutalım

Çöplerin rastgele çevreye bırakıldığını belirtip bu durumdan rahatsız olduklarını belirten vatandaşlar, çevre temizliğine dikkat edilmesinin hem vatandaşların hem de belediyenin görevi olduğunu söylediler.

 Çevre temizliği konusunda vatandaşların ve belediyenin sorumluluklarını tam anlamı ile yerine getirmediğini belirten Vatandaşlar, her cadde ve sokakta çevreye karşı duyarsız kişilerin olduğunu ve bunların duyarsızlığından dolayı tüm kesimlerin kirli çevrede yaşama zorunda kaldığını ifade ettiler.

Her cadde ve sokakta düzensiz çöp bırakıldığını ve çöplerin belli noktalardan ziyade rastgele bile atıldığını belirten vatandaşlar, belediye tarafından çöp alınma saatlerinin netleşmesi gerektiğini ve bunu da söz konusu bölgelere iletilip herkesin haberdar edilmesinin gerektiğini belirttiler.

Temizliğin sadece çöpleri bırakılan belli noktalarda almakla olmadığını sokakların gerektiğinde süpürülmesi gerektiğini de dile getiren vatandaşlar, temizlik hizmeti için alınan personellerin hepsinin temizlik işinde kullanılmamasının da temizlik sorununa neden olduğunu aktardılar.

Belediyenin çöpleri almak ve sokakları temizlemekle sorumlu olduğunu belirten vatandaşlar, halk olarak da çöpleri rast gele atmayarak çevrenin temizliğine katkı sunma duyarlılığına sahip olmamızla temiz bir çevreye sahip olabileceğimizi aktardılar.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

“Çevremizi Temiz Tutalım”

23 Mayıs 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1473 defa okundu.
“Çevremizi Temiz Tutalım”

Çevre temizliğinin önemine dikkat çeken duyarlı vatandaşlar, çöplerin rast gele atılmasının doğru olmadığına dikkat çekerken çöpleri rastgele etrafa atanları gören vatandaşların uyarıda bulunmalarını istediler.

 Çevre temizliğinin sağlık ve çevre imajı açısından çok önemli olduğunu dile getiren duyarlı vatandaşlar, bir yerde çöpün alınmasından çok çöpün atılmaması ile temizliğin sağlanabileceğini belirttiler.

Çöp alınmasının belediyenin sorumluluğunda olduğunu ve bunun için büyük gayretlerin sarf edilmesi gerektiğini belirten duyarlı vatandaşlar, halk olarak çöpleri rast gele savurduğumuzda belediyenin bile üstesinden gelemeyecek duruma geldiğini aktarırken, çöplerin zamansız atılması durumunda ise sokak hayvanlarının dağıtmaları suretiyle çevrenin yine kirletildiğine dikkat çektiler.

Sokakta başıboş dolaşan hayvan sahiplerinin de hayvanlarını ilçe merkezine bırakmamaları gerektiğini ve bunun için yetkili mercilerin de özel gayret sarf etmesi gerektiğini dile getiren vatandaşlar, kendi çöpünün başkasının mekânı yakınına atanların da yanlış yaptığını dikkat çekerken Solhan Toplum Sağlığı Merkezi ikinci kapısı girişine çöplerin atıldığını belirtip bunun yanlışlığına dikkat çektiler.

Kapımızın önünün temizliği ne kadar bizim için önemli ise başkası için de aynı hassasiyeti göstermemiz gerektiğini söyleyen vatandaşlar, çevre temizliğinin belli kişiler ve kurumların yapması ile mümkün olmadığını, halk olarak herkesin üstüne düşeni yapması gerektiğini aktardılar.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN