• Dolar Alış / Satış: 8.287 / 8.302
  • Euro Alış / Satış: 10.073 / 10.091
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:02
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:17
  • Akşam: 19:28
  • Yatsı: 21:10

CEVİZ YETİŞTİRİCİLERİNE SERTİFİKA

17 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1080 defa okundu.
CEVİZ YETİŞTİRİCİLERİNE SERTİFİKA

Bingöl Tarım ve Orman İl Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen Süt Hijyeni ve Ceviz Yetiştiriciliği kursu sona erdi. Kursiyerlere İl Müdürü Burhan Bahadır tarafından sertifikaları dağıtıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığının yıllık bazda programa aldığı Süt Hijyeni ve Ceviz yetiştiriciliği eğitimleri tamamlandı. İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen törende İl Müdürü Burhan Bahadır tarafından kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.

İl Müdürlüğünde gerçekleştirilen Sertifika dağıtım töreninde konuşan Bahadır; “Bakanlığımızca onaylanmış 148 saatlik Ceviz Yetiştiriciliği kursu ile personelimizin sizlere uygulamalı olarak aktardığı teknik bilgileri, sahaya aktaracağınızdan eminim, bu kursun faydalı olduğuna inanıyorum. Yıl içinde ise meyve yetiştiriciliğinde aşılama ve ceviz yetiştiriciliği konularında 3 adet daha kurs düzenlemiştik, toplamda 82 kursiyerimize 2018 itibari ile kurs bitirme belgelerini vermenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bu gün aynı zamanda Süt Hijyeni kursunu bitiren kursiyerlerimize de belgelerini takdim edeceğiz. Bu eğitimle kursiyerlerimiz sadece Süt Hijyeni eğitimi almadılar aynı zamanda sosyo-kültürel olarak bir yaşam tarzının yansımasını ve bu yansımanın gıda güvenliğindeki önemini de öğrenmiş oldular. Bu nedenledir ki eğitimleri her daim önemsiyoruz ve devam ettireceğiz” dedi.

Bahadır, kursiyerlere önümüzde ki dönemde hayırlı ve bereketli bir yıl geçirmelerini; tarım ve hayvancılık alanlarında vatandaşımızın her türlü sorununu kurumsal önceliklerinin olduğunu ve her daim üretenin yanında olacağını ifade ettikten sonra sertifika dağıtım töreni gerçekleştirildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN