• Dolar Alış / Satış: 8.347 / 8.362
  • Euro Alış / Satış: 10.14 / 10.159
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

Cazibe Merkezi Olacak

17 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1234 defa okundu.
Cazibe Merkezi Olacak

Solhan Açık Hava Oyun ve Spor Kompleksi Projesi tamamlandığında, çocukların çocukluklarını yaşayabilecekleri, oyun oynayabilecekleri çocuk oyun parklarına, gençlerin spor yapabileceği açık hava spor alanları ve yürüyüş parkuruna kavuşmaları sağlanacağı gibi kaymakamlıkça yapılacak ek çalışmalar ile de bir mesire alanı olabilecek alan cazibe merkezine dönüşecektir.

 1982 yılında oluşturulduğu belirtilen ve 2011 yılında ise içindeki kavak ağaçlarının kurumaya yüz tuttuğunu ve bahçe içindeki birçok ağacın kuruduğu Dilektepe Köyü’nde bulunan ve Atatürk Bahçesi olarak bilinen İlçe Özel İdare Müdürlüğü’ne ait kavak bahçesinde uygulanacak proje ile bahçe, cazibe merkezine dönüşerek vatandaşın hizmetine sunulacak.

İlçede mesire alanı olmadığı ve söz konusu bahçenin de mesire alanı için uygun bir yer olduğu dile getirilmiş ve Solhan Kaymakamı Şeref Aydın da alanda gerekli incelemelerde bulunup bu alanın mesire alanı olarak hizmet verebileceğini aktarmıştı.

Solhan Açık Hava Oyun ve Spor Kompleksi Projesi…

Solhan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından hazırlanarak, 2014 yılı SODES Ek Projeleri kapsamında Bingöl Valiliğine sunulan Solhan Açık Hava Oyun ve Spor Kompleksi Projesi’nin Bingöl Valiliğince kabul edilip Nisan ayında sözleşmenin imzalandığı öğrenildi.

Sosyal Destek Programı kapsamında desteklenen projenin ihalesi yapıldı. İlçe Özel İdare Müdürlüğü Atatürk Bahçesi’nde projenin uygulanması için Solhan Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda 11 Eylül 2014 günü saat:15.00 ihale yapıldı.

Yapılan ihale sonrasında sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yer teslimi ve işe başlatma, sözleşmenin imzalanmasına müteakiben en geç 5 (beş) iş günün içinde yapılacağı ve yer tesliminden sonra işin 30 gün içinde teslim edileceği belirtildi.

Solhan Açık Hava Oyun ve Spor Kompleksi adı ile yapılacak çalışmalar kapsamında; Yürüyüş parkuru, Çocuk oyun grubu alanı, Fitnes alanı, Şadırvan çeşme, Pergola ve Çift taraflı oturma bankı yapılacağı öğrenildi.

Proje tamamlandığında, çocukların çocukluklarını yaşayabilecekleri, oyun oynayabilecekleri çocuk oyun parklarına, gençlerin spor yapabileceği açık hava spor alanları ve yürüyüş parkuruna kavuşmaları sağlanacak. Bu alan çalışmalardan sonra Atletizm sporuna uygun olacağından proje kapsamında 30 kişilik atletizm kursu da düzenleneceği ve proje tamamlandığında bu alanın ilçemizin cazibe merkezi haline geleceği belirtildi.

Ekim ayı ortalarında tamamlanması beklenen işin hava şartlarından dolayı 2015’te hizmete girmesi bekleniyor.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN