• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:05
  • Öğle: 12:16
  • İkindi: 14:50
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

ÇAVUŞOĞLU, ADAYLIK BAŞVURUSU YAPTI

23 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1134 defa okundu.
ÇAVUŞOĞLU, ADAYLIK BAŞVURUSU YAPTI

AK Parti İl Başkanlığına gelerek aday adaylığı için resmi başvurusunu yapan Solhan Belediyesi Eski Başkanı Ecz. Niyazi Çavuşoğlu, “AK Parti ailesi içinde hizmetlerime devam etmek üzere milletvekili aday adaylığı için partime başvurdum” dedi.

 AK Parti İl Başkanlığına gelerek aday adaylığı için resmi başvurusunu yapan Solhan Belediyesi Eski Başkanı Ecz. Niyazi Çavuşoğlu, 2004 yılında Doğru Yol Partisi’nden Belediye Başkanı seçildiğini hatırlatarak “2007 yılında Cumhurbaşkanlığı seçiminde meclise girmeyen Doğru Yol Genel Başkanı ve mevcut vekillerden dolayı 28 Nisan’da yanlış tavırlarından dolayı, milli iradeye olan tavırlarından dolayı Doğru Yol Partisi’nden istifa ettim ve bağımsız oldum. Bu süre zarfında şunu söyledim ‘belediye başkanlarının, siyasilerin bir görevi topluma hizmet etmekse, bir diğer görevi de toplumun duygularını dışarı vurmada yardımcı olmalarıdır.’ Benim istifam, Bingöl halkının duygularını Türkiye’de dışa yansımasıydı. Bir yıl bağımsız kaldıktan sonra AK Parti hakkında kapatılma davası açıldığı zaman AK Parti’ye katıldım” dedi.

Belediyecilik döneminde, Doğu ve Güneydoğu’da en iyi belediyecilik hizmeti yaptığını söyleyen Çavuşoğlu, “İkinci dönem AK Parti’den Belediye Başkanı seçildim. Ben AK Parti’den seçildiğim zaman 1969 yılından bu yana Solhan’da iktidar partisi belediyeyi almamıştı. İlk defa ben, iktidar partisiyle Solhan’da Belediye Başkanlığı seçimlerini kazandım. 2014 yılında artık belediye başkan adayı olmayacağımı paylaştım ve bu görevimi iki dönemden sonra sonlandırdım. Bunun kararımın sebebi de yeni arkadaşlara yer açmaktan kaynaklanıyordu. Ben, Bingöl geneline daha fazla hizmet etmek için aday başvurumu yaptım, Genel Merkezi’n adaylık verip, halkın da teveccüh göstermesiyle vekil olursam Solhan’da yaptığım hizmetlerin daha fazlasını tüm ile yapacağım. Şuna vurgu yapmak istiyorum, siyasette emeği olanların, mutlak suretle bu emeğinin karşılığını görmelerinden yana olan biriyim. Bu emeklerin karlığı, daha üst noktalarla taçlandırılması gerektiğine inanıyorum. Mutlaka siyasi ve bürokrasilerden de gelenler olacak bunlara da kapımız açık ama siyasete emek veren insanların, özellikle toplumsal karşılığı olan insanların da unutulmaması gerektiğine inanan insanlardanım” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN