• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

ÇAVUŞOĞLU, ADAYLIĞINI AÇIKLADI

7 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1305 defa okundu.
ÇAVUŞOĞLU, ADAYLIĞINI AÇIKLADI

2004 – 2014 yılları arasında Solhan Belediye başkanlığı görevi yapan Niyazi Çavuşoğlu, 1 Kasım’da yapılacak genel seçimlerde Ak Parti’den Bingöl Milletvekilliği aday adaylığını açıkladı.

 Siyasetin ülke menfaati için yapılacağını söyleyen Çavuşoğlu, “1 Kasım`da yapılacak Milletvekili seçimlerinde yeni Türkiye’nin inşasında hedefleri bulunan, her kademesinde görev yapmaktan onur duyduğum AK Parti’den Milletvekili aday adayı olmak için yola koyulduk. Ak Parti’nin ilkelerle şekillenmiş dava adamlılığına her geçen günden fazla ihtiyaç duyduğu bu dönemde, tecrübelerimle katkıda bulunmayı kendi adıma görev addediyorum. 2007 yılında yapılan Cumhurbaşkanı seçimlerine o tarihlerde mensubu bulunduğum DYP’nin demokrasi ayıbı olarak gördüğüm Meclis oylamasına katılmamasına tepki göstermek, demokrasiden yana saf tutabilmek amacıyla bir gün sonra DYP den istifa ettim. İnanıyordum ki siyaset kişisel mutluluklardan ziyade ülkenin menfaatleri için yapılmalıdır” ifadelerini kullandı.

“TEK GAYEMİZ HALKIMIZIN HAK ETTİĞİ HİZMETLERE KAVUŞMASI”

Halka hizmet amacıyla siyaset yapmak istediğini söyleyen Çavuşoğlu, “Siyaset yapmamızın tek gayesi halkımızın hak ettiği hizmetlere kavuşmasına vesile olmaktır. Bu amaca yürürken ekip ruhu, dava adamlılığı ve ilkelerden taviz vermemek olmazsa olmazımız olmuştur. Bingöl siyaseti için çok arzuladığımız bir husus da her vatandaşımızın emrinde olabilmek, her hangi bir sebeple hiçbir vatandaşımızı temsilsiz bırakmamaktır. Halka hizmeti hakka hizmet bilen bu kutlu yolculukta her Bingöllüden hayır duası ve destek talep ediyorum. Bu vesile ile aday belirleme sürecinin ve seçimlerin ülkemiz ve Bingöl’ümüz için hayırlara vesile olmasını diler, hemşerilerime saygılar sunarım” dedi.

NİYAZİ ÇAVUŞOĞLU KİMDİR?

1964 Yılında Solhan ilçesinde doğdu.Gazi üniversitesi Eczacılık fakültesinden 1985 yılında mezun olduktan sonra o tarihten itibaren Solhan ilçesinde Eczacılık faaliyeti yürütmektedir. 2004 yılında DYP’den Solhan Belediye başkanı seçildi. DYP’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde Meclis’e girmemesine tepki olarak bir gün sonra istifa ederek 2008 yılında AK partiye katıldı. 2009 yılında yapılan seçimlerde AK partiden Solhan Belediye başkanı seçilerek 2014 yılına kadar görevini sürdürdü.  Çavuşoğlu, evli ve 5 çocuk babasıdır.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN