• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

ÇAVUŞOĞLU ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

6 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1492 defa okundu.
ÇAVUŞOĞLU ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Solhan’da bir dönem Doğru Yol Partisi (DYP), bir dönem de AK Parti’den belediye başkanlığı görevini yürüten Niyazi Çavuşoğlu, 2015 genel seçimleri için AK Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

 7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri Ak Parti, cephesini hareketlendirdi. Kulislerde birçok isim konuşulurken aday adaylığını açıklayan bir diğer isim de Niyazi Çavuşoğlu oldu.

Basın mensuplarıyla bir araya gelen Çavuşoğlu, Solhan’da iki dönem Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğünü anımsatarak: “Bu süre zarfında halkı merkez edinen bir siyaset ve hizmet anlayışıyla ilçemizin hem modern bir şehir noktasına taşınması, hem de vatandaşlar arasında sevgi, kardeşlik duygusunu yerleştirmek, birlikte sorunsuz yaşamalarına katkıda bulunmaya çalıştım. Yerel yönetimler aynı zamanda devleti tanıma, kamu hizmetlerinin akışını öğrenme bakımından önemli bir çalışma sahasıdır. Kaynakları etkin ve verimli hale getirmek, proje üretmek, hizmetlerde çeşitlilik sağlamak yönündeki idari anlayışımızla umumun hayır duasına mazhar olmaya çalıştım” dedi.

“SİYASET ÜLKE MENFAATİ İÇİN YAPILMALI”

Siyasetin kişisel mutluluklardan ziyade ülkenin menfaatleri için yapılması gerektiğini kaydeden Çavuşoğlu, şöyle devam etti: “2015 yılı Haziran ayında yapılacak milletvekili seçimlerinde yeni Türkiye’nin inşasında hedefleri bulunan, her kademesinde görev yapmaktan onur duyduğum AK Parti’den milletvekili aday adayı olmak için yola koyulduk. AK Parti’nin ilkelerle şekillenmiş dava adamlılığına her geçen günden fazla ihtiyaç duyduğu bu dönemde, tecrübelerimle katkıda bulunmayı kendi adıma görev adlediyorum. 2007 yılında yapılan Cumhurbaşkanı seçimlerine o tarihlerde mensubu bulunduğum DYP’nin demokrasi ayıbı olarak gördüğüm meclis oylamasına katılmamasına tepki göstermek, demokrasiden yana saf tutabilmek amacıyla bir gün sonra DYP’den istifa ettim. İnanıyordum ki siyaset kişisel mutluluklardan ziyade ülkenin menfaatleri için yapılmalıdır. Siyaset yapmamızın tek gayesi halkımızın hak ettiği hizmetlere kavuşmasına vesile olmaktır. Bu amaca yürürken ekip ruhu, dava adamlılığı ve ilkelerden taviz vermemek olmazsa olmazımız olmuştur. Bingöl siyaseti için çok arzuladığımız bir husus da her vatandaşımızın emrinde olabilmek, herhangi bir sebeple hiçbir vatandaşımızı temsilsiz bırakmamaktır. Halka hizmeti hakka hizmet bilen bu kutlu yolculukta her Bingöllüden hayır duası ve destek talep ediyorum. Bu vesileyle aday belirleme sürecinin ve seçimlerin ülkemiz ve Bingöl’ümüz için hayırlara vesile olmasını dilerim.”

ÇAVUŞOĞLU KİMDİR?

1964 yılında Solhan ilçesinde doğdu. Gazi Üniversitesi Eczacılık fakültesinden 1985 yılında mezun olduktan sonra o tarihten itibaren Solhan ilçesinde eczacılık faaliyeti sürdürdü. 2004 yılında DYP’den Solhan Belediye Başkanı seçildi. DYP’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde meclise girmemesine tepki gösteren Çavuşoğlu, bir gün sonra istifa edip 2008 yılında AK Parti’ye katıldı. 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde AK Parti’den Solhan Belediye Başkanı seçildi ve 2014 yılına kadar belediye başkanlığı görevini sürdürdü. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde adaylık başvurusunda bulunmayan ve 2015 genel seçimleri için milletvekili aday adayı olan Çavuşoğlu, evli ve 5 çocuk babasıdır.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN