• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

ÇAPIN’IN İLK KİTABI ÇIKTI

8 Mart 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1890 defa okundu.
ÇAPIN’IN İLK KİTABI ÇIKTI

Bingöllü Yazar Selami Çapın’ın, ilk deneyimi olan ‘Ya Ölünce Bitmiyorsa’ kitabı çıktı.

 26 yaşında ilk kitabını yazan Hemşehrimiz, Selahi Çapın, ‘Ya Ölünce Bitmiyorsa’ adlı kitabı ve okurların okuma dürtüsüyle ilgili açıklamada bulundu. Yüzyıl önce öğrenmenin, bilge olmanın tek yolunun okumaktan geçtiğini belirten Çapın: “Şimdilerde ise okumak boş vakitleri doldurmaya yarayan, kelime haznemizi arttıran, bazen sadece uykumuzu getirsin diye yapılan basit bir hobi halini almaya yüz tutmak üzere. Öyle ki, yazarının ölümüne sebep olacağını bildiği halde yazdığı bir kitap bile, birkaç saniye açık kalan ağızlardan fazlasını veremiyor günümüz insanına. Öğrenmeyi amaç edinmiş atalarının gölgelerini bile taklit edemiyor artık insanlık” dedi.

Zamane yazarların okurların ‘hayret etme gereksinimlerini’ giderebilecek kitaplar yazarak, milyonlarca kitap satışı elde edebileceğini belirten Çapın: “yetiyor çünkü. Günümüz insanlarına bu kadarı ve gün geçtikçe çoğalıyor yakışıklı vampirlerimiz ve çektikleri acıları. İçimiz acıyor taşıdığı yüzüğün altında ezilen hobitlere. Ve unutuyoruz böylece gerçek dünyada gerçek acılar çekenleri. İnsani ihtiyaçlarımızın pençesinde, kibir tasasıyla geçiriyoruz varlığına mantıklı bir açıklama getiremediğimiz, ölmeden de getiremeyeceğimiz boş ömrümüzü” ifadelerini kullandı.

‘Ya Ölünce Bitmiyorsa’ adlı kitabının içeriği hakkın bilgi veren Çapın: “Birçok klasikle rahatlıkla kıyaslayabileceğiniz bir kurgunun yanı sıra, belki çok sert eleştiriler getireceğiniz, yâda bastırmak istediğiniz duygularınızın kaynağını keşfedip, engellemenin yollarını bulabileceğiniz birçok çözümlemeyi de okuyacaksınız. Size garanti edebileceğim iki şeyden biri kahramanımız ‘Şerif’in hikâyesini soluksuz okuyacak olmanız bir diğeri de kitabı okuduktan sonra, öncekinden daha farklı bakış açılarına sahip olacağınızdır. Ölümün en sert haliyle karşımızda durmasına karşın, nasıl ve neden bu kadar kayıtsız kalabildiğinizi, bunun size nelere mal olabileceğini birde benim bakış açımdan göreceksiniz” dedi.

 

BİNGÖL ONLİNE

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN