• Dolar Alış / Satış: 8.414 / 8.429
  • Euro Alış / Satış: 10.008 / 10.026
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:12
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:37
  • Yatsı: 21:19

CANLI’DAN BANKA ŞUBESİ TALEBİ

6 Mayıs 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1039 defa okundu.
CANLI’DAN BANKA ŞUBESİ TALEBİ

CHP Solhan İlçe Başkanı Canlı, Solhan’da bir banka şubesinin yetersiz geldiğinden vatandaşların daha rahat işlem yapmaları için ilçeye yeni bir banka şubesinin açılması gerektiğini belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi Solhan İlçe Başkanı Mehmet Canlı, Solhan’da yeni bir banka şubesinin açılmasını talep ettiklerini belirtti. Aynı nüfusa veya daha az nüfusa sahip ilçelerde birden fazla banka şubesinin olduğunu belirten Canlı, ‘34 bin nüfuslu Solhan ilçesinde neden bir banka yeterli görülüyor?’ diye sordu.

Canlı, “İstanbul’da 5 bin kişiye, Şırnak’ta 24 bin kişiye, Solhan’da 34 bin 326 kişiye bir banka şubesi düşüyor. Bizlerle nüfusları aynı olan Muş’un Varto ilçesinde banka sayısı üçtür ve bunlar Denizbank, Halkbank ve Ziraat Bankası. Elazığ Kovancılar ilçesinde 4 banka; Denizbank, Halkbank, İş Bankası ve Ziraat Bakası. Elazığ Karakoçan’da 2 banka bulunmaktadır. Bunlar; Halkbank ve Ziraat Bankası’dır. Solhan ilçe olduğundan bu yana tek banka hizmet vermektedir. Her geçen gün nüfusunda artış olan büyüyen ilçemizde vatandaşlarımızın ve esnafımızın ihtiyaçlarının daha kolay karşılanması için yeni bir banka şubesinin açılmasını istiyoruz. İlçemizde bulunan bankamatiklerde çoğu zaman arıza oluyor bankamatik sayısı yetersiz kalıyor. Geçmiş yıllarda ilçede oluşan banka ihtiyacını karşılamak için farklı bir bankaya ait bankamatik kuruldu ancak bir bankası olmadığı için ziraat bankası bankamatikleri kadar tercih edilmediğinden kaldırıldı. Vatandaşlarımızın ve esnafımızın farklı bankalarla çalışan özel işletme çalışanlarının işlemlerini rahatlıkla yapabilmeleri için Solhan ilçemize ikinci bir banka şubesinin açılmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

NÖBETÇİ ŞEHİR İÇİ SERVİSİ OLSUN

Çoğunlukla çiftçilerden oluşan, işlerinin başında olmak zorunda olan çok sayıda vatandaşın kısıtlamanın olduğu bu günlerde şehir içi hat seferlerinin iptal edilmesiyle mağdur edildiklerini söyleyen Canlı, “Şehrin batı tarafında çiftçilik yapan vatandaşlarımız hat minibüsü olmadığı için işlerine yaya gitmek zorunda kalıyorlar. Bu ramazan ayında bu emekçilerimiz için, çalışanlar için 1 adet şehir içi mimibüsü nöbetçi kalabilir. Vatandaşlarımızın bu taleplerinin karşılanmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN